Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
registru de evidenta a salariatilor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 31

Salt la continut


registru de evidenta a salariatilor

1009 replies to this topic

#601 ad

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 245 Postari:
  • Location:CONSTANTA

Postat 19 March 2007 - 06:53 PM

noua varianta poate o sa dea un semnal de atentie ca s-a introdus un angajat fara datele de contract , desteptii care au facut programul nu s-au gandit ca se poate intampla si acest lucru? macar daca aparea angajatul la locul lui in ordinea care am introduso mai era ceva , asa e :pullhair: :pullhair: ca si cand l-am sarit cu totul



#602 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 20 March 2007 - 09:35 AM

Vezi postareaad, la Mar 19 2007, 06:53 PM, a spus:

noua varianta poate o sa dea un semnal de atentie ca s-a introdus un angajat fara datele de contract , desteptii care au facut programul nu s-au gandit ca se poate intampla si acest lucru? macar daca aparea angajatul la locul lui in ordinea care am introduso mai era ceva , asa e :pullhair: :pullhair: ca si cand l-am sarit cu totul
Oricum e praf programul. Nu o sa dea ei amenzi la faze din astea! Eu zic il mai trimiti odata si la observatii ii pui rectificativ decl. anterioara!

Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#603 AnaB

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 215 Postari:

Postat 20 March 2007 - 09:53 AM

A depus cineva registrul salariatilor facut in saga la bucuresti?Mi e nu mi l au primit au spus ca nu au program de preluare din programele de contabilitate :pullhair:



#604 monii23

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 22 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 20 March 2007 - 01:28 PM

Buna ziua,
Ce mai faceti?Bravo celor care au depus si spor la celor care lucram inca in programul NASPA
Salvarea nu merge daca am XP, pe 98 e ok!!
.... cica Desoftul face actualizari pana joi, asa ca sper ca o sa pot prelua datele de acolo in Revisal.
Salariul nu introduceti deci nici unde?Nici la rubrica Alte...?
Eu cred ca o sa introduc acolo.Ce ziceti?
na bine spor in continuare..

Aceasta postare a fost editata de monii23: 20 March 2007 - 01:31 PM




#605 claudiaionela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 319 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:PITESTI

Postat 20 March 2007 - 02:08 PM

Vezi postareamonii23, la Mar 20 2007, 01:28 PM, a spus:

Buna ziua,
Ce mai faceti?Bravo celor care au depus si spor la celor care lucram inca in programul NASPA
Salvarea nu merge daca am XP, pe 98 e ok!!
.... cica Desoftul face actualizari pana joi, asa ca sper ca o sa pot prelua datele de acolo in Revisal.
Salariul nu introduceti deci nici unde?Nici la rubrica Alte...?
Eu cred ca o sa introduc acolo.Ce ziceti?
na bine spor in continuare..
Nu stiu ce varianta folosesti tu, dar eu am facut o societate pe win XP cu Revisal 2.0.6 si nu am avut probleme,am depus luni la ITM si nu a dat nici o eroare. Salariul nu l-am introdus nicaieri, am intrebat-o pe inspectoare si a zis ca nu trebuie.



#606 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 20 March 2007 - 02:29 PM

Asta cu "altele" e cea mai tare....punem si noi ce ne trece prin cap! Daca punem salariul nu e bine ca ar trebui sa depunem prea des declaratia!? la 5 zile de la modificare :)
In alta ordine se poate depune si fara seriile cartilor de munca? cei care le au la ITM spre exemplu.... a depus cineva asa?
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#607 ispas

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:

Postat 20 March 2007 - 02:41 PM

"DATA LA CARE SE INTRODUC SI SE CONSEMNEAZA VALIDE INFORMATIILE ACESTUI FORMULAR" ESTE SPRE EXEMPLU ASTAZI 20.03.2007 DAR DACA VREAU SA MODIFIC ACEASTA DATA PT.CA AM INCEPUT SA-L COMPLETEZ DIN IANUARIE SI M-AM OPRIT INTRE TIMP SI UNELE AU DATA DIN IANUARIE CE POT SA FAC?TREBUIE SA RESCRIU TOATE CONTRACTELE? :pullhair:



#608 tes

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 315 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 March 2007 - 03:36 PM

Vezi postareaad, la Mar 19 2007, 08:36 PM, a spus:

transmiterea online are si dezavantaje!!!!!!!!!!!
am adaugat angajator cu angajati si unuia am uitat pentru ca ma tot intrerupeau telefoanele sa-i pun contractul .
am salvat fara sa observ ca nu are contractul bagat si am transmis
abia la listare am observat ca-mi lipseste un contract intermediar si eram sigura ca am pus angajatul cu datele lui
am salvat selectand doar cim neintrodus si s-a dus cu stupoare deasupra desi locul lui era undeva in interiorul reg.
o sa iau amenda nu ?
am listat discheta initiala si se vede din ea ca este introdus angajatul , dar lipseste cim !
atentie!!!!!!! eu nu stiu acum ce o sa patesc!!!!

imi poti spune si mie te rog cum ai listat?
si eu am trimis on line si as vrea sa am si ceva scris cu ce am incarcat acolo.


Vezi postareaLUCK33RO, la Mar 20 2007, 04:29 PM, a spus:

Asta cu "altele" e cea mai tare....punem si noi ce ne trece prin cap! Daca punem salariul nu e bine ca ar trebui sa depunem prea des declaratia!? la 5 zile de la modificare :)
In alta ordine se poate depune si fara seriile cartilor de munca? cei care le au la ITM spre exemplu.... a depus cineva asa?

merge si fara seria cartii de munca. eu am angajati care nu au carte de munca. si a mers fara sa introduc seria si numarul



#609 ciobanu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 299 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:slobozia

Postat 20 March 2007 - 04:10 PM

merge sa-l depui fara sa introduci serie si numar carte de munca
ada



#610 madarpi

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 21 March 2007 - 12:16 AM

Am incercat si eu transmiterea online a registrului, dar degaba, numai un cod de eroare Oracle am primit (ORA-00001: unique constraint (IM.IX_ATICNP) violated). Am verificat fisierul XML si numai un singur angajat am si numai o singura data apare. A reusit cineva sa transmita online ?



#611 Mea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 13 Postari:

Postat 21 March 2007 - 08:51 AM

Vezi postareamadarpi, la Mar 21 2007, 02:16 AM, a spus:

Am incercat si eu transmiterea online a registrului, dar degaba, numai un cod de eroare Oracle am primit (ORA-00001: unique constraint (IM.IX_ATICNP) violated). Am verificat fisierul XML si numai un singur angajat am si numai o singura data apare. A reusit cineva sa transmita online ?


Si eu patesc acelasi lucru.Am mai multi angajati(dar nu cred ca are importanta numarul)... Fisierul pare intreg...Nu stiu ce sa fac ca nu-s multe lucruri de facut.Ramane probabil sa incercam pana reusim.... :pullhair:



#612 nilufera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 237 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 March 2007 - 10:53 AM

Vezi postareaMea, la Mar 21 2007, 10:51 AM, a spus:

Vezi postareamadarpi, la Mar 21 2007, 02:16 AM, a spus:

Am incercat si eu transmiterea online a registrului, dar degaba, numai un cod de eroare Oracle am primit (ORA-00001: unique constraint (IM.IX_ATICNP) violated). Am verificat fisierul XML si numai un singur angajat am si numai o singura data apare. A reusit cineva sa transmita online ?


Si eu patesc acelasi lucru.Am mai multi angajati(dar nu cred ca are importanta numarul)... Fisierul pare intreg...Nu stiu ce sa fac ca nu-s multe lucruri de facut.Ramane probabil sa incercam pana reusim.... :pullhair:


Si eu am trimis online registrul si mi-a dat automat un nr de inregistrare, deci banuiesc ca e totul ok.



#613 ana68

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 88 Postari:
  • Gender:Female

Postat 21 March 2007 - 12:39 PM

Care este ultima varianta la Revisal?
2.0.6 este ultima?
De unde se ia?
:pullhair:



#614 Mary Calin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Location:acasa

Postat 21 March 2007 - 02:35 PM

A mai trimis cineva registrul online astazi? Mie azi imi da eroare. Am mai trimis online si in alte zile si a mers super bine, azi insa... O fi cumve vreo eroare de la mine sau azi au ei probleme cu serverele?

Multumesc.



#615 nilufera

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 237 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 March 2007 - 02:58 PM

Eu l-am trimis ieri...de azi nu am auzit nimic inca!



#616 s_viorel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 21 March 2007 - 06:03 PM

Eu am incercat ieri - prima data :pullhair: si azi. Din pacate nu merge.. da aceeasi eroare cu ORA 001 .......

Am trimis mail la suportregistru@... apoi mi-au cerut fisierul sa il verifice ei. Au zis ca este OK fisierul dar la incarcarea on-line tot nu merge.

Mai mult ca sigur este de la ei. Se pareca nu au de gand sa ne lamureasca - macar puteau sa puna o chetie de Help sau o explicitare a erorilor - daca sunt reale cu privire la datele din fisiere.

Mai incerc pana ies la pensie.. :pullhair:



#617 s_viorel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 21 March 2007 - 07:19 PM

Tot eu sunt....AM REUSITTTTTTTT :pullhair:

Am incercat iar.. acum cateva minute si a mers transmiterea on-line.

Ca smecherie.. daca a avut o influenta... am declarat dat de inceput in 31.12.2006 iar data de sfarsit 22.03.2007 - in Revisal, inainte de selectare si export fisier.
Am facut 2 up-loaduri.. diferite si e OK.

Spor la transmitere! :good:



#618 riquiqui

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:editare filme

Postat 21 March 2007 - 07:30 PM

A avut influenta, si eu gresisem prima oara, am schimbat perioada cu 31.01.2006-18.01.2007 si am transmis on-line. A mers si am primit si un nr. de inregistrare.



#619 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 21 March 2007 - 07:57 PM

Vezi postareanilufera, la Mar 21 2007, 02:58 PM, a spus:

Eu l-am trimis ieri...de azi nu am auzit nimic inca!
Nu ar trebui sa trimita o confirmare pe mailul declarat la inregistrarea firmei ptr. declararea on-line? Eu am observat ca sa incarcat si s-a generat un. nr. de inreg. dar pe mail nu a ajuns nimic!
Se mai stampileaza la ei la ITM o confirmare sau ramane doar confirmarea aia dp. site (eventual o listam)?

Vezi postareariquiqui, la Mar 21 2007, 07:30 PM, a spus:

A avut influenta, si eu gresisem prima oara, am schimbat perioada cu 31.01.2006-18.01.2007 si am transmis on-line. A mers si am primit si un nr. de inregistrare.
voiai sa zici 31.12.2006?
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#620 s_viorel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 12 Postari:

Postat 21 March 2007 - 08:15 PM

He heh he e Mesaj de la Administratorii serverului ITM:

Buna ziua,

Va rugam sa accesati incarcarea datelor maine , astazi s-a produs o eroare la server-ul ITM.



Sper ca sunt intacte datele transmise anterior! :pullhair:

Nu vad ce nevoie mai este de mail cand ai numarul de inregistrare afisat, il listezi daca vrei.

Oricum la logarea in cont, cand intri la raport o sa gasesti permanent acest numar de inregistrare a datelor transmise.






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL