Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
marona21's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


marona21's Content

There have been 6 items by marona21 (Search limited from 24-November 07)


Sort by                Order  

#257399 Bon fiscal casa de marcat

Postat de marona21 on 13 September 2013 - 09:55 PM in CASA DE MARCAT

Buna seara,

Am si eu o nelamurire...daca la un punct de lucru am instalate doua case de marcat (deci 2 Z-uri) cate monetare trebuie sa fac? cate unul pentru fiecare Z?

Multumesc.



#255933 Centru copiere

Postat de marona21 on 24 June 2013 - 01:01 PM in PRODUCTIE

Si ar fi productie pentru orice foaie printata de pe stick?!



#255913 Centru copiere

Postat de marona21 on 23 June 2013 - 09:40 PM in PRODUCTIE

SI daca totusi comanda vine de la un client direct, dar pentru a o onora trebuie realizate mai multe etape (printare, capsare, brosare, etc), poate fi catalogat drept serviciu sau se realizaeaza produsul finit si se vinde direct fara a mai fi trecut drept marfa?! Probabil intrebarile mele suna aiurea, dar sunt pusa in situatia asta la locul de munca si nu am nici un fel de sustinere.

Multumesc!



#255711 Centru copiere

Postat de marona21 on 11 June 2013 - 08:34 PM in PRODUCTIE

si retetarul este obligatoriu? sau este de-ajuns raportul de productie?



#255685 Centru copiere

Postat de marona21 on 10 June 2013 - 10:37 PM in PRODUCTIE

Buna seara,

Am si eu o intrebare in legatura cu activitatea desfasurata intr-un centru de copiere (xerox, print, dar si productie de tipizate..etc): se poate sa inregistrez productia de tipizate ca produs finit (si apoi marfa in magazin propriu) si comenzile de xerox, print, ce vin de la clientii directi, sa le inregistrez ca servicii? Sau trebuie sa o iau cu toata activitatea pe o singura cale?!

Multumesc!



#201947 Caiet de practica anul 2

Postat de marona21 on 18 May 2009 - 12:18 PM in Arhiva

sunt studenta in anul II, in Brasov si caut firma pentru stagiul de practica...ma puteti ajuta?




Cometa SQL