Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
registru de evidenta a salariatilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 16

Salt la continut


registru de evidenta a salariatilor

1009 replies to this topic

#301 Ana Maria Cutar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 January 2007 - 08:45 AM

:lostit (13): Deci ..... fac un anunt umanitar. va rog daca exista cineva care poate lua legatura cu cei care fac programul asta imbecil va rog spuneti-le ca nu fac bine ceea ce fac.....
Sa va spun povestea mea.... Am preluat datele din vechiul program.... toate bune si frumoase, dar la societatea unde lucrez marea majoritate a oamenilor sunt angajati cu contract pe dur. determinata. Asa i-am introdus in prima versiune..... a doua versiune a schimbat ordinea contractelor... la durata contractului... si acum cei care erau pe durata determinata au trecut la nedeterminata si cei care erau cu nedeterminat au trecut la determinat.....

Si peste toate... nu poti sterge o greseala minora.... trebuie sa faci corectie..... daca am introdus o litera la numele de familie a cuiva in plus... trebuie sa fac corectie..... imbecil program...

Incep sa o iau razna.... Au avut timp berechet sa faca rahatul asta de program.... si tot degeaba... cum pot fratilor altii sa faca programe cat de cat realiste? Statul e o vaca de muls nu se pune problema ca nu sunt bani pentru asa ceva.
:pullhair:
Are cineva un cartus in plus .... sa ma impusc.....??????
ANA



#302 myrelutza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 130 Postari:

Postat 18 January 2007 - 09:38 AM

O porcarie programul asta revisal :lostit (13):
Unde naiba au instructiunile de utilizare? :lnr (1):
Care angajati se adauga? doar cei curenti? m-au innebunit astia cu legile lor, acus nu mai e 390 sal minim e 440....ne termina nervos pe toti :pullhair:




#303 IULIANA1207

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 755 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 18 January 2007 - 09:41 AM

Vezi postareaTJZ, la Jan 17 2007, 01:26 PM, a spus:

Vezi postareacami_petrean, la Jan 17 2007, 01:21 PM, a spus:

Daca tot trebuie tinut in format electronic mai este obligatorie cumpararea registrului de evidenta a salariatilor? Am o firma noua la care acum se fac angajari si as dori sa stiu daca mai trebuie sa il cumpar. A fost cineva la ITM Cluj sa intrebe despre asa ceva?

Nu stiu care era termenul limita de cumparare a porcariei aleia anterior dar eu vad cam asa:

1. Daca firma este infiintata inainte de 31.12.2006 (adica cel tarziu pe 30.12.2006), trebuie cumparat ca sa-l ai in caz de genial emitator de amenzi cu exces de zel.
2. Daca firma este infiintata la sau dupa 31.12.2006, se aplica HG 161/2006 care spune: "Art. 3 - alin. (1) Registrul se întocmește în forma electronica." si nu mai cumperi porcaria.
ITM Prahova spune ca reg electronic se va transmite periodic la ITM dar nu-l va exclude pe cel scris "de manuta".
iuliana



#304 ursache ramona paula

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:oradea

Postat 18 January 2007 - 09:44 AM

eu am scris mail azi dimineata pe suportregistru@inspectiamuncii.ro Eu am scris un mail, care suna cam asa:

Buna ziua,
suntem o firma din Comuna Biharia, judetul Bihor.
Ieri am reusit cu succes sa preiau datele din vechiul program evisal, versiunea 1.0.0, dar am intampinat niste obstacole, pe care le voi detaila, acuma:
1. dupa preluare, am observat ca exista o rubrica DATA (STAMPILEII) CAM ITM, SI nu mai pot sa scriu data DEOARECE nu ma lasa
2. la localitate am observat ca exista BIHARIA, dar dupa salvare, daca intru din nou, nu mi-a salvat nici judetul bihor nici LOCALITATEA BIHARIA , PROBABIL, zic eu pentru ca Biharia nu este localitate ci comuna. Asa ca am procedat in felul urmator: am trecut la localitate Oradea, iar la adresa angajatului, am trecut inainte de a scrie strada, Comuna Biharia
3. la alte informatii despre salariat, ce anume ar trebui sa scriem??? imi puteti da niste exemple?
4. nu exista posibilitatea stergerii unui salariat complet si reintroducerea lui, nici macar partial sa l sterg
5. nu putem scoate nimic la imprimanta, pentru ca nu exista optiunea, sau nici nu trebuie???
6. in cele din urma am introdus toti angajatii, incepand cu anul 2003, sau trebuia numai cei care erau angajati la data de 31.12.2006???

incercati si voi sa trimiteti mail cu ceea problemele pe care le ati intampinat. Descarcativa nervii online!!!
Succes



#305 ics21

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 169 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Miercurea Ciuc

Postat 18 January 2007 - 11:42 AM

eu nu mai stiu nimic! imi arunc diploma la gunoi! :lostit (13):



#306 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 18 January 2007 - 01:08 PM

unde se trece salariul de baza al angajatului ?
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#307 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 18 January 2007 - 01:45 PM

poate va ajuta:
jos ingrosat e mailul initial

Buna ziua,

Campul "seria si numarul carnetului de munca" poate fi completat cu valoarea “0” pentru a putea continua introducerea salariatilor. Aceste informatii se pot introduce ulterior, in momentul in care le aflati, prin operatiunea “corectie informatii”.
Pentru salariatii care nu detin carnete de munca, sugeram completarea acestui camp cu “NU ARE”.

Pentru alte detalii reveniti pe http://www.inspectiamuncii.ro
Va multumim


> buna ziua,
> domnilor scoateti casuta cu seria si numarul cartilor de munca ca este inuman sa cauti prin arhiva ITM-ului cartile de munca ale angajatilor; + ca registrul in format de hartie nu cerea acest lucru + in HG 161 nu se cere aceasta informatie
>
> multumesc anticipat




#308 Ana Maria Cutar

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 18 January 2007 - 02:07 PM

Le-am scris celor de la suport... si surpriza mi-au raspuns.... minune............

Mi-au spus ca mai apare o versiune zilele astea....

Sfatul meu e sa le scrieti problemele tehnice aparute ca sa stie ce trebuie rectificat.

Le-am spus ca nu exista modificarea de salariu... si mi-au spus ca aceasta modificare este la semnat.... prin urmare trimiteti-le mail....
:lostit (13):
ANA



#309 ursache ramona paula

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:oradea

Postat 18 January 2007 - 02:26 PM

Vezi postareacristina5859, la Jan 18 2007, 01:08 PM, a spus:

unde se trece salariul de baza al angajatului ?


nu se trece nicaieri. nu conteaza in registru acele acte aditionale de modificare de salariu.



#310 angajat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:

Postat 18 January 2007 - 02:27 PM

Daca an prelungirea unui contract pe perioada determinata , unde il introduc?
Concret priam data am contract de munca pe 12 luni si apoi il prelungesc cu inca 12 luni printr-un act aditional.
Cum introduc eu actele astea aditionale?!!!



#311 cr1st1na

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 295 Postari:

Postat 18 January 2007 - 03:43 PM

Oare! Daca am pe un calculator programul cu registrul electr. al salariatilor cu toate datele introduse , oare, se poate si cum se poate sa trec datele din program pe alt calculator, binenteles si acolo voi instala programul> Astept raspuns!!!! Arde!!!



#312 ursache ramona paula

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:oradea

Postat 18 January 2007 - 03:53 PM

Acest mesaj l am trimis dimineata la 8.

Buna ziua,
suntem o firma din Comuna Biharia, judetul Bihor.
Ieri am reusit cu succes sa preiau datele din vechiul program evisal, versiunea 1.0.0, dar am intampinat niste obstacole, pe care le voi detaila, acuma:
1. dupa preluare, am observat ca exista o rubrica DATA (STAMPILEII) CAM ITM, SI nu mai pot sa scriu data DEOARECE nu ma lasa
2. la localitate am observat ca exista BIHARIA, dar dupa salvare, daca intru din nou, nu mi-a salvat nici judetul bihor nici LOCALITATEA BIHARIA , PROBABIL, zic eu pentru ca Biharia nu este localitate ci comuna. Asa ca am procedat in felul urmator: am trecut la localitate Oradea, iar la adresa angajatului, am trecut inainte de a scrie strada, Comuna Biharia
3. la alte informatii despre salariat, ce anume ar trebui sa scriem??? imi puteti da niste exemple?
4. nu exista posibilitatea stergerii unui salariat complet si reintroducerea lui, nici macar partial sa l sterg
5. nu putem scoate nimic la imprimanta, pentru ca nu exista optiunea, sau nici nu trebuie???
6. in cele din urma am introdus toti angajatii, incepand cu anul 2003, sau trebuia numai cei care erau angajati la data de 31.12.2006???


si iata raspunsul (foarte prompt - BRAVO) MA SIMT FLATATA:

Buna ziua,

1. la versiunea 2.0.6 a programului nu mai exista acea rubrica, ci doar Numar ITM, Data ITM.
2. am testat introducerea datelor mentionate de Dvs. respective , si nu am intalnit aceasta problema. Mai incercati inca o data introducerea Judetului si a localitatii.
3. daca doriti sa adaugati dvs. anumite informatii, daca nu , acel camp nu este obligatoriu.
4. singura posibilitate este ca atunci cand salvati in momentul cand selectati optiunea Selectati toate afisate sa debifati acel angajat care doriti sa-l stergeti, iar acesta nu va fii salvat.
5. aceasta optiune nu este necesara.
6. este bine cum ati procedat. Trebuiesc toti angajatii.

La punctul 1 probabil nu m am exprimat eu bine, sau mai bine zis mai mult ca sigur. Asta vroiam sa zic ca la data ITM nu mai pot sa intru ca sa scriu data ITM de pe stampila. Aici tot nu am un raspuns. Sper sa va ajute si pe voi, acest raspuns la mail, mai ales puctul 6



#313 ursache ramona paula

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:oradea

Postat 18 January 2007 - 03:55 PM

Vezi postareacr1st1na, la Jan 18 2007, 03:43 PM, a spus:

Oare! Daca am pe un calculator programul cu registrul electr. al salariatilor cu toate datele introduse , oare, se poate si cum se poate sa trec datele din program pe alt calculator, binenteles si acolo voi instala programul> Astept raspuns!!!! Arde!!!
ma gandesc ca daca incerci sa copiezi tot folderul, unde este situat REVISAL ul o sa fie bine. nu trebuie multa stiinta, si asa cred ca poti copia si kitul. succes Anunta ma daca ai reusit



#314 express

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 66 Postari:
  • Gender:Female

Postat 18 January 2007 - 04:23 PM

Daca o firma avea in 2003 700 angajati ii termina anul asta de introdus?



#315 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 18 January 2007 - 04:34 PM

[quote name='express' date='Jan 18 2007, 04:23 PM' post='116926']

Stati ca iar facem varza. Eu asa stiu ca se trec doar salariatii angajati la 31.12.2006 (inclusiv cei cu CM suspendati). De unde a-ti mai scos-o si pe asta cu anul 2003? Si eu la Oradea am intrebat si mi-au confirmat la ghiseele ITM si raspunsul a fost 31.12.2006, nu anul 2003. Ori au innebunit cei de la ITM ori EU.



#316 anib

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 18 January 2007 - 04:42 PM

pt. ursache ramona paula
ti-au raspuns gresit cum ca trebuie sa treci toate contractle de munca in registrul electronic, pe site la inspectiamuncii este ordinul 20/11.01.2007 in care scrie clar ca se trec numai contractele de munca in vigoare la 31.12.2006
si inca ceva si eu am avut aceesi problema cu judetul bihor, localitatea beius si mie mi-au zis ca la ei se salveaza datele respective, poate ei au o versiune mai buna de program
eu pana la urma am deschis baza de date cu access si am introdus codul localitatii beius in tabela TblAngajati si asa s-a salvat ok in registru actualizari, mai putin in fereastra detalii salariat unde mi s-a salvat judetul bihor localitatea biharia



#317 iozsef39

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male

Postat 18 January 2007 - 04:49 PM

Anib
Ce inseamna contractele de munca in vigoare la 31.12.2006?eu inteleg salariatii activi la 31.12.2006.



#318 anib

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 18 January 2007 - 04:59 PM

toate contractele de munca ale salariatilor unitatii, idiferent daca sunt suspendate sau nu (de exemplu: inclusiv contractele de munca a celor care sunt in ingrijire copil pana la 2 ani)
daca de exemplu firma a avut un salariat din dec 2004 pana in ian 2005, datele salariatului respectiv nu se introduc



#319 iozsef39

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 118 Postari:
  • Gender:Male

Postat 18 January 2007 - 05:17 PM

In instructiuni spune asa;
Termenele de transmitere a registrului în format electronic:
- până la data de 30 ianuarie 2007 pentru angajatorii care la data de 31 decembrie 2006 au în vigoare cel puțin un contract individual de muncă, indiferent dacă acesta este suspendat sau nu;
Si daca acest contract se suspenda pe data de 05.01.2007? il trec bineinteles la data de 31.12.2006 dar,suspendarea o trec ?



#320 lyv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 278 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:oradea

Postat 18 January 2007 - 05:25 PM

[quote name='iozsef39' date='Jan 18 2007, 05:17 PM' post='116943']
Pai suspendarea o poti trece ulterior , ca o modificare, exact ca si cum ar fi o marire de salariu sau o schimbare de functie.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL