Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
stop postari noutati legislative - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


stop postari noutati legislative


44 replies to this topic

#1 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 06 May 2009 - 12:43 PM

Vezi postareaSeptimiu, la May 6 2009, 01:15 PM, a spus:

textul aici

dragilor, asta este ultima notificare legislativa pe care o sa o mai postez pe forum :sad:
v-am putat :smile:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 08 May 2009 - 01:38 PM




#2 DENISA GRIGORITA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 641 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:GALATI
  • Interests:INFORMARE

Postat 06 May 2009 - 09:38 PM

De ce?!!!!!!! Imi pare rau ca ati luat aceasta decizie radicala si e mare pacat :sad:
Dar poate totusi...

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 14 May 2009 - 11:29 AM

%%%




***



#3 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 07 May 2009 - 11:52 AM

Buna ziua,
Postarile legilative pe care cu amabilitate le-ai facut au fost de un real folos, lucru pentru care iti multumim.In ceea ce priveste hotararea radicala pe care doresti sa o pui in aplicare........poate te razgandesti.Inca odata multumiri si sper ca hotararea nu este definitiva si irevocabila.
Cu prietenie.



#4 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 07 May 2009 - 12:28 PM

nu e decizia mea, conducerea forumului mi-a impus acest lucru :sad:

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 14 May 2009 - 11:30 AM




#5 a.d.n.

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 537 Postari:
  • Gender:Female

Postat 07 May 2009 - 12:28 PM

De ce????

Cine / ce v-a facut sa luati o asemenea decizie?

Sper sa va razganditi.
Chiar daca am program de legislatie, nu am timp sa-l consult zilnic. Nu am timp sa trec peste toate M.Of. aparute si sa selectez ce e de interes pentru noi.
Ma bazam pe faptul ca tot ce e important apare in timp util aici, postat de dvs.




Mai tarziu....

OK. Am vazut ca ne-am suprapus... Si "v-am pupat" a sunat, in context, a despartire. :sad:

Atunci, mesajul e pentru conducerea forumului. Probabil sunt motive serioase.

Aceasta postare a fost editata de a.d.n.: 07 May 2009 - 12:33 PM




#6 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 07 May 2009 - 12:45 PM

cred ca e vorba despre economia de piata :smile:
probabil daca saream din ghetute cu niste bani era ok :sad:

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 14 May 2009 - 11:31 AM




#7 Dana42

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2187 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:RO

Postat 07 May 2009 - 03:28 PM

Septimiu, multumim mult pt.postarile tale legislative si imi pare sincer rau ca s-a ajuns la o asemenea decizie. Mie mi-au fost mai de folos postarile tale decat prg.meu legislativ pt.care platesc lunar.
Sper totusi intr-o schimbare.......
Te pup !

Dana




#8 yulia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 119 Postari:

Postat 07 May 2009 - 06:25 PM

Vezi postareaSeptimiu, la May 6 2009, 01:43 PM, a spus:

dragilor, asta este ultima notificare legislativa pe care o sa o mai postez pe forum :sad:
v-am putat :smile:
septimiu te-am intalnit pe multe site-uri pe CASMB pe MEDIU etc etc - stiu ca tu raspundeai acolo - dar eu sunt un mic mic mic patron de firma si Otilia ne-a interzis un pic accesuul pe acest forum, ma conformez si nu ma bag- dar CONTRIBUTIA ta la acest forum este INESTIMABILA nu se compara cu multe alte sfaturi destul de subtirele din partea unor admini ai forumului. Imi pare sincer rau , ai stima si tot respectul meu. Nu uita - esti bun raaau - Bafta multa - si nu - uita - ESTI TARE.

foarte curios de ce 'firma' face reclama la o banca care mi-a trimis milioane de mailuri cu toate ca eu nu am cont la ei. De ce se permite asta si postarile lui Septimiu, nu ???? FFF curios !!!!! Sau conta.ro a intrat in economia de piata ? Spuneti-ne si nu ne suparam. Asta este. Numai bine.

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 07 May 2009 - 07:45 PM




#9 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 07 May 2009 - 10:00 PM

Ma surprinde faptul ca Otilia a interzis sau interzice unor categorii de useri sa posteze pe acest forum, dar nimic nu ma mai surprinde.Nu vreau sa fac polemica....oricum parul o sa-mi ia foc.
Inca odata Septimiu,ai fost de un real folos si sper ca se va reveni asupra acestei hotarari.
Numai bine



#10 adammirela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 42 Postari:
  • Location:focsani
  • Interests:contab

Postat 08 May 2009 - 08:14 AM

Vezi postareaSeptimiu, la May 7 2009, 01:45 PM, a spus:

cred ca e vorba despre economia de piata :lnr (1):
probabil daca saream din ghetute cu niste bani era ok :sad:
In loc sa fi sarit ei pentru tine cu niste banuti pentru ca aduceai un aport foarteeee mare forumului :bann: :lnr (29):

Te admir ca desi esti de o varsta cu mine esti cu mult mai buni decat multi dintre cei mai in varsta prezenti aici, ti-am urmarit intotdeauna postarile, esti direct si si la subiect.

Bine ca m-am abonat la newsleterele blogului tau si bine ca te gasim si pe saga forum. :smile:


Vezi postareayulia, la May 7 2009, 07:25 PM, a spus:

foarte curios de ce 'firma' face reclama la o banca care mi-a trimis milioane de mailuri cu toate ca eu nu am cont la ei.
Pentru ca acea banca scoate bani din buzunar sa-si faca reclama aici :lnr (21):



#11 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 08:14 AM

Consider, decizia nedreapta .....exact cum mentiona o colega , si mie mi se intampla sa mai " sar " cate un MO ...dar, postarile lui Septimiu ma " atentionau" mereu !
Sper sa se revina asupra deciziei ! :sad:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#12 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 08 May 2009 - 10:14 AM

Pentru a nu incalca regulamentul forumului mut acest post la Legislatie intrebari, raspunsuri.



#13 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 10:42 AM

Vezi postarealilianarodica, la May 7 2009, 11:00 PM, a spus:

Ma surprinde faptul ca Otilia a interzis sau interzice unor categorii de useri sa posteze pe acest forum, dar nimic nu ma mai surprinde.

EROARE !!! Vorbiti prostii, d-na :smile: nici asta banuiesc ca nu va surprinde !!

N-am nici o treaba cu decizia asta, habar n-am ce se intampla !! n-am mai intrat pe forum alaltaieri, nu stiu absolut nimic de faza asta, asa ca nu mai mancati "bors" degeaba ca nu sunt administrator pe forum (cel putin nu inca) . in aceste conditii, chiar sa vreau, eu nu pot lua decizii de nivelul asta asta fara acordul adminilor!!

sa va pretind scuze (perfect indreptatite) cred ca nu mai are rost atata timp cat m-ati crezut suficient de cretina incat sa interzic de capul meu actualizarile legislative ale lui Septimiu.

o sa iau legatura cu adminii si o sa vad ce naiba e cu povestea asta. :sad:



#14 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 11:18 AM

dragilor,

am vb cu Septimiu, am aflat si sper sa fi inteles corect ce s-a intamplat : Alex i-a cerut lui Septimiu sa posteze efectiv textul cu modificarile legislative, SA NU MAI DEA LINK-UL, banuiesc ca se dorea limitarea legaturii (reclamei indirecte) catre site-ul lui legislativ.

cand Septimiu a inceput sa posteze acele actualizari legislative eu am crezut ca a fost la intelegere cu Alex sa dea link catre acel site, personal m-am bucurat ca e cineva care ne da aceste actualizari, mai ales ca septimiu fusese si moderator mult timp, il stiam ca om serios si responsabil, astfel aveam convingerea ca va fi o chestie de calitate, nici nu mai tin minte daca i-am zis si lui Alex ca ma bucur ... ma rog ...
se pare ca postarile au inceput fara acordul explicit al cuiva din conducerea forumului, dar nici nu au fost interzise ceea ce denota un acord tacit, dupa parerea mea...
ca s-a modificat "schimbarea" incepand de ieri, asta e o chestiune pe care o sa v-o explice, probabil, Alex sau o sa v-o spun eu daca reusesc sa-l prin la tel. si sa aflu ce si cum...

v-am pupat.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 08 May 2009 - 02:18 PM




#15 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 11:36 AM

Vezi postareayulia, la May 7 2009, 07:25 PM, a spus:

dar eu sunt un mic mic mic patron de firma si Otilia ne-a interzis un pic accesuul pe acest forum,

despre ce vb, yulia ?? care "ne-a interzis" ca vad ca tu postezi bine-merci ... carui patron i-am interzis eu accesul doar pt. ca e patron ?? :sad:
yulia, ia citeste la sugestii si reclamatii, topicul cu interzicerea accesului patronilor pe acest forum si pe urma da-ti cu parerea :bann:

si mai terminati-va cu vorbele aiurea, nu am interzis accesul pe forum nimanui pt. ca e patron, dimpotriva !! ce-aveti ?? chiar nu mai judecati ce vorbiti ?? :smile:



#16 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 08 May 2009 - 12:13 PM

Vezi postareayulia, la May 7 2009, 07:25 PM, a spus:

Vezi postareaSeptimiu, la May 6 2009, 01:43 PM, a spus:

dragilor, asta este ultima notificare legislativa pe care o sa o mai postez pe forum :sad:
v-am putat :smile:
septimiu te-am intalnit pe multe site-uri pe CASMB pe MEDIU etc etc - stiu ca tu raspundeai acolo - dar eu sunt un mic mic mic patron de firma si Otilia ne-a interzis un pic accesuul pe acest forum, ma conformez si nu ma bag- dar CONTRIBUTIA ta la acest forum este INESTIMABILA nu se compara cu multe alte sfaturi destul de subtirele din partea unor admini ai forumului. Imi pare sincer rau , ai stima si tot respectul meu. Nu uita - esti bun raaau - Bafta multa - si nu - uita - ESTI TARE.

foarte curios de ce 'firma' face reclama la o banca care mi-a trimis milioane de mailuri cu toate ca eu nu am cont la ei. De ce se permite asta si postarile lui Septimiu, nu ???? FFF curios !!!!! Sau conta.ro a intrat in economia de piata ? Spuneti-ne si nu ne suparam. Asta este. Numai bine.
Scuze......pentru ce? surprindere pentru cele afirmate in mesajul de mai sus.Cred ca lucrurile s-au lamurit.



#17 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 12:39 PM

Vezi postarealilianarodica, la May 7 2009, 11:00 PM, a spus:

Ma surprinde faptul ca Otilia a interzis sau interzice unor categorii de useri sa posteze pe acest forum, dar nimic nu ma mai surprinde.Nu vreau sa fac polemica....oricum parul o sa-mi ia foc.
va surprinde, dar nimic nu va mai surprinde :sad: totusi ... pt. ce sa va ia foc parul daca nu va stiti acuzandu-ma pe nedrept de ceva ?

altfel spus, in ce context ati postat aceste afirmatii ??
* cumva la topicul in care Vlad anunta ca nu mai da actualizarile fiindca asa i-a impus conducerea forumului ? cumva cuvintele dvs, in context, au lansat ideea ca eu as fi interzis postarile lui septimiu ??
* sau pt ca aveti cunostinta ca am interzis "un pic" (cum zice yulia) patronilor accesul pe forum ?

cand ati fost corecta in acuzatiile "mascate" si ati constatat ca nimic nu va mai surprinde si ca parul o sa va ia foc ??

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 08 May 2009 - 12:43 PM




#18 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 12:45 PM

Pentru ca este aglomeratie pe acest topic la capitolul moderatori, intervin si eu cu o sugestie:

Dragilor, exista pe acest forum un topic care se intitutleaza "De ce" si cred ca este oarecum in ton cu ceea ce se intampla aici.
In spiritul celor expuse, am rugamintea ca inainte de a face afirmatii acuzatoare sa va informati in prealabil daca este posibil si sa folositi cu toata increderea mesageria privata.

In speranta ca lucrurile s-au lamurit, macar in privinta valvei iscate, va doresc numai bine.
Madalina



#19 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 08 May 2009 - 01:11 PM

am vb cu Alex si am acordul lui sa va comunic urmatoarele :

* asa cum si Vlad (Vlad = Septimiu) a recunoscut cu fair-play (cinste lui), Alex nu i-a dat acordul pt. postare (cu link sau fara), Vlad nu a vb cu el nimic despre aceste actualizari ci a inceput sa le puna cu de la sine putere si Alex spune ca i-ar fi atras atentia sa puna textul integral + link, nu doar link-ul.
* aparitia GRATUITA a link-ului (atasat textului legislativ) ar fi fost permisa ca un semn de multumire pt. munca anterioara a lui Vlad, ca moderator
* pana acum vreo 2-3 zile Alex spune ca nici nu s-a mai uitat pe forum sa vada cum posteaza Vlad actualizarile si abia atunci a constat ca ramasese acelasi mod, moment in care i-a (re)cerut sa puna SI textul integral daca mai doreste sa-i apara linkul catre site-ul lui, insa Vlad zice ca nu are timp sa posteze textul si aici, drept pt care n-o mai face deloc, nicicum.
Alex zice ca in felul in care s-au derulat postarile pana acum - doar cu reclama indirecta prin link, nu e corect fata de conta.ro si de aceea i-a propus lui Vlad introducerea si a textului pe langa link, asa cum v-am spus.

asta s-a intamplat ... chestie in care eu n-am nici un amestec, dragi copii, asa ca mai usor cu acuzatiile la adresa mea ... :sad:

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 08 May 2009 - 06:54 PM




#20 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 08 May 2009 - 01:33 PM

eu zic sa incheiem polemica
timp nu este sa pun textul legii in 2 locuri, sa nu mai zic ca un fisier pdf este mult mai folositor decat un text pe o pagina de net
una peste alta, cine are nevoie de legislatie stie unde sa o gaseasca :smile:
sa fiti iubiti :sad:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL