Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Florin_76's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Florin_76's Content

There have been 1000 items by Florin_76 (Search limited from 25-November 07)



Sort by                Order  

#194800 Zambiti, va rog !

Postat de Florin_76 on 20 February 2009 - 05:45 PM in Diverse subiecte

Noua formula de salut la telefon: "Salutare ție și ascultătorilor noștri...."



#194792 Zambiti, va rog !

Postat de Florin_76 on 20 February 2009 - 03:59 PM in Diverse subiecte

Un individ e nevoit sa opreasca masina datorita unui blocaj al traficului in zona Calea Victoriei. Deodata, cineva ii bate in geam: - Domnule, teroristii au ocupat Parlamentul Romaniei si cer 10 milioane de dolari rascumparare ca sa-i elibereze pe parlamentari. Altfel ameninta ca ii vor stropi cu benzina si le vor da foc. Acum mergem din masina in masina si facem o cheta. - Bine, si cat da fiecare? zice omul din masina. - Cam 5 litri...



#216383 Zambiti, va rog !

Postat de Florin_76 on 11 January 2010 - 09:09 PM in Diverse subiecte

Obama, Putin si Basescu se intalnesc cu Dumnezeu ca sa ii puna o intrebare. Obama
-Doamne cand se va termina criza asta in USA?
Dumnezeu isi trimite ingerii sa calculeze…raspuns de la Dumnezeu :
- Nu in mandatul tau!
Putin:
- Doamne cand va deveni Rusia cea mai mare putere din lume?
Dumnezeu isi trimite ingerii sa calculeze… raspuns de la Dumnezeu:
- Nu in mandatul tau!
Basescu:
- Doamne cand se va termina coruptia din Romania?
Dumnezeu isi trimite ingerii sa calculeze… trece ceva timp… mai trimite alta echipa de ingeri in ajutor si alta echipa…nimic… Raspunsul de la Dumnezeu:
- Nu in mandatul meu!!!



#250427 Zambiti, va rog !

Postat de Florin_76 on 03 October 2012 - 10:29 PM in Diverse subiecte

- Se desființează fiscu’, strigă fericit Bulă.
- Ei, na, de unde ai aflat?
- Adineauri am primit de la ei un plic pe care scria “Ultima înștiințare”!



#250430 Zambiti, va rog !

Postat de Florin_76 on 03 October 2012 - 10:56 PM in Diverse subiecte

Un ofiter grețos de la brigada antidrog a trecut ieri pe la ferma noastra “Imi pare rau dar trebuie sa inspectez ferma, sa vad daca nu cumva cultivati droguri ilegale”
“Nici o problema” i-am zis “poti sa cauti unde vrei in afara de campul ala din dreapta” Atunci a scos arogant legitimația si mi-a lipit-o de fața:
“Vezi asta? Eu am autoritatea sa caut unde vreau, nu poti sa-mi spui tu unde sa caut si unde nu!!Am incheiat discuția, ai ințeles?!?”
“Bine, ma scuzati” i-am raspuns politicos si mi-am vazut de-ale mele.
Nu trec 10 minute si-l vad alergand de mama focului pe campul din dreapta urmarit de un mare taur cu spume la gura.Avea ochii iesiti din orbite de panica si urla cat il tinea gura “Ajutoooor, ajutoooor!!”
Atunci am aruncat sculele din mana, am fugit langa gard si am urlat la el:
“Legitimația, arata-i legitimația !!



#250429 Zambiti, va rog !

Postat de Florin_76 on 03 October 2012 - 10:44 PM in Diverse subiecte

Culmea calculatoarelor?
Sa gonesti musca de pe ecran cu cursoru' de la mouse.

“Care este asemanarea dintre un Windows si un submarin?
- Cum deschizi o fereastra, cum ai o problema”

“DEFINITIILE LUI MURPHY PRIVIND SISTEMELE COMPUTERIZATE:
HARDWARE:acele parti ale computerului pe care le poti lovi cu piciorul fara sa se defecteze.
SOFTWARE:acele parti ale unui sistem computerizat care de regula nu functioneaza.
HARD-DISK:acea componenta care se blocheaza in momentul cel mai nepotrivit cu putinta.
PERIFERICE:acele componente care sunt incompatibile cu computerul tau.
IMPRIMANTA:o componenta care se blocheaza cand nu te uiti la ea.
CABLU:acea parte a sistemului care e intotdeauna prea scurta.
MOUSE:vezi injuraturi!
BACKUP:o operatie care nu e niciodata efectuata la timp.
MEMORIE:acea parte a computerului care se dovedeste intotdeauna insuficienta.
MESAJ DE EROARE:o solicitare de aprobare a distrugerii propriilor tale date.
FISIER:acea parte a sistemului care nu poate fi gasita.
PROCESOR:acea componenta a computerului care e mereu depasita din punct de vedere tehnologic.
MANUAL:element al sistemelor computerizate care e de neinteles pentru utilizatorii incepatori.“



#250428 Zambiti, va rog !

Postat de Florin_76 on 03 October 2012 - 10:36 PM in Diverse subiecte

CUM SA ANGAJEZI OMUL POTRIVIT LA LOCUL POTRIVIT

Se iau circa 100 caramizi fara nici o aranjare prealabila, se pun intr-o camera inchisa, avand doar o singura fereastra.

Sunt trimisi 2 - 3 candidati in camera si se inchide usa.

Sunt lasati acolo singuri timp de 6 ore, apoi se analizeaza situatia.

Daca au numarat caramizile - Sunt buni la departamentul Contabilitate.

Daca le renumara - La Audit.

Daca au facut un haos total - caramizi peste tot - inginerie.

Daca au aranjat caramizile intr-o ordine stranie - Planificare

Daca arunca unul in altul cu caramizi - operatii.

Daca dorm - Receptie.

Daca au spart caramizile in bucati - Tehnologia informatiei.

Daca stau de pomana - Resurse umane

Daca se jura ca au incercat diferite combinatii, desi nici o caramida nu a fost mutata din loc - Vanzari

Daca au plecat deja acasa pentru ziua respectiva - Marketing.

Daca se uita pe fereastra - Planificare strategica

Si ultimii, dar nu cei din urma:

Daca stau de vorba unul cu altul, dar caramizile nu au fost atinse - Felicitati-i si puneti-i in TOP Management.

.................................................................

Facebook:- Eu cunosc pe toata lumea!
Internet:- Eu ştiu tot!
Youtube:- Eu ştiu orice muzică şi întâmplare!
Google:- Fără mine nu puteţi trăi!
Curentul:- Să mori tu!?:)))



#250426 Zambiti, va rog !

Postat de Florin_76 on 03 October 2012 - 10:16 PM in Diverse subiecte

Ce nu mai foloseste sotia:
Sotia ajunge acasa de la cumparaturi si, surprinsa, isi gaseste sotul in pat cu o tanara frumoasa. Tocmai cand se pregatea sa iasa furioasa din camera, sotia este oprita de sotul sau care ii spune:
- Poate ar trebui totusi sa asculti ce s-a intamplat... Venind acasa de la serviciu, am zarit pe autostrada aceasta tanara care parea obosita si era imbracata saracacios. Am adus-o acasa si i-am oferit o friptura din carnea pe care o uitasesi de mult in frigider. Era desculta si atunci i-am dat sandalele tale bune, dar pe care tu nu le mai purtai din cauza ca nu mai erau la moda. Ii era frig si atunci i-am dat puloverul pe care ti l-am facut cadou de ziua ta, dar pe care nu l-ai purtat niciodata pentru ca nu ti se potrivea culoarea. Avea pantalonii sfasiati si atunci i-am dat o pereche de jeansi care iti ramasesera mici, dar care de altfel erau foarte buni. Si apoi, tocmai cand se pregatea sa plece, fata m-a intrebat:
- Mai este ceva ce sotia ta nu mai foloseste?



#250424 Zambiti, va rog !

Postat de Florin_76 on 03 October 2012 - 10:05 PM in Diverse subiecte

Aho, Aho contabili, frati,
Va uram sa prosperati,
Criza sa o traversati!
Sa va creasca mult activul,
Sa puteti plati pasivul.
Sa aveti mereu profit
Si multi bani de cheltuit.
Sa aveti mereu drepatate,
Sa cada Garda pe spate,
Iar controale de-or veni
Sa n-aiba ce cârcoti.
Stornati mai,ce-i rau în lume
Hai sa facem haz si glume!
Stornati grija si necazul
Si sa nu va pierdeti hazul.
Ministrii gândesc profund
Si de noi îi doare-n fund.
Ne dau legi întortocheate,
Ca sa scoata bani din toate
Pentru-a lor prosperitate.
Nu fiti tristi sau deprimati,
Ia mai contati ...haaaiii!!!
....................................................

Mamico ,gainile beau benzina?
Nu ,Bulisor!
Si atunci de ce se scumpesc ouale ori de cate ori Guvernul scumpeste benzina?



#233982 Zambiti, va rog !

Postat de Florin_76 on 08 December 2010 - 08:58 PM in Diverse subiecte

http://www.happyfish.ro/vrem_alta_romanie/...imt_al_romaniei



#227346 Zambiti, va rog !

Postat de Florin_76 on 26 June 2010 - 03:10 PM in Diverse subiecte

Într-o dimineață, stăpânitorul unei cetăți fu trezit de niște strigăte care se auzeau din piață: „Hai la mere! Mere dulci cum n-ați mai gustat!”. Ridicându-se indispus din pat și privind pe fereastră, văzu un târgoveț ce vindea, într-adevăr, mere, înconjurat de o mulțime de mușterii. „Trebuie să fie tare bune merele alea”, își spuse mai-marele cetății și, făcându-i-se poftă, îl chemă pe primul său sfetnic și îi porunci: „Ia cinci galbeni și mergi în piață să cumperi mere de la târgovețul acela”. Primul sfetnic îl chemă pe paharnic și îi spuse: „Uite patru galbeni, du-te și cumpără mere”. Paharnicul se adresă, la rândul său, stolnicului: „Poftim trei galbeni, de care să cumperi mere de la târgovețul acela”. Stolnicul îl chemă pe primul străjer îi dădu doi galbeni și îl trimise în piață. Acesta dădu un galben unui străjer din subordine, iar acela se duse la târgoveț și îi luă la rost: „Hei, ce tot strigi așa? Ai tulburat somnul mai-marelui cetății, iar drept pedeapsă mi-a poruncit să-ți confisc căruța asta cu mere”.
Zis și făcut. Întors la șeful său, străjerul se lăudă: „Am făcut un târg nemaipomenit. Cu un galben am cumpărat o jumătate din căruța cu mere a tărgovețului”. Primul străjer merse la stolnic: „M-am târguit și, cu cei doi galbeni pe care mi i-ai dat am reușit să cumpăr un sac cu mere!”. Stolnicul - repede la paharnic: „Cu trei galbeni am luat o tolbă întreagă cu mere”. Paharnicul dosi jumătate din cantitate și apoi merse la primul sfetnic: „Iată, cei patru galbeni
mi-au ajuns doar pentru o jumătate de tolbă cu mere”. Iar primul sfetnic se înfățișă dinaintea stăpînitorului cetății și glăsui: „Măria ta, iată, am îndeplinit porunca. Numai că de acei cinci galbeni n-am reușit să târguiesc decât cinci mere”.
Mai-marele cetății mușcă dintr-un măr și cugetă: „Hmmm… Cinci mere pentru cinci galbeni… scump, foarte scump! Și, cu toate astea, târgovețul acela avea o mulțime de cumpărători. Înseamnă că lumea o duce bine, are bani. Ia să măresc eu birurile!”



#176440 Zambiti, va rog !

Postat de Florin_76 on 27 June 2008 - 01:09 PM in Diverse subiecte

Tipurile de salarii din Romania: Salariul Ceapa: il vezi, il iei in mana si iti dau lacrimile. Salariul Nenorocit: nu te ajuta la nimic, doar te face sa suferi, insa nu poti trai fara el. Salariul Dietetic: te face sa mananci din ce in ce mai putin. Salariul Ateu: te indoiesti de existenta lui. Salariul Magic: face cateva miscari si dispare. Salariul Furtuna: nu stii cand o sa apara si nici cat o sa tina. Salariul Umor Negru: razi ca sa nu plangi. Salariul Prezervativ: iti taie pofta. Salariul Impotent: atunci cand ai mai multa nevoie te dezamageste. Salariul Menstruatie: vine o data pe luna si tine 4 zile



#213493 Wizcount

Postat de Florin_76 on 07 November 2009 - 11:21 PM in Arhiva

Daca pe siteul lor nu au versiune demo , inseamna ca nu ofera versiune demo si atunci nu poate nimeni sa va trimita pe mail ceva ce nu exista.

P.S. Personal nu m-am uitat pe siteul lor da ma mira ca toata lumea cere un demo fara sa verifice pe siteul lor.



#213057 Wizcount

Postat de Florin_76 on 28 October 2009 - 10:18 PM in Arhiva

Nu inteleg de ce nu intrati pe site-ul lor sa il descarcati singuri ?



#233296 Voucher

Postat de Florin_76 on 18 November 2010 - 07:27 PM in Arhiva

De ce nu respectati regulamentul si postati unde nimeriti ?
Ce legatura are problema dumneavoastra cu informatii despre forum ?



#218057 viza declaratia 101

Postat de Florin_76 on 31 January 2010 - 07:31 PM in Arhiva

Majoritatea administratiilor financiare primesc declaratia 101 fara certificare.



#216237 viza declaratia 101

Postat de Florin_76 on 10 January 2010 - 11:18 AM in Arhiva

Se poate considera ca fiind nedepusa.



#214304 viza declaratia 101

Postat de Florin_76 on 22 November 2009 - 01:11 PM in Arhiva

Nu scrie nicaieri, dar fara viza nu se poate depune.
Eu ma refeream la situatia in care o depun chiar si dupa trecerea termenului



#214257 viza declaratia 101

Postat de Florin_76 on 20 November 2009 - 07:18 PM in Arhiva

Interesant va fi, cum o sa poata o firma sa depuna 101 in situatia in care nu vrea sa plateasca un consultant fiscal si ce consecinte vor aparea daca nu vrea sa o depuna vizata de un consultant fiscal.



#214938 viza declaratia 101

Postat de Florin_76 on 06 December 2009 - 10:20 PM in Arhiva

Stiu asta cum e cu auditul, dar ma deranjeaza enorm ca firmele sunt obligate sa suporte tot ce ii trece guvernului prin cap ca sa mai dea o lege, fiindca un consultat fiscal intre a refuza sa vizeze o declaratie si a nu primi bani pentru munca depusa si a viza declaratia 101 ca sa isi ia si bani nu stiu sigur ce ar alege ( exclud aici fraudele enorme din unele acte ci ma refer doar la micile " prostioare" care se mai baga pe firma ( un tv, congelator etc ( astea cu sume mai rezonabile )).



#217228 viza declaratia 101

Postat de Florin_76 on 20 January 2010 - 08:44 PM in Arhiva

Care sectoare , ca vineri le duc pe toate :biggrin:



#214291 viza declaratia 101

Postat de Florin_76 on 21 November 2009 - 06:26 PM in Arhiva

Stiu asta
Dar ma intrebam cum le pot depune cu amenda chiar, daca nu vreau sa le vizeze un consultant fiscal.



#216218 viza declaratia 101

Postat de Florin_76 on 09 January 2010 - 08:25 PM in Arhiva

La 100 de euro nu las clienti mei sa plateasca, chiar daca platesc eu amenda pentru depunerea cu intarziere ( desi ar fi interesant cum o sa pot depune, daca refuz sa apelez la un consultant fiscal)



#214071 viza declaratia 101

Postat de Florin_76 on 18 November 2009 - 10:16 PM in Arhiva

Cea pe 2009 nu se vizeaza in mod obligatoriu.



#217151 viza declaratia 101

Postat de Florin_76 on 20 January 2010 - 09:51 AM in Arhiva

Multumesc pentru publicarea raspunsului primit de la Ministerul Finantelor.




Cometa SQL