Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
eliza aftenie's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


eliza aftenie's Content

There have been 10 items by eliza aftenie (Search limited from 25-November 07)


Sort by                Order  

#248633 AUDIT PT CECCAR

Postat de eliza aftenie on 26 March 2012 - 09:40 PM in Arhiva

Buna! Am si eu o mare problema la organizare....poate ma puteti ajuta
Realizati o misiune de audit intern cu privire la ciclul Productie pana la nivelul intocmirii matricei riscurilor si a raportului intermediar.
Daca mai sunt oameni de bine va rog sa-mi trimiteti rezolvarea la adresa aftenieeliza@yahoo.com.Va multumesc!



#248631 stagiu anul I

Postat de eliza aftenie on 26 March 2012 - 09:37 PM in PERIOADA DE STAGIU

Buna! Am si eu o mare problema la organizare....poate ma puteti ajuta
Realizati o misiune de audit intern cu privire la ciclul Productie pana la nivelul intocmirii matricei riscurilor si a raportului intermediar.
Daca mai sunt oameni de bine va rog sa ma ajutati.

multumesc!



#244729 AUDIT PT CECCAR

Postat de eliza aftenie on 26 September 2011 - 09:08 AM in Arhiva

Va rog cine ma poate ajuta cu un raspuns la audit..

Prezentați pe scurt structura și cuprinsul Standardelor de Audit Intern elaborate de IIA (Institute of Internal Auditors).

adresa mea de e-mail este aftenieeliza@yahoo.com



#241595 stagiu anul II

Postat de eliza aftenie on 24 May 2011 - 06:01 PM in PERIOADA DE STAGIU

va rog din toata inima cine ma poate ajuta cu rezolvarea la urmatoarea problema...adresa mea de email este aftenieeliza@yahoo.com multumesc mult de tot!

Grupul Y deține, prin intermediul societății mame, un control majoritar asupra a trei societăți: A, B si C. Bilanțul societății mame încheiat la sfârșitul exercițiului N se prezintă astfel:
ACTIV PASIV
Imobilizări necorporale
(din care cheltuieli de constituire) 4
(1) Capitaluri proprii 63
Imobilizări corporale 10 Datorii financiare 80
Imobilizări financiare
(din care participatii) 122
(110)
Disponibilități 7
TOTAL 143 TOTAL 143
Se mai cunosc următoarele:
- imobilizările corporale corespund clădirii ce reprezintă sediul social al grupului (regrupează ansamblul serviciilor administrative și comerciale ale grupului și ale celor 3 filiale); o expertiză recentă îi atribuie o valoare de piață de 16.000.000 u.m.
- imobilizările financiare cuprind pe de o parte valoarea neta contabilă a participațiilor în societățile A, B, C și pe de altă parte un împrumut de 12.000.000 u.m. acordat unui partener comercial al grupului care are unele dificultăți financiare. După ultimele informații, acest partener ar putea ajunge in situația încetării plăților.
În privința filialelor, se mai știe:
- A reprezintă în bilanțul grupului o valoare netă contabilă de 50.000.000 u.m. Este o societate necotata care are datorii financiare de 18.000.000 și care a obținut în ultimul exercitiu un rezultat din exploatare de 9.000.000. Societățile cotate ale aceluiași sector de activitate prezintă actualmente următorii multiplii asupra rezultatelor ultimului exercițiu: 10 pentru rezultatul exploatării și 15 pentru rezultatul net.
- B este o societate cotată pe piața secundară de 2 ani. Valoarea netă contabilă în cadrul grupului, care deține din capitalurile sale o cotă de 55%, este de 35.000.000. În urma unor performanțe deosebite, B prezintă la ora actuală, pe baza mediei cursurilor înregistrate pe parcursul ultimei luni bursiere, o capitalizare bursieră de 130.000.000.
- C este o societate tânără, în puternică creștere, a cărei finanțare a fost realizată deocamdată doar din capitaluri proprii. Rentabilitatea sa nu este mare, dar ținând seama de potențialul său, se estimeaza o valoare globală apropiată de cifra de afaceri anuală, de 32.000.000 pentru ultimul exercițiu. Grupul deține 100% din capitalul său. Alte informații: impozit pe profit 40%, impozit pe plusvalorile aferente activelor pe termen lung 28%.
Să se calculeze activul net contabil corectat al grupuli Y.



#206844 declaratie 394

Postat de eliza aftenie on 11 July 2009 - 10:37 AM in Arhiva

Vezi postareamihaela_cva, la Jul 11 2009, 11:13 AM, a spus:

ba da, eu am facut si am depus folosind programul de la sem I.

mutumesc din suflet pentru raspuns. :sad:



#206838 declaratie 394

Postat de eliza aftenie on 11 July 2009 - 10:00 AM in Arhiva

nu stie nimeni daca putem face decl.394 pe suportul celei din sem I? pe site-ul finantelor, inca nu a aparut varianta noua... :lnr (51): :sad:



#206836 CERERI fise post

Postat de eliza aftenie on 11 July 2009 - 09:55 AM in FISA POSTULUI

statistician medical COR343403 (medicina generala) si asistent medical COR 322101
multumesc din toata inima :sad: :angry: :lnr (51):



#206735 CERERI fise post

Postat de eliza aftenie on 10 July 2009 - 09:11 AM in FISA POSTULUI

poate cineva sa ma ajute cu fisa postului pentru asistent medical si satistician medical?
VA MULTUMESC MULT DE TOT!!!! Imagine postata Imagine postata



#205991 Examen acces expert contabil/contabil autorizat 2009

Postat de eliza aftenie on 02 July 2009 - 08:05 AM in Arhiva

da.ai voie.trebuie neaparat sa ai si chitanta cu care ai platit taxa de examen, calculatorul si pix cu mina albastra.
mult succes



#149084 fisa postului - CERERI

Postat de eliza aftenie on 28 October 2007 - 02:27 PM in Arhiva

Am nevoie de ajutorul vostru. Va rog din tot sufletul sa-mi trimiteti, daca aveti, fisa postului pentru vanzator
si contabil pe adresa aftenieeliza@yahoo.com.Imi trebuie foarte urgent.Va multumesc din suflet. :smile: :sad: :sad:




Cometa SQL