Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
tix's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


tix's Content

There have been 57 items by tix (Search limited from 02-January 08)



Sort by                Order  

#172315 Asistenta in programul Evo XPerience

Postat de tix on 13 May 2008 - 09:54 PM in Arhiva

ati folosit/folositi programul Evo XPerience ? puteti sa-mi spuneti parerea voastra despre el?

multumesc



#172491 Asistenta in programul Evo XPerience

Postat de tix on 15 May 2008 - 05:16 PM in Arhiva

Va multumesc!, partea cu descarcare de gestiune e sensibila mai la toate programele, dar sper sa nu fie diferente flagrante, dar pe parte de salarizare ce parere aveti?



#143393 AJUTOR PFA

Postat de tix on 12 September 2007 - 10:16 AM in Arhiva

Buna!
Poti sa-mi spui te rog, in cazul in care am PFA si sunt in acelasi timp angajat este obligatoriu sa platesc cei 29% la pensii?; la sanatate stiu ca se retin cei 6.5% la ambele tipuri de venituri (activ indep + salariu), dar nu stiu si de CAS.
Multumesc



#172091 a fi sau a nu fi platitor de tva

Postat de tix on 12 May 2008 - 10:23 AM in Arhiva

O societate neplatitoare de TVA care nu a avut activitate in 2008 si bineinteles nu a depasit plafonul de 35000 de euro CA, vrea sa faca noi activitati dar ca platitoare de TVA. Poate sa isi schimbe statutul din neplatitoare in platitoare de TVA in cursul anului? Care sunt formalitatile? Eu stiu ca se poate doar la inceputul exercitiului financiar prin declaratia 010, dar nu stiu daca este singura varianta.

Va multumesc!



#172093 a fi sau a nu fi platitor de tva

Postat de tix on 12 May 2008 - 10:37 AM in Arhiva

Vezi postareaBea, la May 12 2008, 11:29 AM, a spus:

prin depunerea declaratiei de modificare a vectorului fiscal, se poate schimba statutul de platitor/neplatitor TVA.

deci pot sa ma duc cu o noua declaratie 010 si in cursul anului sa-i schimb statutul

multumesc mult Bea pt raspuns!



#136553 2007 - examen expert contabil

Postat de tix on 07 July 2007 - 01:20 PM in Arhiva

Vezi postareanetfeli, la Jun 27 2007, 07:42 PM, a spus:

Ati rezolvat subiectele de pe WWW.ceccarbuc.ro?
Cum vi se par?
S-ar parea ca de acolo se dau.
Poate ar fi bine sa incepem se le rezolvam pe cele cre nu au rezolvari.
De acord? :lostit (13):
Eu nu le gasesc, poti sa-mi dai un link catre ele?



#138670 2007 - examen expert contabil

Postat de tix on 01 August 2007 - 03:38 PM in Arhiva

Am luat cartea de grile pe 2007; sunt multe diferente fata de cea din 2006; la experti la Contabilitate au aparut 330 de grile noi si au mai scos putine din cele vechi; la Fiscalitate sunt aprox 70 de grile noi si la fel au mai scos putine din cele vechi; in rest nu am mai comparat ca m-a demoralizat....




Cometa SQL