Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
FNUASS - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Page 2

Jump to content


FNUASS

212 replies to this topic

#21 yulia

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 119 posts

Posted 14 February 2006 - 04:36 PM

. Dar somajul cum va merge ca si la ala trebuie vfp[/quote] Rectific. La somaj puteti intra in baza de date cu ajutorul VFP ca si la CAS.



#22 carolina3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 349 posts
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Posted 14 February 2006 - 04:45 PM

Am incarcat date in programul de raportare la somaj. Am listat anexele.
Nu am cazuri deosebite. A mers bine.




#23 angeloo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Posted 14 February 2006 - 05:20 PM

Si eu am reusit si l-am instalat dar nu pot sa modific datele firmei astfel incat pe declaratie sa-mi apara si mie sediul , J , nr.angajati.....voi cum ati reusit? Restul este OK .Dar dupa ce introduc toate concediile medicale la listare nu imi apar toate datele firmei.....asa ca ...nu stiu daca sa le depun asa sau nu?



#24 monae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 posts

Posted 14 February 2006 - 07:06 PM

vioboss2004,cum ai rezolvat problema,acelasi mesaj imi apare si mie.
monae



#25 vioboss2004

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 posts
  • Location:Bucuresti

Posted 14 February 2006 - 07:31 PM

Nu am rezolvat nimic . O sa incerc sa fac rost de Visual foxpro sa vad daca merge , dar asta maine .



#26 ana c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 posts
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Posted 14 February 2006 - 07:52 PM

Va sugerez sa mai descarcati inca o data programul si sa-l reinstalati. S-ar putea sa mearga.



#27 mirceapavel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 posts
  • Location:Cluj Napoca

Posted 14 February 2006 - 08:31 PM

De 3 ori am descarcat programul si l-am instalat/ dezinstalat

Problema cred ca este de la fisierele dll, daca reusiti cumva spuneti-mi si mie



#28 mirceapavel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 posts
  • Location:Cluj Napoca

Posted 14 February 2006 - 08:55 PM

ok am gasit care este problema, daca aveti foxul instalat pe calculator nu puteti sa instalati programul daca vreti va trimit eu fisierele dll de care aveti nevoie pentru a rula



#29 master

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 posts
  • Location:Campulung
  • Interests:Comunicare...la 360grade!

Posted 14 February 2006 - 09:02 PM

dragi prieteni, ca sa poata fi introduse una sau mai multe firme cu datele complete....trebuie creata la inceput o firma fictiva cu ajutorul careia se va initializa aplicatia! dupa aceea, intrati pe Nomenclatoare-Firme-Adaug si urmati pasii corespunzatori.problema este ca pe disketa se salveaza doua fisiere .dbf:unul este cm_dcl_a1 si celalalt este cm_dcl_a2, iar campul CUI din a1 este de max 10 caractere...iar pt a-l putea schimba de ex la 13 caractere, este necesar un editor pt fisiere dbf, cum ar fi "dbf viewer 2000" ce se poate descarca de pe net!!! aceasta editare o faci in fisierul a1.dbf salvat pe disketa.



#30 vioboss2004

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 posts
  • Location:Bucuresti

Posted 14 February 2006 - 09:13 PM

Mircea , vreau si eu dll-urile , sau daca le poti posta pe forum ar fi util pentru multa lume .
Multumesc
vioboss2004@yahoo.com



#31 mirceapavel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 posts
  • Location:Cluj Napoca

Posted 14 February 2006 - 09:20 PM

sunt cam mari si nu le pot pune pe forum le trimit pe mail, se vor copia in directorul unde este instalata aplicatia si se va rula install.exe la mesajul (exista fisierul vrei sa scrii peste....) se va raspunde cu nu, si gata , functioneaza



#32 Ocsi

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 766 posts
  • Location:Oradea
  • Interests:Excursii, internet, filme S.F. etc.

Posted 14 February 2006 - 09:53 PM

Mircea, te rog trimite-le si mie la rovidgyozo@rdslink.ro
Multumiri anticipate.
Cele scrise mai sus reprezinta doar o parere,
daca o iei de buna, o faci pe riscul tau.



#33 geta973

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 14 February 2006 - 10:12 PM

vreau si eu fisierele dll la dantes975@yahoo.com



#34 mirceapavel

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 posts
  • Location:Cluj Napoca

Posted 14 February 2006 - 10:15 PM

Daca functioneaza aceasta metoda ii rog pe cei care au primit aceste fisiere sa le distribuie la randul lor si altor persoane. (la mine cel putin a functionat pe 2 calculatoare)



#35 vioboss2004

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 78 posts
  • Location:Bucuresti

Posted 14 February 2006 - 10:29 PM

Daca le primesc , maine dupa amiaza promit ca le trimit si altora.



#36 monae

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 44 posts

Posted 15 February 2006 - 09:16 AM

mircea,se poate si la angtrade@hotmail.com,multumesc
monae



#37 timotei2004

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 posts
  • Location:Cluj

Posted 15 February 2006 - 09:17 AM

am nevoie si eu de fisierele dll. adresa: tarnu_c@yahoo.com



#38 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 posts

Posted 15 February 2006 - 09:56 AM

Si la mine, te rog frumos! Multumesc!
laura.radulescu@vamintercom.ro



#39 izaroman

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 posts
  • Gender:Female
  • Location:Cluj Napoca

Posted 15 February 2006 - 10:07 AM

yulia a spus:

N-am pomenit un program mai tampit ca asta. Iza daca ai introdus date te-ai prins la ce suma calculeaza sanatatea aia, caci mie imi da bine la unele firme iar la altele nu. Si nici nu vad de ce au introdus sanatatea aia in declaratie. Tu intelegi ca daca nu avem CM nu depunem nenorocirea asta de declaratie?
Si eu cred ca ptr cei care nu reusesc instalarea va trebuie o versiune de Visual Foxpro. Dar somajul cum va merge ca si la ala trebuie vfp
Din fericire nu am avut nici un medical in luna ianuarie si sincer nici nu cred ca voi mai avea curand, avand in vedere legislatia asta tampita. Eu personal nu vad la ce mai e bun sa inregistrezi in conditiile actualei legislatii un concediu medical care sa fie suportat de stat. Si daca e suportat de unitate, la fel, cu ce ma ajuta pe mine? ...Nu va luati dupa mine sunt suparata pe legiuitorii nostri.



#40 ADID

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 posts

Posted 15 February 2006 - 10:13 AM

Bineinteles ca nici la mine nu merge. Va rog sa imi trimiteti si mie la adriana.dinca@ecoterra.ro :oops:






Similar Topics Collapse

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Cometa SQL