Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
erikaioana's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


erikaioana's Content

There have been 6 items by erikaioana (Search limited from 28-December 07)


Sort by                Order  

#261121 probleme descarcare gestiune

Postat de erikaioana on 07 March 2014 - 01:01 PM in CONTABILITATE STOCURI

va rog sa -mi spuneti cum e corect sa tin o gestiune a cerealelor ?? la util stas sau fizic util ?? daca tin la util stas si cantitatea rezultata in urma ajustarii cu dif. de % la indicii de calitate este mai mica decat cantitatea fizica utila care ar fi implicarea finala ?? mentionez ca nu fac comert cu cereale ci productie .



#214983 Bon fiscal casa de marcat

Postat de erikaioana on 08 December 2009 - 11:13 AM in CASA DE MARCAT

acest subiect ma intereseaa si pe mine . Eu sunt in pragul deschiderii unui magazin on-line , cu livrare la domiciliu clientului ( persoane fizice ) .
Am ales modul de lucru cu casa de marcat fixa . Agentul livrator pleaca cu bonul de casa emis si se intoarce cu banii . Daca intervin diverse probl. se modifica in pix pe bon se semneaza si apoi se corecteaza in casa . Corectiile trebuiesc inregistrate in Registrul Special al casei de marcat .



#196821 Rezerve legale

Postat de erikaioana on 14 March 2009 - 02:28 PM in MONOGRAFII CONTABILE

am si eu o situatie destul de aiurea si nu stiu cum ar trebui sa procedez . Am preluat o firma de la 1 noiembrie 2008 care are cap.social de 200 ron si ct. 121 are sold debitor iar soldul ct.1061 este creditor in suma de 17.763 lei . In acest caz asa cum s-a vb pana acum rezerva legala depaseste 20 % din cap social . cum procedez la calculul impozitului pe profit ?



#196815 SC 378 mai mare SD 371. e posibil ?

Postat de erikaioana on 14 March 2009 - 11:36 AM in Arhiva

multumesc ptr raspunsuri . Cred ca am sa reglez cumva , deoarece am preluat firma la 01 noiembrie 2008 .



#196757 SC 378 mai mare SD 371. e posibil ?

Postat de erikaioana on 13 March 2009 - 05:36 PM in Arhiva

am in balanta la sf ex. , sold creditor la 378 mai mare decat soldul debitor al lui 371 . Cum interpretam?



#196755 lichidare stoc marfa

Postat de erikaioana on 13 March 2009 - 05:28 PM in Arhiva

buna,
sunt noua in ale contabilitatii si am urmatoarea situatie :
am reducere de pret la marfa dintr-un mag. de imbracaminte . am anuntat la primaria locala , am intocmit liste cu marfurile la care urmeaza sa fac reducerea si a rezultat ca am de inregistrat o diferenta de pret de 16.742 ron .
Intrebarea este cum fac inregistrarea ? :sad:

am gandit asa :

607= 371 5781.04
378= 371 9862.56
4428=371 1098 ,39

ce ziceti , e ok ?




Cometa SQL