Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Caut acte normative...SOS!!! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Caut acte normative...SOS!!!

2 replies to this topic

#1 iuliannistor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:

Postat 21 January 2006 - 10:58 AM

Imi trebuie (daca exista, evident) actul(ele) normativ(e) care sa precizeze sporurile de care poate beneficia personalul unei institutii publice care se afla linga un spital TBC si care are fosa septica in curtea acestei institutii publice.



#2 danL

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 689 Postari:
  • Location:CONTAdava

Postat 21 January 2006 - 11:31 AM

De regula spitalele TBC, mai vechi, sunt amplasate la marginea localitatilor...tocmai acolo sa fie o institutie publica? Nu stiu sa existe astfel de sporuri.




#3 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 31 January 2006 - 01:56 PM

Actul normativ care vizeaza aceste sporuri este H.G. 281/1993- privind salarizarea personalului din unitatile bugetare. DAR, pentru ACORDAREA acestui SPOR, trebuie facuta o EXPERTIZA a locurilor de munca de catre cei de la DSP iar aceasta expertiza trebuia avizata de catre ITM.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL