Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratie fnuass - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratie fnuass

114 replies to this topic

#1 christina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 92 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 19 February 2006 - 12:51 PM

Buna ziua,

am o nedumerire. daca nu am angajati in CM tb sa mai depun declaratia fnuass (cnas) sau este valabila si pt cota nou introdusa de 0,75%?! :roll:

as da un search pe site, numai ca nu functioneaza :shock:

multumesc



#2 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 19 February 2006 - 02:42 PM

daca nu ai CM se va depune doar o anexa... cea care centralizeaza datele... acolo se declara 0.75 %... daca ai CM se depune si anexa cu persoanele in CM




#3 mihaela luta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 February 2006 - 10:28 AM

dar, declaratia fnuass unde o pot gasi? sunt total dezorientata. va rog sa ma lamureasca cineva.
1. trebuie depusa declaratia la cass cea din programul atlas care la mine nu functioneaza
2. mai este o declaratie pentru concedii medicale, care nu stiu in ce format este si unde se depune.
multumesc



#4 dmldone

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 262 Postari:
  • Location:Tg-Jiu
  • Interests:contabilitate

Postat 20 February 2006 - 10:49 AM

am tot auzit si eu de asa ceva. dar unde este aplicatia. daca are cineva idee - please put in here.



#5 ana c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 20 February 2006 - 11:01 AM

Declaratia pt CCI o gasesti la www.casan.ro/ sectiunea download/ angajatori.rar.

Declaratii CASS 6.5% si 7% e pe site casmb...dar nu stiu ce are... nu merge! Cica...fisiere CORUPTE! :shock: Si astea? :D



#6 mihaela luta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 February 2006 - 12:19 PM

mie la actualizarea obligatiilor imi da eroare Mysql, Coloana invalida's.salariu' in 'field list'. are cineva idee daca gresesc eu undeva sau este o comanda .... nici nu mai stiu, cred ca l-am descarcat de 3 ori, l-am instalat de nu stiu cate ori...



#7 mihaela luta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 February 2006 - 02:57 PM

la declaratia fnuass in A1 nu imi apar nr de salariati, reg. comertului si datele firmei(adresa, cont, etc). Am omis ceva la introducerea datelor? La datele firmei am pus tot ce trebuia, dar la declaratie sunt doar anumite campuri in care imi da voie sa lucrez. stie cineva mai multe?? va rog...



#8 danae

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 951 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 February 2006 - 03:27 PM

mihaela, incearca sa stergi declaratia si sa o faci din nou pt ca probabil ai introdus datele firmei DUPA ce ai generat declaratia



#9 octavia_i

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 236 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2006 - 03:38 PM

pentru mihaela:

eroarea de care vb a fost reparata; prin urmare pe www.casmb.ro gasesti noua versiune

la declaratia fnuass cand selectezi firma dorita din meniul nomenclatoare-firme ai un tab(o eticheta) unde scrie detalii. acolo completezi datele. la fel se procedeaza si la declaratia propriu-zisa



#10 stanica_ruxandra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2006 - 04:01 PM

nu imi merge deloc, imi da eroare mereu cand incerc sa-l instalez. A mai oatit cineva asa?



#11 Ioana Bran

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 20 February 2006 - 04:03 PM

Va rog frumos ajutati-ma si pe mine
Nu pot sa descarc programul de pe site CNAS-ului pt ca nu imi incarca Java Applet si sunt disperata ca nu am de unde sa iau programul

va rog frumos puteti posta un link de la sectiunea lor de download cu programul actualizat (am inteles ca azi a aparut unul nou)

mii de multumiri :oops: :oops:



#12 stanica_ruxandra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 48 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2006 - 04:15 PM

Am incercat si eu.Nu merge.Imi apare o fereastra care imi spune ca trebuie sa introduc o parola. Intr-adevar a fost actualizat astazi.



#13 octavia_i

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 236 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2006 - 04:23 PM

programul actualizat a aparut vineri insa din pacate nici macar eu nu am reusit sa fac download :smt024

cred ca este bataie mare pe el!



#14 danae

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 951 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 20 February 2006 - 04:32 PM

acum se poate descarca!



#15 mihaela luta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 20 February 2006 - 06:20 PM

multumesc pentru fnuass. am reusit.
pentru cass l-am reinstalat si acum mai rau imi da mesajul 'nu poate initializa baza de date' Din lac in put!!!!! ce fac sau ce nu fac bine??



#16 livipetre

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 69 Postari:

Postat 20 February 2006 - 07:39 PM

"mihaela luta" a spus:

multumesc pentru fnuass. am reusit.
pentru cass l-am reinstalat si acum mai rau imi da mesajul 'nu poate initializa baza de date' Din lac in put!!!!! ce fac sau ce nu fac bine??
trebuie intai sa dezinstalezi orice alta veriune a programului si dupa aia sal instalezi pe cel nou.Mie asa mi-a mers.



#17 INA RUS

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BISTRITA

Postat 20 February 2006 - 09:22 PM

Ma luminati si pe mine,va rog?
Programul pentru sanatate nu este unic pe tara?
Iar persoanele in concediu medical nu se mai declara deloc la CAS?



#18 paidolat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 204 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Resita
  • Interests:contabilitate

Postat 20 February 2006 - 10:39 PM

eu am descarcat un program> RAPORTARE FNUASS din www.hih.ro si merge. Se introduc datele firmei si sumele aferente obligatiilor la fd sanatate (6.5% si 7%).
Pentru concedii medicale nu am inca programul, insa il descarc chiar acum de pe site_ul www.cnas.ro



#19 christina_bucur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 139 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 20 February 2006 - 11:34 PM

Va rog mult sa ma lamureasca si pe mine cineva ca eu nu mai inteleg nimic. In programul raportare fnuass se declara o.75%? Si ce se intampla cu programul ca dupa ce il instalez nu mi se deschide. Ma poate ajuta cineva va rog mult.



#20 christina_bucur

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 139 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 February 2006 - 12:07 AM

ANUNT IMPORTANT!!!!

DEOARECE PROGRAMUL DE EVIDENTA A ASIGURATILOR VA FI FINALIZAT LA SFARSITUL LUNII MARTIE 2006, INCEPAND CU LUNA IANUARIE, AVETI OBLIGATIA DEPUNERII LISTELOR PRIVIND EVIDENTA NOMINALA A ASIGURATILOR SI A OBLIGATIILOR DE PLATA CATRE FONDUL NATIONAL UNIC DE ASIGURARI SOCIALE DE SANATATE, LA CASELE DE ASIGURARI DE SANATATE CONFORM NORMELOR METODOLOGICE PRIVIND CONTRIBUTIA ASIGURARILOR SOCIALE DE SANATATE ART. 20, ALIN. 1 SI 2, PUBLICATE IN MONITORUL OFICIAL NR. 1064/28.11.2006

Asta apare la www.casailfov.ro. Imi poate trimite si mie cineva pe mail acest monitor? christina_bucur@yahoo.com






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL