Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cabinet individual medicina - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


cabinet individual medicina

12 replies to this topic

#1 Meda Decebal

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Location:Deva Tg. Mures
  • Interests:Contabilitate

Postat 02 February 2006 - 11:53 PM

acum am preluat contabilitatea unui cabinet de stomatologie si nu sunt prea sigura daca e bine ceea ce fac. Tin un registru cu incasari si plati, impozitul il calculez venituri - cheltuieli x 16%= . Va rog ajutati-ma si spuneti-mi daca fac bine,si alte detalii ce ar trebui sa le stiu. Va multumesc. Ce declaratii tre sa depun?
Meda



#2 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 03 February 2006 - 06:59 AM

In primul rand ar trebui sa ne spui cum este inreistrat cabinetul la Adm Financ, persoana fizica , S.R.L ca sa te putem indruma.

RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#3 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 03 February 2006 - 07:06 AM

scuze, inregistrat
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#4 roteo

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 09 August 2006 - 01:39 PM

Ma interesa subiectul contabilitatii cabinetului de stomato....dar e in aer..... CMI-ul este inregistrat ca societate comerciala si are un angajat (asistenta). Intr timp Dr.a nascut si este in concediu de cresterea copilului si pentru ca este asociat unic nu este inregistrata cu cartea de munca. Depunerile sunt similare celorlate societati cu angajati sau mai trebuie facuta vre-o declaratie??? Rog cine a avut ocazia sa lucreze cu CMI-uri sa ma ajute. Multumesc anticipat!



#5 roxanali

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 01 September 2006 - 07:03 PM

Fie ca e S.C. sau CMI ( adica PFA) depune aceleasi declaratii daca are salariati. In rest, S.C. - legea contabilitatii, CMI - partida simpla. Daca mai ai alte nelamuriri, intreaba-ma.



#6 burca lizioara

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:navodari,jud.Constanta

Postat 16 January 2007 - 05:01 PM

Vezi postarearoxanali, la Sep 1 2006, 07:03 PM, a spus:

Fie ca e S.C. sau CMI ( adica PFA) depune aceleasi declaratii daca are salariati. In rest, S.C. - legea contabilitatii, CMI - partida simpla. Daca mai ai alte nelamuriri, intreaba-ma.
Te rog foarte mult sa ma ajuti si pe mine daca poti un CMI stomatologic are voie sa angajeze un alt medic stomatolog,daca nu,ce forma de colaborare exista?Multumesc.Adresa mea este burca_lizioara@yahoo.com



#7 master

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 67 Postari:
  • Location:Campulung
  • Interests:Comunicare...la 360grade!

Postat 17 January 2007 - 12:09 AM

Vezi postareaburca lizioara, la Jan 16 2007, 05:01 PM, a spus:

Vezi postarearoxanali, la Sep 1 2006, 07:03 PM, a spus:

Fie ca e S.C. sau CMI ( adica PFA) depune aceleasi declaratii daca are salariati. In rest, S.C. - legea contabilitatii, CMI - partida simpla. Daca mai ai alte nelamuriri, intreaba-ma.
Te rog foarte mult sa ma ajuti si pe mine daca poti un CMI stomatologic are voie sa angajeze un alt medic stomatolog,daca nu,ce forma de colaborare exista?Multumesc.Adresa mea este burca_lizioara@yahoo.com
da, are voie...atat cu c.m.-partime cat si fulltime. :lostit (13):


salutareeee! stau la dispozitia tuturor celor care doresc sa discute pe marginea acestui topic si a unora asemanatoare...si pot fi contactat pe YN la id-ul: popik1959 :pullhair:



#8 roxanali

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 60 Postari:
  • Location:Ploiesti

Postat 17 January 2007 - 10:42 AM

Poti angaja cat personal ai nevoie, atat medici, asistenti, cat si alte categorii administrative. Master te-a lamurit deplin cu atasamentul.



#9 burca lizioara

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:navodari,jud.Constanta

Postat 17 January 2007 - 02:17 PM

Vezi postareamaster, la Jan 17 2007, 12:09 AM, a spus:

Vezi postareaburca lizioara, la Jan 16 2007, 05:01 PM, a spus:

Vezi postarearoxanali, la Sep 1 2006, 07:03 PM, a spus:

Fie ca e S.C. sau CMI ( adica PFA) depune aceleasi declaratii daca are salariati. In rest, S.C. - legea contabilitatii, CMI - partida simpla. Daca mai ai alte nelamuriri, intreaba-ma.
Te rog foarte mult sa ma ajuti si pe mine daca poti un CMI stomatologic are voie sa angajeze un alt medic stomatolog,daca nu,ce forma de colaborare exista?Multumesc.Adresa mea este burca_lizioara@yahoo.com
da, are voie...atat cu c.m.-partime cat si fulltime. :lostit (13):


salutareeee! stau la dispozitia tuturor celor care doresc sa discute pe marginea acestui topic si a unora asemanatoare...si pot fi contactat pe YN la id-ul: popik1959 :pullhair:
Iti multumesc foarte mult pentru ajutor .



#10 ardaco

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 14 March 2007 - 04:18 PM

Am si eu o problema legata de CMI
Am un contract de cumparare echipament specific plus ceva consumabile , in rate . Avans 3000 lei si mai departe rate lunare de cite 350 lei . Cum inregistrez ?

Sunt 4 pozitii in contract dintre care 2 sunt ca valoare mijloace fixe .
:pullhair:
Cauta sa vezi dincolo de aparente ...



#11 szepseg

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 14 March 2007 - 10:45 PM

Am o intrebare, daca poate cineva sa ma ajute. Un medic PFA intra in maternitate, deci contractele de munca se vor desfiinta. In acel cabinet va lucra un alt medic PFA, are obligatia de a angaja pe angajatii vechi din cabinetul resp? Ar fi vorba de o asistenta, care e insarcinata, dar acum e in concediu medical, daca i se va desface contractul ce se intampla? Mai ales ca PFA care intra in maternitate nu a dat nici un preaviz, de 2zile s-a hotarat aceasta modificare la cabinet, PFA nou ce obligatii ar avea?



#12 dragoscoliba

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 October 2007 - 12:17 PM

Vezi postareamaster, la Jan 17 2007, 01:09 AM, a spus:

Vezi postareaburca lizioara, la Jan 16 2007, 05:01 PM, a spus:

Vezi postarearoxanali, la Sep 1 2006, 07:03 PM, a spus:

Fie ca e S.C. sau CMI ( adica PFA) depune aceleasi declaratii daca are salariati. In rest, S.C. - legea contabilitatii, CMI - partida simpla. Daca mai ai alte nelamuriri, intreaba-ma.
Te rog foarte mult sa ma ajuti si pe mine daca poti un CMI stomatologic are voie sa angajeze un alt medic stomatolog,daca nu,ce forma de colaborare exista?Multumesc.Adresa mea este burca_lizioara@yahoo.com
da, are voie...atat cu c.m.-partime cat si fulltime. :smile:


salutareeee! stau la dispozitia tuturor celor care doresc sa discute pe marginea acestui topic si a unora asemanatoare...si pot fi contactat pe YN la id-ul: popik1959 :sad:

Salut master!!
Te rog spune-mi si mie daca stii.. un cmi de stomatologie poate angaja un medic stomatolog(acesta din urma fara cmi) cu contract de colaborare? Cum se face contractul de colaborare intre un cmi si medicul stomatolog?? Ai un model de astfel de contract?? Si din punct de vedere fiscalcum functioneaza aceasta colaborare?



#13 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 30 October 2007 - 12:06 PM

contracte de colaborare nu se mai fac , dar se poate angaja cu contract de munca pe durata determinata(timp partial) de 2, 4,6,8 ore pe zi s-au de cat timp vrea pe zi
RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL