Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
act's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


act's Content

There have been 5 items by act (Search limited from 06-December 07)


Sort by                Order  

#239697 F6 RO

Postat de act on 23 March 2011 - 06:00 PM in Arhiva

Vezi postareanico.rosu, la Mar 20 2011, 02:54 PM, a spus:

Este cineva interesat sa achizitionam impreuna materialele pentru acest examen?
Multumesc,
Nico
nico.rosu@yahoo.com



#212186 Examen octombrie 2009

Postat de act on 16 October 2009 - 01:05 AM in CONSULTANT FISCAL

Vezi postareayrina, la Oct 15 2009, 10:34 PM, a spus:

As avea o rugaminte la cei care sunteti din Bucuresti. Imi puteti spune si mie cum pot ajunge de la Gara de Nord la locatia unde va fi examenul sambata? N-as vrea sa iau taxiul ca sunt patita cu preturile pe care le practica ei. Multumesc mult de raspuns!

...de la gara poti lua si troleul 62 si mergi cam 5 statii. Mai sunt si alte troleuri care ajung la APACA. Cu metroul faci 5 statii si pe urma schimbi metroul si mai mergi inca una...


Vezi postareadoiny, la Oct 15 2009, 08:57 PM, a spus:

Raisa,
vad ca esti foarte activa , da-mi o adresa de mail a ta sa-ti trimit niste materiale interesante pentru examen,
ca nu pot sub nici o forma sa le incarc pe site, poate poti tu sa le atasezi.(le-am si arhivat si tot depasesc spatiul )
Sunt materiale care le-am obtinut de la cineva care a mers la cursurile de la consultanti.
Cred ca folosec ...


Te rog mult...sau va rog pe oricare dintre cei care au primit aceste materiale, sa-mi trimiteti si mie pe mail...

ana_cikimic@yahoo.com

Multumesc mult...si spor la invatat, recapitulat...



#145030 plata un valuta agentie de turism

Postat de act on 26 September 2007 - 09:20 PM in Arhiva

am aceiasi situatie...factura in euro chitanta una in lei (<5000ron) una in euro pe diferenta. nu-mi mai schimba factura. cum as putea sa rezolv aceasta problema?

va rog sa ma ajutati. pe factura scrie tva inclus pot deduce ceva? nu vor sa scrie tva-ul explicit

:notworthy:



#131111 lucrare experti

Postat de act on 14 May 2007 - 09:33 AM in Arhiva

vreau si eu un model de lucrare - expertiza contabila. actprodchim@yahoo.com. Nu stiu exact cum sa arate.

Multumes anticipat



#121737 Impozit pe cheltuieli de protocol

Postat de act on 19 February 2007 - 11:40 PM in Arhiva

Am de facut declaratia 101.

TVa aferent ch de protocol erau bagate pe cheltuieli in momentul in care am calculat impozitul. Am calculat partea deductibila a cheltuielilor de protocol si tva aferent - si am mers in pana la calcul impozit.

Am mers in contabilitate si am inregistrat tva deductibil pentru cheltuielile deductibile de protocol. In acest moment s-a schimbat rezultatul contabil. (din cheltuiala a intrat pe 442).

Nu stiu cum este corect. La mine rezultatul contabil pe care am calculat impozitul nu este asemanator rezultatuli contabil din contabilitate (diferenta este cheltuiala trecuta pe tva). Help...




Cometa SQL