Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
amalia cojocaru's Content - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


amalia cojocaru's Content

There have been 3 items by amalia cojocaru (Search limited from 25-November 07)


Sort by                Order  

#186976 Declaratii fiscale pentru ONG-uri

Postat de amalia cojocaru on 11 November 2008 - 11:09 AM in ONG

am un ong infiintat in oct 2007 care nu a avut nici un fel de activitate pana in prezent si de curand am aflat ca si ong-urile trebuie sa depuna ceva acte la fisc...dclaratii fiscale, bilant...nu stiu exact ce, de aceea va rog sa ma lamuriti si pe mine ce trebuie sa depun la fisc sau daca trebuia sa depun ceva pana acum....ideea e ca eu am intrebat (cand s-a infiintat ong-ul) la fisc la filiala din orasul meu si mi-ai spus ca nu stiu ce e ala ong dar daca nu e firma nu trebuie sa depun nimic. :thumbup:



#224316 IMPOZIT PROFIT - Noutati 2010

Postat de amalia cojocaru on 14 April 2010 - 10:47 PM in Arhiva

:frusty: am si eu o mare nelamurire si va rog sa ma ajutati cu un raspuns...tocmai ce am reluat activitatea unei firme in martie(pe care o suspendasem din cauza forfetarului) si m-am trezit cu contabila care mi-a spus ca trebuie sa platesc forfetarul pe intreg trimestrul :laugh: chiar daca am doar o luna de activitate. Impozitul asta nu se calculeaza si in functie de perioada de activitate?



#224319 IMPOZIT PROFIT - Noutati 2010

Postat de amalia cojocaru on 15 April 2010 - 12:42 AM in Arhiva

sa inteleg ca trebuie sa platesc intreg trimestrul? :frusty:




Cometa SQL