Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Elena Square's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Elena Square's Content

There have been 5 items by Elena Square (Search limited from 24-November 07)


Sort by                Order  

#273053 Contract de stagiu

Postat de Elena Square on 05 March 2016 - 08:39 PM in CONTRACTE INDIVIDUALE DE MUNCA

Bună ziua!

Spuneți, vă rog, contractul de stagiu se transmite la ITM?
Și dacă un contract individual de muncă in care nu se precizează nimic despre stagiu poate servi ca bază juridică pentru stagiu ( demonstrarea faptului că ai făcut stagiul)? Se poate elibera adeverință / certificat pentru stagiar in acest ultim caz?

Vă mulțumesc!



#272437 Majorare capital social

Postat de Elena Square on 04 February 2016 - 03:41 PM in ALTE PROBLEME CONTABILE

Buna ziua!

Spuneți-mi, vă rog, când se înregistrează în contabilitate majorarea de capital social, dacă vărsarea aportului în numerar s-a făcut in decembrie 2015, iar mențiunea in Registrul Comerțului este cu data din februarie 2016?



#272199 Balanța salarii

Postat de Elena Square on 26 January 2016 - 09:07 PM in SALARII

Contul 421 salarii datorate



#272189 stingere ct. 404

Postat de Elena Square on 26 January 2016 - 07:53 PM in ALTE PROBLEME CONTABILE

Bună seara!
Spuneți, vă rog, pot să sting furnizori "404" cu contul 462 "creditori diverș" . De exemplu, s-au achiziționat niște scaune și mese, dar contul s-a stins cu "creditori diverși, adică am luat de la asociați bani ca să plătim. Este legal? E corect?
In cazul achiziției unor bunuri care se amortizează, acest lucru nu va afecta deductibilitatea cheltuielilor cu amortizarea?



#272187 Balanța salarii

Postat de Elena Square on 26 January 2016 - 07:30 PM in SALARII

Bună seara!
Spuneți-mi, vă rog, in ce constă balanța la salarii? Include salariile nete ( plătite angajaților ) sau salariile brute?
Care este formula soldului acestei balanțe? Ca să -mi dea soldul cum se întâmplă?
Vă rog să mă lămuriți, fiindcă in Balanță e un sold, dar pe hârtie ( tabele cu salalrii și plăți ) îmi dă alt sold.
Mulțumesc




Cometa SQL