Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Inventar - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Inventar

4 replies to this topic

#1 Ciobotari Mihaela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 02 January 2006 - 06:22 PM

La Multi Ani tuturor!Am de realizat invenarul la soc.Am numarat toata marfa existenta in magazin.Cum procedez in continuare?Cine imi poate explica!



#2 Ciobotari Mihaela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 02 January 2006 - 07:52 PM

Va rog sa-mi raspunde-ti si mie.




#3 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 02 January 2006 - 08:05 PM

http://mwm.hdt.ro/forum/viewtopic.php?t=14...hlight=inventar

Citeste normele de inventariere si mai vorbim. :wink:



#4 Ciobotari Mihaela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 56 Postari:

Postat 02 January 2006 - 09:11 PM

Am citit tot ce tine de inventar.Dar nu stii cum e "practina ne omoara", mai ales ca sunt incepatoare si n-am mai facut inventar pana acum.Deci daca vrei sa-mi spui cum trebuie sa completez listele de invenar?Ce sume iau?Va rog ajutati-ma?Multumesc!



#5 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 02 January 2006 - 10:30 PM

OK!
Listele de inventar cuprind denumirea mf, UM, cantitatea, pretul unitar si valoarea. Daca societatea desfasoara op. de comert cu amanuntul, pretul trebuie sa fie cel de vanzare (inclusiv TVA), astfel incat rezultatul sa poata fi comparat cu soldul debitor al ct 371 la 31.12.2005.
Atentie: se inventariaza si imobilizari corporale si necorporale, obiecte de inventar, etc.
:wink:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL