Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
violeta.vasile's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


violeta.vasile's Content

There have been 3 items by violeta.vasile (Search limited from 19-December 07)


Sort by                Order  

#203490 decont TVA lunar pentru achizitie UE

Postat de violeta.vasile on 04 June 2009 - 04:17 PM in Arhiva

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati si pe mine. Am primit o factura de la o firma neplatitoare de tva din ungaria pentru niste bunuri care sunt produse in romania. As vrea sa stiu daca se considera achizitie intracomunitara. Firma mea este platitoare de tva la trim si, cf legislatiei, daca aceasta se considera achizitie intracomunitara, atunci ar trebui sa devina paltitoare de tva lunar. Puteti sa imi spuneti ce ar tb sa fac in acest caz?

Va multumesc!



#198854 Organizare targ de carte!

Postat de violeta.vasile on 08 April 2009 - 02:53 PM in Arhiva

Buna,

Si eu sunt interesata de domeniul asta si nu stiu cum ar trebui sa procedez. Tu cum ai facut? Poti sa imi dai mai multe detalii. Multumesc!



#197875 srl organizator de conferinte, expozitii

Postat de violeta.vasile on 27 March 2009 - 02:58 PM in Arhiva

Societatea organizeaza diverse conferinte sau lecturi publice(de literatura in general) pentru care emite bilete de intrare. As vrea sa stiu ce cota de tva se aplica biletelor si taxe trebuie platite in aceasta situatie. Stiu ca trebuie platit timbru pt crucea rosie ( 1% din val biletelor). Ce stiti de timbrul literar? Va rog sa ma ajutati in aceasta privinta pentru ca nu am gasit nimic in acest sens pana acum. Multumesc!




Cometa SQL