Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
0,75 % la angajati cu CIM pe per. determinata - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


0,75 % la angajati cu CIM pe per. determinata

5 replies to this topic

#1 costyyy24

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:

Postat 10 February 2006 - 11:21 PM

In decursul unui an institutia unde lucrez angajeaza cu contract individual de munca pe per. determinata (de cateva zile de regula) si cu timp partial, persoane pt. activitati didactice.
La aceste persoane calculez 0,75% ???
Exista alta solutie de colaborare in afara c.i.m. pe per. determinata. Acesti colaboratori sunt in fiecare an, cand se tin cursuri si le fac o gramada de contracte.



#2 SERBAN MARIANA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 789 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 11 February 2006 - 08:50 AM

Da se plateste indiferent daca contractul de munca este cu norma intreaga sau partiala.

RIANA784


Treburile ce se pot indeplini cu blandete niciodata nu dau gres



#3 costyyy24

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 26 Postari:

Postat 12 February 2006 - 10:30 PM

ideea e ca ei nu o sa beneficieze niciodata de concediu medical de la unitatea noastra. nu vad de trebuie sa platim acest fond ... sunt angajati pe perioada determinata de cateva zile.

Mai sunt si alte pareri?



#4 Dinu George

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 367 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 13 February 2006 - 10:40 AM

costyyy24 a spus:

ideea e ca ei nu o sa beneficieze niciodata de concediu medical de la unitatea noastra. nu vad de trebuie sa platim acest fond ... sunt angajati pe perioada determinata de cateva zile.  

Mai sunt si alte pareri?
Agajatii cu timp partial beneficeaza de CM in fiecare unitate unde lucreaza. CM in original ramane la firma unde are functia de baza iar la restul se duce copie CM legalizata.
Drepturile celor angajati pe perioada determinata sunt aceleasi ca si a celor fara (inclusiv la CM) , doar ca la primi se termina contractul la termenul stabilit.



#5 Dinu George

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 367 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 13 February 2006 - 10:42 AM

Agajatii cu timp partial beneficeaza de CM in fiecare unitate unde lucreaza. CM in original ramane la firma unde are functia de baza iar la restul se duce copie CM legalizata.
Drepturile celor angajati pe perioada determinata sunt aceleasi ca si a celor fara (inclusiv la CM) , doar ca la primi se termina contractul la termenul stabilit.



#6 cameliatin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 248 Postari:

Postat 31 March 2006 - 05:05 PM

pot sa inchei contract de munca pe perioada determinata doar pe 5 zile?
in codul muncii nu scrie nici o per minima pt care se poate incheia ,sau nu am vazut eu?






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL