Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
zaboss's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


zaboss's Content

There have been 11 items by zaboss (Search limited from 25-November 07)


Sort by                Order  

#290291 Angajare contabil junior

Postat de zaboss on 08 September 2021 - 07:24 PM in Oferte angajare in contabilitate

https://www.consalti...contabil-junior

Consaltis Consultanta si Audit (www.consaltis.ro) angajeaza contabil junior, Bucuresti, sector 5.

Responsabilitati
Intern:
- Gestionezi activitatea de contabilitate primara a companiei;
- Inregistrezi note contabile diverse;
- Oferi asistenta colegilor cu privire la inregistrari si aspecte contabile legate de clientii societatii.
Extern:
- Procesezi documentele si calculezi taxele pentru fondul de mediu pentru clientii societatii;
- Oferi asistenta clientilor cu privire la inregistrarile contabile legate de taxele la Fondul de mediu (taxa deseuri, taxa ambalaje, taxa substante periculoase, timbru verde etc)

Cunostinte si experienta necesare
- Diploma de studii superioare in contabilitate sau conex
- Experienta anterioara intr-o firma de contabilitate nu este obligatorie dar este de preferat
- Abilitati de lucru direct cu clientii
- Abilitati organizatorice si atentie la detalii
- Capacitatea de a respecta termenele intr-un mediu dinamic
- Abilitati consistente de lucru cu pachetul MS Office
- Carnet de conducere

Beneficii Oferite :
- program flexibil;
- prima de vacanta, Craciun si Paste;
- bonus anual;
- posibilitate de dezvoltare profesionala;
- traininguri.

CV-urile se pot trimite pe adresa recrutare@consaltis.ro



#111573 Contributiile din 2003

Postat de zaboss on 10 December 2006 - 12:07 AM in Arhiva

Ma poate ajuta cineva cu procentele valabile in 2003 pentru contributiile aferente salariilor? Salariul minim era 250, dacă nu mă înșel.



#87035 OUG 148-Concediu Ingrijire Copil

Postat de zaboss on 07 June 2006 - 12:44 PM in Arhiva

Ca să nu mai deschid un topic nou, agăț aici o întrebare: încetarea concediului se anunță tot la Amzei (pt. București) și, respectiv, la Primărie? Mai ales că în cazul meu este vorba de începerea activității cu 7 zile mai devreme (concediul se încheie pe 7 iulie, și activitatea se va relua de la 1 iulie).



#73482 Știe cineva dacă au început să se plătească banii pentru CIC

Postat de zaboss on 14 March 2006 - 08:26 PM in Arhiva

Au venit și la mine, prin poștă.

Ca să nu deschid un thread nou, mai am o întrebare: ce se întâmplă cu vechimea? Fiindcă o persoană în CIC nu apare pe nici o declarație și contractul trebuie suspendat.



#73048 Știe cineva dacă au început să se plătească banii pentru CIC

Postat de zaboss on 12 March 2006 - 09:35 PM in Arhiva

dco a spus:

Din cate stiu eu, la inceput au zis ca numai prin posta, ca inca nu au conventii cu bancile sa trimita in conturi ... deci acum toata lumea primeste prin posta.
Nu înțeleg de ce ar avea nevoie de "convenție" ca să trimită banii într-un cont. Aici nu este decât nevoia ireprimabilă a statului de a pune oamenii inutil pe drumuri...



#72736 Știe cineva dacă au început să se plătească banii pentru CIC

Postat de zaboss on 10 March 2006 - 02:29 PM in Arhiva

dco a spus:

Am sunat eu si au zis ca intre 9-27 martie ...
Prin poștă sau în cont?



#72641 Știe cineva dacă au început să se plătească banii pentru CIC

Postat de zaboss on 10 March 2006 - 09:03 AM in Arhiva

Din București nimeni?



#72325 Știe cineva dacă au început să se plătească banii pentru CIC

Postat de zaboss on 08 March 2006 - 05:08 PM in Arhiva

A început cineva să primească acești bani? Unde ar trebui întrebat când se vor plăti?
Mulțumesc.



#58874 Achizitionare software de pe internet

Postat de zaboss on 09 January 2006 - 01:40 PM in Arhiva

În mod normal, orice card Business este acceptat la plată. Eu am un Visa Business de la Raiffeisen şi am plătit pentru el fără nici un fel de probleme (şi fără a solicita ceva suplimentar).



#57962 OUG 148-Concediu Ingrijire Copil

Postat de zaboss on 04 January 2006 - 01:03 PM in Arhiva

Nici noi nu am reuşit să depunem şi de la Vitan nu am reuşit să aflăm nimic. Aveau doamnele acelea un chef de muncă... Ce se întâmplă în situaţia asta? Se poate depune direct în Amzei?



#49339 indemnizatie concediu ingrijire copil

Postat de zaboss on 05 November 2005 - 09:33 PM in Arhiva

Tot legat de acest subiect, o situaĂŸie mai specialĂŁ:
1. Angajatul a fost Ăźn CIC. În perioada concediului, a primit "o ofertĂŁ pe care nu o putea refuza" Âși a renunĂŸat la concediu Âși s-a mutat la o altĂŁ firmĂŁ.
2. Din motive mai mult sau mai puĂŸin obiective, noua firmĂŁ nu i-a Ăźnregistrat contractul de muncĂŁ decĂąt cu o lunĂŁ ĂźntĂąrziere faĂŸĂŁ de momentul demisiei (pur Âși simplu actele de ĂźnfiinĂŸare ale firmei respective au ieÂșit cu ĂźntĂąrziere), astfel cĂŁ Ăźn vechimea persoanei respective a apĂŁrut un gol de o lunĂŁ.
3. Contractul cu noua firmĂŁ este pe termen limitat. La Ăźncheierea contractului, persoana respectivĂŁ ar dori sĂŁ reintre Ăźn CIC la firma la care a lucrat iniĂŸial (care este de acord sĂŁ o primeascĂŁ). Mai este posibil, ĂŸinĂąnd cont cĂŁ existĂŁ Ăźntreruperea de o lunĂŁ? De asemenea, ĂŸinĂąnd cont cĂŁ este vorba de o lunĂŁ recentĂŁ (august) poate sĂŁ-Âși achite eventual singurĂŁ contravaloarea asigurĂŁrilor sociale pentru luna respectivĂŁ, pentru a avea continuitate?




Cometa SQL