Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
ycka's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


ycka's Content

There have been 13 items by ycka (Search limited from 25-November 07)


Sort by                Order  

#231245 profesii liberale si ord. 82/2010

Postat de ycka on 16 September 2010 - 08:05 AM in Arhiva

o intrebare stupida poate..o pfa care are si calitatea de salariat in acelasi timp mai datoreaza contributii de somaj si pensie??
multumesc



#231165 profesii liberale si ord. 82/2010

Postat de ycka on 14 September 2010 - 02:01 PM in Arhiva

buna ziua!!
de ce spuneti ca la casa de pensii se calculeaza suma de platit prin aplicarea cotei de 31,3% la suma asigurata cand in oug 82/2010 spune la artIII alin (19) cotele contributiilor individuale prevazute la alin (2) sunt cele stabilite de legea bugetului asigurarilor sociale de stat pentru contributia individuala de asigurari sociale(si anume 10.5%) si pentru contributia individuala de asigurari pentru somaj.
va rog sa ma lamuriti poate nu am inteles eu corect.



#223101 Solicitari materiale acces stagiu experti contabili 2010

Postat de ycka on 23 March 2010 - 11:16 AM in Arhiva

am si eu aceeasi rugaminte catre cei care au deja materialele. adresa de email yca_84@yahoo.com



#184289 monografie bancara

Postat de ycka on 14 October 2008 - 02:02 PM in Arhiva

m-ar interesa si pe mine o astfel de monografie,daca are cineva va rog sa-mi trimiteti pe adresa yca_84@yahoo.com..ati fi de mare ajutor



#170753 ONLINE ILFOV

Postat de ycka on 24 April 2008 - 09:31 AM in Arhiva

daca tot se vb de decl online...am si eu o probl de 3 luni cu declaratiile online de la somaj ilfov..in sensul ca imi apare mesajul:"datele transmise de dvs nu au fost preluate erorile depistate: o, caen inexistent in nomenclator" problema e ca programul nu accepta caen-ul nou( nici macar programul 2008) iar pe cel vechi se pare ca nu il recunoaste. a mai patit cineva asa?
tks pt cine imi va raspunde.



#157611 Noile coduri CAEN

Postat de ycka on 10 January 2008 - 11:40 AM in Arhiva

a incercat cineva sa faca pana acum chimbarea de caen??pentru ca as vrea sa stiu cat este taxa pentru mentiunea solicitata si taxa de preschimbare a certificatului de inregistrare.se va mai plati o taxa pentru publicarea in MO insa nu am inteles sigur ce se publica...oare hotararea AGA/decizia CA???taxa pentru publicare e in fct de cuvinte asa ca asta nu s epoate sti exact.
daca are cineva raspuns va rog sa postati..ca sa imi fac si eu calculele.merci



#150754 Declaratie sanatate CASS

Postat de ycka on 15 November 2007 - 09:38 AM in Arhiva

problema e ca in noua varianta a programului nu mai sunt 4 campuri de completat ci doar 2: suma datorata si suma virata.
:smile:



#150571 Declaratie sanatate CASS

Postat de ycka on 13 November 2007 - 03:03 PM in Arhiva

si eu m-am gandit la variantele astea 3, dar nu stiu care e cea buna :smile:
asa ca te rog daca ai vreun raspuns sa il postezi....poate lamuresti mai multa lume.tks



#148977 cum calculez indemnizatia CO in luna de marire?

Postat de ycka on 26 October 2007 - 10:26 AM in Arhiva

stiu ca s-a mai dicutat despre CO.si inainte sa postez am cautat sa vad daca a mai intrebat cineva despre asta.
nu stiu de ce mi-ati raspuns cu chestia aia daca luna are 21 zile si omu isi ia 23 se pun 21 in luna si restul de 2 in luna urmatoare.in primul rand nu cred ca am intrebat eu asa ceva.eu stiu ca legal o pers are maxim 21 zile de odihna pe an...deci celelalte 2 nu ar mai fi de odihna.
multumesc ca macar m-ati lamurit cu statul.



#148972 angajare cetatean mexican

Postat de ycka on 26 October 2007 - 09:49 AM in Arhiva

eu stiu ca pt persoanele straine la angajare trebuie:
1.autorizatie de munca(pana in iunie 2007 era permis de munca)
2.permis de sedere
3.copie pasaport



#148969 cum calculez indemnizatia CO in luna de marire?

Postat de ycka on 26 October 2007 - 09:22 AM in Arhiva

am si eu o problema...un salariat isi ia concediu de odihna 21 zile in luna in care i s-a marit salariul.indemnizatia de concediu=salariu realizat pe 3 luni/nr de zile lucrate*nr zile concediu.daca pe cele 3 luni salariu este de 528 si in luna de concediu acesta a devenit 700 este logic ca indemnizatia va fi mai mica decat salariul realizat daca salariatul ar veni la munca in luna respectiva.intrebare mea: este ok asa??
si in plus trebuie facut stat de plata separat pt concediu de odihna?? inca ceva daca luna in curs are 23 de zile,21 vor fi de concediu restul de 2 vor aparea pe statul de plata normal??si contributiile le platesc odata pt cele 2 zile si separat pt zilele de concediu???
imi poate raspunde cineva la intrebari plsss!!!



#148663 Declaratie sanatate CASS

Postat de ycka on 23 October 2007 - 07:33 AM in Arhiva

din cate stiu luna asta se accepta si declaratiile in formatul vechi.in formatul vechi le depun si eu in urna pt ca am niste probleme cu noul program.



#148218 Declaratie sanatate CASS

Postat de ycka on 18 October 2007 - 10:42 AM in Arhiva

am si eu o nelamurire cu privire la noul program atlas 1.82(2007.10.08).inainte in program erau mai multe coloane:suma datorata total,suma datorata luna curenta,suma virata total si suma virata luna curenta.acum apar numai suma datorata si suma totala virata.intrebarea mea este:suma datorata se refera la suma datorata in luna curenta?contributiile le platesc la 3 luni.deci in prima luna(pentru un salariu de 528ron) suma datorata este de 34, in luna 2 este tot de 34 sau de 68 si in luna a 3-a este tot de 34 sau de 102??ma gandesc ca daca in luna 2 as declara la suma datorata 68 sa nu adune ei si cu suma din luna 1.are cineva raspunsul??? :smile:

plssss..nu are nimeni un raspuns pt mine?????




Cometa SQL