Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
In ce data obisnuiti sa depuneti declaratiile? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


In ce data obisnuiti sa depuneti declaratiile?

23 replies to this topic

Poll: In ce data obisnuiti sa depuneti declaratiile? (107 membri au votat)

In mod frecvent depun declaratiile

Nu puteti vedea rezultatele acestui sondaj, pana cand nu votati . Va rugam sa va logati si sa va exprimati votul dvs. pentru a vedea rezultatele acestui sondaj.
Voteaza Vizitatorii nu pot vota

#1 Andreea`

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1952 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 March 2007 - 12:04 PM

Probabil procentul aferent optiunii 3 va fi cel mai mare (eu sigur ma inscriu acolo).

PS: Puteti vota o singura optiune, o singura data.



#2 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 March 2007 - 01:46 PM

eu ma cam inscriu in var. 2, pt. motivul f. bine enuntat in chestionar, cele de salarii le-as depune si mai devreme de 11, dar la CAS nu le primesc decat dupa data de 10 si nu vreau sa mai fac un drum in plus fiindca ma straduiesc sa le depun pe toate intr-o singura iesire ( de o zi). :biggrin:

oricum, de luna viitoare o sa fac pe dracu' in 4 sa obtin parole pt. transmiterea online a tuturor decl. care se pot transmite asa... fiindca nu se mai poate, fratilor ! :pullhair: se circula infernal in Bucuresti si pt. circa o ora cat imi ia efectiv sa depun decl. in 7-8 locuri (fiindca pana la mijlocul perioadei merge repede depusul), eu mai pierd inca 6-7 ore pe drumuri ... sa nu va spun de cate ori lipsa accesului la o toaleta mai curata mi-a creat serioase probleme fiindca in atatea ore, e firesc, nu ? iar majoritatea celor de pe la institutii sunt inchise pt. public... eheeeii ...




#3 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 March 2007 - 05:44 PM

Si eu prefer perioada de inceput pt.a evita cozile interminabile la depunerea declaratiilor !! Si mai akles nebunia de la CAS si sanatate !!! :pullhair:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#4 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 31 March 2007 - 05:46 PM

Desi in fiecare luna ma jur cu mana pe codul fiscal ca voi ajunge pana in 20 ale lunii....sunt incurabila: pe 24 si 25 "rezolv" toate administratiile si cas-ul. Restul...pe net :pullhair:
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#5 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 March 2007 - 08:39 PM

Vezi postareaCris Raicu, la Mar 31 2007, 05:46 PM, a spus:

Desi in fiecare luna ma jur cu mana pe codul fiscal .......
:pullhair:



#6 julia607

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 414 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 31 March 2007 - 10:28 PM

Vezi postareaALUPEI OTILIA, la Mar 31 2007, 09:39 PM, a spus:

Vezi postareaCris Raicu, la Mar 31 2007, 05:46 PM, a spus:

Desi in fiecare luna ma jur cu mana pe codul fiscal .......
:pullhair:
De! Suflet de contabil... :wink:
Julia S



#7 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 April 2007 - 11:25 AM

DA, DA ! :pullhair: ai dreptate, excelent spus, julia607 :pullhair:



#8 Guest_stanescuema_*

  • Guests

Postat 01 April 2007 - 03:21 PM

cum se procedeaza pt depunere "on line"?



#9 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 01 April 2007 - 03:30 PM

Faci o adresa catre ei si dupa obtinerea userului si parolei le depui prin mail



#10 Guest_stanescuema_*

  • Guests

Postat 01 April 2007 - 03:43 PM

merci florin si la multi ani!
si chiar se poate si la somaj, cas, cass?



#11 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 01 April 2007 - 03:45 PM

adica, prin e-mail :biggrin:

cauta pe forum, sigur s-a mai discutat despre asta
sau, si mai lesne, intra pe site-ul fiecarei institutii in parte si vei gasi toata procedura de urmat !

numai bine.

la CAS si la admin. fin. nu exista aceasta posibilitate !

la multi ani si de la mine, draga florin !!! :lostit (13): :pullhair: :lostit (13): :pullhair: :lostit (13): :lnr (33): :frusty: :frusty:



#12 mihavesa

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1623 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 April 2007 - 10:41 AM

eu nu sunt PRO depunere decl la sanatate prin e-mail pt ca oricum trebuie sa mai faci un drum la ei sa depui listarea in urnele lor, asa ca ce sens are ??? cel mai comod, usor si inteligent de depus este decl la somaj. Bravo lor !!!!



#13 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 02 April 2007 - 03:20 PM

si cu decl. de la itm tre' sa mergi la ei, pe urma.. parca asa stiu eu, deci tot mai faci un drum numai ca nu este cu "sula-n coaste" :pullhair:

adevarul e ca din aceste cauze (itm si sanat.) nici eu nu mi-am luat parola si user (pt. mine somajul nu implica efort mare in plus, cel de sect 3 e chiar langa itm -Goga si cel de sect. 2 e aproape de adm. fin. sect 2), dar faza de sapt. trecuta legata de depunerea reg. de evid. a sal. m-a facut sa ma razgandesc... eram o doamna daca aveam parola .. nu mai era problema depunerii... n-am putut ajunge sa depun actele necesare obtinerii "contului" si acum e uratica treaba cu depusu' !



#14 lucis

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:lucis

Postat 02 April 2007 - 06:09 PM

Eu am votat la pct2,dar mai depinde si de programele lor, ca daca actualizarile apar dupa 20 ale lunii, sigur ca ramii cu ele pe ultima suta!



#15 riana784

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 02 April 2007 - 06:31 PM

-le depun cat mai repede ca sa nu ma inghiesuiesc , urasc cozile , dar reusesc sa le fac devreme, trimit prin mail somajul si sanatatea chiar daca trebuie sa duc in urne validarile
-as vrea de luna asta sa trimit si itm on line sa vad daca merge
-registrul de salariati il trimit on line pt ca am multe intrari si iesiri de angajati si am 5 zile la dispozitie sa o fac si la camera de munca si sa fac modificari in registrul salariatilor
mary



#16 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 04 April 2007 - 09:27 PM

Pentru Alupei Otilia si Stanescuema
Va multumesc foarte mult pentru urare



#17 Roxanee

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Pitesti

Postat 05 April 2007 - 11:18 AM

Sincera sa fiu, desi jur in fiecare luna cu sau fara cod fiscal ca pe data de 10 sunt la ghiseu, tot dupa 20 ale lunii ajung..............................si credeti-ma ca nu din vina mea (sigur sunteti patiti) dar se mai intampla sa se uite un monetar, o factura, nu se stie daca angajez sau nu luna aceasta un salariat nou, sau daca le mai maresc salariile........... :pullhair:



#18 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 05 April 2007 - 05:13 PM

.... si totusi... 50% din noi e foarte disciplinat (depune declaratiile intre 11 si 19)!!!!
Don't save it all for Christmas day,
Find a way to give a little love every day!



#19 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2007 - 05:52 PM

Vezi postareakimba, la Apr 5 2007, 06:13 PM, a spus:

.... si totusi... 50% din noi e foarte disciplinat (depune declaratiile intre 11 si 19)!!!!


Este normal sa fim disciplinati, doar suntem contabili, se presupune ca suntem si foarte ordonati , nu ???
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#20 Florin_76

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1877 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 April 2007 - 12:31 AM

Vezi postareakimba, la Apr 5 2007, 05:13 PM, a spus:

.... si totusi... 50% din noi e foarte disciplinat (depune declaratiile intre 11 si 19)!!!!
Daca lumea e disciplinata oare de ce mai e balamuc pe ultima zi :biggrin:






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL