Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
AnaB's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 9

Salt la continut


AnaB's Content

There have been 213 items by AnaB (Search limited from 25-November 07)



Sort by                Order  

#119536 salariul minim 2007, coef. de ierarhizare

Postat de AnaB on 02 February 2007 - 04:33 PM in Arhiva

Imi puteti spune si mie cu ce act trebuie mers la ITM pt marirea salariilor??/ Act aditional sau decizie? Si daca are cineva un model sa il posteze v-as ramane indatorata
Multumesc anticipat



#115308 Leasing financiar

Postat de AnaB on 10 January 2007 - 11:46 PM in Arhiva

Vezi postareamsjohntm, la Jan 10 2007, 10:45 PM, a spus:

Pai tocmai de-asta am scris atat pentru ca mai nou (din 01.01.2006) dobanda la leasing se tine in 8051 si nu in 168


Si cu 168 ce facem?? Il lasam asa??



#113910 Asociere in participatiune

Postat de AnaB on 04 January 2007 - 05:48 PM in Arhiva

Va rog mult de tot ajutati ma cu un raspuns....



#113812 Asociere in participatiune

Postat de AnaB on 04 January 2007 - 02:11 PM in Arhiva

Buna,

Va rog frumos daca ma puteti ajuta si pe mine in legatura cu un contract in participatiune adica, de ex firma A face un contract de participatiune cu firma B aceasta din urma obligandu se sa i dea firmei A 10% din profitul net anual. Eu cum inregistrez in contabilitate acest lucru, care ar fi notele contabile?? Si la baza am acest contract sau trebuie sa emit vreo factura.

Va multumesc anticipat



#110902 lege399 concedii si indemnizatii

Postat de AnaB on 05 December 2006 - 01:56 PM in Arhiva

[quote name='anaderol' date='Dec 5 2006, 01:48 PM' post='110878']
De CAS (Bucuresti)este vorba sigur...stiu unde am sunat
[/quote]

nu-i adevarat si pe viitor abtine-te de la astfel de "manifestari" nu fac bine nimanui si nu se stie niciodata..... rog moderatorii sa tina cont
[/quote]


Stiu f bine unde am sunat. Mi au spus ca s a schimbat structura programul dar ei inca primesc si declaratii facute in programul vechi...nu e vina mea ca mie mi au spus ceva si tie altceva....daca mi au spus gresit nu e vina mea.....



#110876 lege399 concedii si indemnizatii

Postat de AnaB on 05 December 2006 - 11:38 AM in Arhiva

Vezi postareaanaderol, la Dec 5 2006, 01:33 PM, a spus:

Vezi postareaAnaB, la Dec 5 2006, 11:07 AM, a spus:

Am sunat la CAS si mi au spus ca primesc si programele vechi si cel care a aparut acum este valabil din ianuarie :thumbup:
IMPOSIBIL.....CAS Timis primeste declaratii doar cu programul nou.... poate sanatatea... :lostit (13):



De CAS (Bucuresti)este vorba sigur...stiu unde am sunat



#110872 lege399 concedii si indemnizatii

Postat de AnaB on 05 December 2006 - 11:07 AM in Arhiva

Am sunat la CAS si mi au spus ca primesc si programele vechi si cel care a aparut acum este valabil din ianuarie :thumbup:



#110669 asociat unic cetatean strain

Postat de AnaB on 03 December 2006 - 10:32 AM in Arhiva

Pe legitimatia de sedere temporara este trecut si CNP ul



#108736 contract / plata servicii publicitate

Postat de AnaB on 21 November 2006 - 11:21 PM in CONTRACTE comerciale

Sau apelezi la o firma care iti da aceste persoane si iti emite ea factura...e mai simplu



#108735 contabilitatea firmelor de asigurari

Postat de AnaB on 21 November 2006 - 11:14 PM in Arhiva

Si mie va rog mult de tot christina_bucur@yahoo.com



#106779 factura de servicii externe are sau nu TVA?

Postat de AnaB on 10 November 2006 - 12:45 AM in Arhiva

Pt. dumitrescugd: nu am depasit inca plafonul mai am cam 200 ron...dar nu stiu ce sa fac, sa fac alta firma sau sa devin platitor de tva?? Eu sunt scutita de tva conform codului fiscal, asta nu stiu....??????



#106767 factura de servicii externe are sau nu TVA?

Postat de AnaB on 09 November 2006 - 10:38 PM in Arhiva

Am si eu o firma, neplatitoare de TVA care ofera servicii telemarketig unei firme din anglia, problema este ca de luna asta am depasit cei 2 miliarde...asta inseamna ca va trebui sa platesc TVA( asta dupa ca schimb actele la admin fin si reg com)Sau pot scrie si eu "scutit cu drept de deducere"???Va rog mult ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac daca sa imi fac alta firma sau nu ...in nici un caz nu vreau sa platesc TVA...Helppp



#106083 INREGISTRARE INVOICE

Postat de AnaB on 06 November 2006 - 10:48 AM in Arhiva

Imi poate da si mie cineva Ordinul 1076/2006? Va rog mult de tot




Cometa SQL