Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
raspunsuri la testele grila CECCAR - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


raspunsuri la testele grila CECCAR

168 replies to this topic

#21 MadalinaC

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Location:Ialomita
  • Interests:contabilitate-finante

Postat 13 April 2006 - 05:17 PM

Si eu vreau raspunsurile! stroemadalina@yahoo.com
Madalina



#22 DIANASUTEU

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:ALBA

Postat 13 April 2006 - 06:18 PM

As dori si eu raspunsurile daca se poate pe adresa suteud@yahoo.com.
Multumesc mult.




#23 pcristina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:ploiesti

Postat 13 April 2006 - 08:26 PM

"Daniela.Zaharia" a spus:

Le am eu, dar nu ai mail!
Scrie-mi pe adresa de mail si ti le pot trimite!
Adresa mea este Zaharia.Daniela@gmail.com

Daniela, te rog daca poti trimite-mi si mie raspunsurile, pt.studii sup.
cristina.paunescu@gmail.com



#24 anka_m

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:Galati
  • Interests:contabilite, fiscalitate

Postat 19 April 2006 - 02:43 PM

As dori si eu raspunsurile daca se poate la adresa ancapmarcu@yahoo.com . Multumesc



#25 Donatella

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 45 Postari:
  • Location:Arad
  • Interests:contabilitate

Postat 19 April 2006 - 02:55 PM

Si eu am rezolvarile testelor CECCAR. adresa mail: donaserviciicont@yahoo.com



#26 mucho dolor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 462 Postari:

Postat 19 April 2006 - 03:24 PM

atunci posteaza-le pe forum



#27 danielpaduraru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 28 April 2006 - 11:09 PM

Va rog frumos daca are cineva mai multe exemple, eventual subiecte, care au fost date la examenul din martie 2006. Si daca mai e cineva care se prezinta la examenul de aptitudini din septembrie 2006. Eu beneficiez de scutirea de stagiu si au zis ca putem sa ne prezentam in septembrie dar nu au nici ei mai multe informatii despre data exacta.
Merci
danielpaduraru@yahoo.com



#28 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 29 April 2006 - 03:36 PM

vreeau si eu sa-mi reduc stagiul cu 1 an si sa ma prezint in septembrie la examen (vorbind de expert contabili). cum pot face asta?
multumesc! andreea_w2000@yahoo.com



#29 danielpaduraru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 29 April 2006 - 09:05 PM

eu beneficiez de scutirea de stagiu pt ca am 3 ani lucrati intr-o firma de conta autorizata CECCAR, dar a trebuit sa-mi depun si o cerere in acest sens la sediul lor. Pt scutirea cu un an - nu stiu daca este posibil



#30 Beatrice Roxana

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:Iasi
  • Interests:contabilitate

Postat 29 April 2006 - 09:43 PM

Va rog mult...daca se poate sa-mi trimiteti si mie testele grila pentru examenul de expert contabil din iulie 2006. Multumesc mult mult. Adresa de email este supernorocel@yahoo.com.



#31 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 29 April 2006 - 11:22 PM

E posibil sa beneficiez de scutire de stagiu in urmatoarea situatie?
:
1. din 2000 tot semnez bilanturi (ma refer la locul de baza, din 2000 + alte colaborari, tot din 2000)
2. lucrez la o societate de conta atestata CECCAR din sept.2005 (si semnez si pentru colaboratori cu cifra pana in 50.000 eur + 1 bucata societate expertizata de o societate de expertiza si conta)
3. ba am mai avut si ceva incadrari din acelea de ... hmm...de shefie si postate in carnetul de munca, ca o dovada a sarguintei mele...tot in munca :) .

Daca exista cineva care cunoaste problema si doreste sa-mi ofere o "mana" de ajutor, as fi foarte fericit :D.
Ma chinui de ceva amar de vreme sa-mi gasesc si timp pentru familie ca asa nu se mai poate :( . De aceea "fac un apel catre toti aceia si acelea" - dumneavoastra desigur - care imi pot sugera ceva in acest sens, sa nu ma ocoleasca. Ba chiar pot sa foloseasca si emailul meu robert@dainet.ro

Multumiri din suflet :D !

Succes!



#32 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 29 April 2006 - 11:35 PM

E posibil sa beneficiez de scutire de stagiu in urmatoarea situatie?
:
1. din 2000 tot semnez bilanturi (ma refer la locul de baza, din 2000 + alte colaborari, tot din 2000)
2. lucrez la o societate de conta atestata CECCAR din sept.2005 (si semnez si pentru colaboratori cu cifra pana in 50.000 eur + 1 bucata societate expertizata de o societate de expertiza si conta)
3. ba am mai avut si ceva incadrari din acelea de ... hmm...de shefie si postate in carnetul de munca, ca o dovada a sarguintei mele...tot in munca :) .

Daca exista cineva care cunoaste problema si doreste sa-mi ofere o "mana" de ajutor, as fi foarte fericit :D.
Ma chinui de ceva amar de vreme sa-mi gasesc si timp pentru familie ca asa nu se mai poate :( . De aceea "fac un apel catre toti aceia si acelea" - dumneavoastra desigur - care imi pot sugera ceva in acest sens, sa nu ma ocoleasca. Ba chiar pot sa foloseasca si emailul meu robert@dainet.ro

Multumiri din suflet :D !

Succes!



#33 kimba

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Tg Mures
  • Interests:to rule the world

Postat 30 April 2006 - 11:37 AM

Citat din regulament:
"Cautare.
Puteti gasi usor informatii si topice folosind functia : cautare.
Inainte de a deschide un topic nou, este recomandat sa verificati daca acest subiect nu a mai fost discutat.
Daca exista, scrieti in acel topic. Daca nu exista, cautati cel mai potrivit forum pentru mesajele dumneavostra.
Dati un titlu cat mai clar si sugestiv pentru topicul deschis! "



#34 MANUELA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BACAU

Postat 02 May 2006 - 11:14 AM

Am sustinut examenul de aptitudini in martie anul acesta.Acum ma confrunt cu urmatoarea problema: ma preseaza de la CECCAR sa ma inscriu la activi pe motiv ca daca raman la experti inactivi de la anul s-ar putea sa se sustina un nou test.
Se mai confrunta cineva cu problema asta?Ma interezeaza alte filiale decat Bacaul.
Multam.



#35 alinabogdan.29

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 112 Postari:
  • Location:sibiu
  • Interests:specializarea

Postat 02 May 2006 - 12:45 PM

si eu am dreptul sa dau examenul in septembrie 2006. tinem legatura, daca afla cineva data, va rugam sa ne comunicati si noua! multumesc!
alina



#36 danielpaduraru

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 8 Postari:
  • Location:Timisoara

Postat 02 May 2006 - 05:01 PM

Daca aveti grile sau subiecte pt aptitudini si puteti sa le publicati ne-ar fi de mare ajutor
Multumesc



#37 winmoncont

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Location:botosani

Postat 04 May 2006 - 09:22 AM

exista?
:oops:



#38 carolina3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 349 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate

Postat 04 May 2006 - 09:29 AM

Da, vezi Ord.65/1994, cu modificarile ulterioare, la art. 5 si 9.



#39 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 04 May 2006 - 09:32 AM

winmoncont a spus:

exista?
:oops:
De ce te mira atat acest fapt?
Personal, nu vad utilitatea acestei calitati, dar evident ca exista si nu de ieri de azi.



#40 winmoncont

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Location:botosani

Postat 04 May 2006 - 10:21 AM

problema este ca am 4 ani si 6 luni vechime.am terminat MANAGEMENT la Iasi.Vechimea o am in contabilitate, dar CECAR cere 5 ani vechime,ori nu stiu ce sa fac: daca are rost sau nu sa dau EXAMEN PENTRU CONTABIL AUTORIZAT CU STUDII SUPERIOARE-ceea ce mi-au propus si ei sau sa mai astept 1 an si sa dau pentru EPERT CONTABIL direct.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL