Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Etapa a 2 a fuziune va rog ajutor - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Etapa a 2 a fuziune va rog ajutor


2 replies to this topic

#1 ramonici

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 15 March 2010 - 07:34 PM

In baza bilanturilor la 31.12.2009 s-a facut proiectul de fuziune prin absorbtie a 2 SRL care s-a pumlicat in MOF , acum au trecut 30 de zile si in etapa a 2 a trebuie sa depun la ONRC situatiile financiare de fuziune. Intrebarea mea este ce bilant trebuie sa depun cele la 31.12.2009 sau pentru soc absorbita unul cu solduri pentru perioada 01.01.2010-15.03.2010 si unul cu soldurile 0 iar pt societatea absorbanta bilantul dupa fuziune si daca se intocmesc pe formularul de bilant de la mfp? Va rog sa ma ajutati.Multumesc.



#2 Vartosul

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 148 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 March 2010 - 09:06 PM

Se depun cele din data de 31.12.2009, mentionate in Proiectul de Fuziune




#3 lumi78

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:

Postat 18 March 2010 - 07:57 PM

Buna
Si eu am 2 firme care vor fuziona prin absorbtie. Spune-mi si mie poate stii, in acest caz se face control de fond? Si cam care ar fi pasii de fuziune.

Multumesc

Vezi postarearamonici, la Mar 15 2010, 09:34 PM, a spus:

In baza bilanturilor la 31.12.2009 s-a facut proiectul de fuziune prin absorbtie a 2 SRL care s-a pumlicat in MOF , acum au trecut 30 de zile si in etapa a 2 a trebuie sa depun la ONRC situatiile financiare de fuziune. Intrebarea mea este ce bilant trebuie sa depun cele la 31.12.2009 sau pentru soc absorbita unul cu solduri pentru perioada 01.01.2010-15.03.2010 si unul cu soldurile 0 iar pt societatea absorbanta bilantul dupa fuziune si daca se intocmesc pe formularul de bilant de la mfp? Va rog sa ma ajutati.Multumesc.







Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL