Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
registru de evidenta a salariatilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 18

Salt la continut


registru de evidenta a salariatilor

1009 replies to this topic

#341 andruscka

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 19 January 2007 - 04:47 PM

Ana Maria prima versiune nu avea atatea campuri si la preluare le-a amestecat, iar de modificat nu putea fi vb.Asa ca am instalat noua versiune si am introdus din nou
Si din cate am citit in ghidul de utilizare trebuie sa depunem odata cu discheta (sau cd) si o adresa de inaintare.
Adresa care banuiesc ca va fi stampilata de cei de la ITM.
Ca alfel cum faci dovada ca ai depus acest registru?

Aveti idee cam cum ar trebui sa sune aceasta adresa?



#342 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 19 January 2007 - 04:51 PM

Am inteles eu bine ca seria carnetului de munca nu este obligatorie de completat? ... aceasta nu exista in Registrul tipizat si deci nu este timp disponibil de a obtine CM de la ITM!!!

Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#343 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 19 January 2007 - 04:57 PM

Vezi postareaandruscka, la Jan 19 2007, 04:47 PM, a spus:

Ana Maria prima versiune nu avea atatea campuri si la preluare le-a amestecat, iar de modificat nu putea fi vb.Asa ca am instalat noua versiune si am introdus din nou
Si din cate am citit in ghidul de utilizare trebuie sa depunem odata cu discheta (sau cd) si o adresa de inaintare.
Adresa care banuiesc ca va fi stampilata de cei de la ITM.
Ca alfel cum faci dovada ca ai depus acest registru?

Aveti idee cam cum ar trebui sa sune aceasta adresa?
Adresa de inaintare va fi asemanatoare cu cea care o faceam cand depuneam Z-ul bonului fiscal la AF

Aceasta postare a fost editata de LUCK33RO: 19 January 2007 - 04:58 PM

Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#344 andruscka

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 19 January 2007 - 05:01 PM

Daca nu au definitivat programul de preluat pe dischete e clar ca o sa ne calcam iar pe picioare, iar cozi, si nervi, si timp pierdut.
Luck multumesc pentru informatii.
Vad ca daca reinstalezi noua versiune de program poti introduce date si fara a completa seria carnetului de munca.
Banuiesc ca e oblgatoriu de completat si acest camp, dar trebuie sa mergem sa luam carnetele de munca de la ITM, unde e nebunie.
A fost colega mea ieri si nu se putea respira acolo.



#345 ioana.d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 175 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba Iulia

Postat 19 January 2007 - 06:37 PM

Stie cineva ce trebuie sa contina adresa de inaintare care trebuie depusa impreuna cu registrul ?



#346 ioana.d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 175 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba Iulia

Postat 19 January 2007 - 07:30 PM

Ce trebuie scris la rubrica "numar ITM" ?



#347 ursache ramona paula

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:oradea

Postat 19 January 2007 - 07:41 PM

Vezi postareaioana.d, la Jan 19 2007, 07:30 PM, a spus:

Ce trebuie scris la rubrica "numar ITM" ?

= numarul pe care l-a scris d-na de la ghiseu, cand a preluat de la tine contractul de munca. iar data ITM, data de pe stsampila.



#348 ioana.d

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 175 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Alba Iulia

Postat 19 January 2007 - 07:44 PM

Multumesc, Ramona.
Inseamna ca eu am facut confuzie.... eu am considerat acel nr scris de la ITM ca fiind nr contract... atunci nr contract care este?



#349 andruscka

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 19 January 2007 - 08:19 PM

La nr.contract se trece nr.de contract dat de angajator in ordinea angajarii si care se trece si pe contractul de munca la rubrica
" Incheiat si inregistrat sub nr._____/_________ in registrul general de evidenta a salariatilor*)" si care are aceeasi data cu data angajarii.
La nr.ITM se trece nr.dat de inspectoare cand ai inregistrat ctr.munca si care are data inreg.la ITM



#350 ursache ramona paula

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:oradea

Postat 19 January 2007 - 08:23 PM

numar contract = numar intern din Registrul salariatilot, alocat de firma
data incheierii contractului = data la care s a semnat contractul, adica cel putin cu o zi inainte de inceperea activitatii in cadrul
firmei; daca va ajuta cu ceva este cam asa:

CONTRACT INDIVIDUAL DE MUNCA
INCHEIAT sI INERGISTRAT SUB NUMARUL .... (numar contract)/ .... data incheierii contractului

numar ITM = numar sub care este inegistrat la ghiseu de catre ITM. numar dat de ei in regisdtrul lor de intrari;
apare si pe contract, sus in coltul din dtreapta, chiar sub COD ITM JUDET
data ITM = data de pe stampila
data incepere activitate = data la care urmeaza sa inceapa activitatea
data l;a care se introduce si consemneaza valide informatiile = data cand ai completat, sau corectat, modificat datele; aceasta data este foarte importanta, pentru ca in momentul in care s a schimbat ceva la angajat, angajator, sau ai corectat ceva care anterior a fost scris gresit, ..... cum spuneam, vom extrapola (bifa)in Registru actualizari doar modificarile respective, vom salva si vom incarca pe discheta........apoi megem frunos si stam la rand la ITM. ce fainnnnnnnnnnn abea astept, ca doar vine primavara.



#351 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 19 January 2007 - 11:26 PM

vinee primavaraaa... :lostit (13):
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#352 Kristynn

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 20 January 2007 - 09:14 AM

Bun, ma apuc de introdus salariatii in reg. electronic... prima data trec datele din contract asa cum erau ele la angajare si apoi mai este necesar sa introduc pe rand si toate modificarile survenite de-a lungul anilor??



#353 andruscka

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 January 2007 - 09:26 AM

Krisyin spor la treaba.
Trebuie sa treci si modificarile din ctr.de munca .Exemple:
- modificare functie
- incetare ctr.(asta daca salariatul a incetat activitatea dupa 01.01.2007)
-tipul ctr. (ex.daca a fost pe perioada determinata si s-a modificat pe perioada nedeterminata )

Dar poti sa citesti ghidul utilizatorului de pe site-ul inspectiei muncii si acolo afli toate detaliile

Succes



#354 Alina2k5

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 20 January 2007 - 09:04 PM

Vezi postareaina78, la Oct 31 2006, 11:04 AM, a spus:

La control, noi ne-am lovit de urmatoarele probleme: am completat pe cite o foaie fiecare angajat (mi s-a spus ca se aloca o pagina) si un angajat l-am sarit (la inregistrare si l-am pus peste vre-o trei pagini) pentru care am fost sanctionata. Iar eventuale greseli mi s-a spus sa le corectez prin taierea cu o linie orizontala (astfel sa se poate intelege ce era scris) si corectia dedesubt.
cine te-a controlat ?



#355 rentz2000

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 117 Postari:

Postat 21 January 2007 - 01:14 PM

Unde se depune disketa ? La sediul de pa langa Registrul Comertului sau din Giulesti ?
Are cineva idee cum trebuie sa arate NOTA ?
Multumesc



#356 ursache ramona paula

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:oradea

Postat 21 January 2007 - 01:36 PM

Eu care ziceam ca am inteles programul complet, mi am dat seama ca nu am un raspuns la o intrebare:
Tatal meu, directorul firmei, este angajat al firmei din 2000. In Registru nu l am scris pentru ca trebuia numai din 2003 introdusi angajatii. Acuma in asta electronic se cer toti angajatii existenti la 01.01.2007. Deci trebuie sa l scriu si pe el? Dar ce sa fac ca nu i gasesc contractul. In 2000 am avut o contabila..... care asa mi a dat actele ca a trebuit sa le refac eu, sa le pun in ordine, etc



#357 newold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Gender:Female

Postat 21 January 2007 - 02:03 PM

Vezi postareaursache ramona paula, la Jan 21 2007, 03:36 PM, a spus:

Dar ce sa fac ca nu i gasesc contractul.
Dar trebuia sa-l treci si in registrul de personal valabil pana la 31.12.06 :lostit (13):



#358 ursache ramona paula

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:oradea

Postat 21 January 2007 - 02:12 PM

mersi, imi era frica de raspunsul asta, ma apuc sa caut contractul in carul cu fan....



#359 newold

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 335 Postari:
  • Gender:Female

Postat 21 January 2007 - 02:36 PM

Incearca sa ceri o copie de la ITM ... Poate se gaseste cineva si te ajuta.
Succes!



#360 ursache ramona paula

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Location:oradea

Postat 21 January 2007 - 02:40 PM

noroc cu mama care tine intr un dosar toate xeroxurile familiei. Am gasit xerox dupa cartea de munca IUUppiiiiiiii :lostit (13):






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL