Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
salutare - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


salutare

37 replies to this topic

#21 alex_a

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:giurgiu
  • Interests:informatii

Postat 13 May 2006 - 05:13 PM

Buna!Sunt studenta anul 2 la MFC Spiru Haret si vreau sa ma punctez cu cineva la testele ptr ex.Am vazut ca tu cunosti pe cineva.Multumesc!



#22 IngeMihalik

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 182 Postari:
  • Gender:Female

Postat 14 May 2006 - 01:10 PM

Buna Alex nu ai cumva ceva solutii de la amtematica anul trecut.




#23 alex_a

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:giurgiu
  • Interests:informatii

Postat 15 May 2006 - 06:13 PM

Salutare!Imi pare rau, dar nu mai am testele de la mate.Intra totusi pe site-ul facultatii si gasesti ,,exercitii rezolvate,,. Te ajuta mult.Daca ai si cursuri, e OK.Bafta! :)



#24 erica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 17 May 2006 - 03:40 PM

alex_a unde anume gasim exercitii rezolvate pe site-ul spiru..intra mai in detalii.multumim



#25 alex_a

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:giurgiu
  • Interests:informatii

Postat 17 May 2006 - 06:15 PM

Spiru haret-MFC-avizier virtual-invatamant la distanta-in dreapta pe fond bleu-teme de seminar.Spre norocul vostru mai am si eu ceva aplicatii.Dati-mi adresa de mail (valabil si ptr.IngeMihalik) si le trimit. :idea:



#26 IngeMihalik

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 182 Postari:
  • Gender:Female

Postat 17 May 2006 - 08:49 PM

Am vazut pe site dar acelea sunt si in carte rezolvate. Testele propuse nu sunt rezolvate. Daca te pot ajuta cumva. Ai inceput deja sesiunea? Adresa de mail ingemihalik@yahoo.com. Multumesc inainte poate te pot ajuta cumva.



#27 alex_a

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:giurgiu
  • Interests:informatii

Postat 17 May 2006 - 10:57 PM

Draga mea, eu am scapat de mate.Sunt anul 2.Msy frumos. Esti draguta.Hai sa-ti trimit ceva pe mail. :)



#28 IngeMihalik

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 182 Postari:
  • Gender:Female

Postat 18 May 2006 - 07:38 AM

Dar am inceput sa-mi fac rost de testele din anii mai mari. In sensul acesta.



#29 fivefell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:

Postat 18 May 2006 - 11:39 AM

si eu sunt studenta la CIG, anul IV, FD , Spiru H Bucuresti



#30 alex_a

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:
  • Location:giurgiu
  • Interests:informatii

Postat 18 May 2006 - 06:12 PM

Te rog sa te uiti mai cu atentie pe ele. Sunt si din sem 2.



#31 IngeMihalik

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 182 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 May 2006 - 07:51 AM

Crede-ma nu sunt. Oricum s-a schimbat materia fata de anul trecut. Avem grafuri, matematici actuariale si financiare. Analiza nimic.
Bafta in continure la examene.



#32 fly

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 5 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 12 June 2006 - 08:50 PM

Buna pentru toata lumea!
Am gasit si eu, in sfarsit, un forum unde pot vorbi cu colegi de la Spiru MFC, anul 1. In legatura cu matematica, am tot cautat pe cineva care sa ma ajute la grile. Voi cum v-ati descurcat?



#33 Smaranda Caplescu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 10 July 2006 - 12:33 PM

Salutare tuturor!

Si eu sunt studenta in anul 1(trec 2 acum) la CIG,ASE,Bucuresti!



#34 sweat_dream

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 02 September 2006 - 11:57 AM

VA ROG! DACA ARE CINEVA GRILELE REZOLVATE PENTRU XEMANELE RESTANTE,MAI ALES,MATEMATICI APLICATE IN ECONOMIE SI MATEMATICI FINANCIARE SI AUCTORIALE!MACAR SINTEZELE! :041: :076: :102: :eusa_doh: :eusa_pray:



#35 crina_9mai

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Location:Baia Mare

Postat 02 September 2006 - 01:47 PM

Vezi postareasweat_dream, la Sep 2 2006, 12:57 PM, a spus:

VA ROG! DACA ARE CINEVA GRILELE REZOLVATE PENTRU XEMANELE RESTANTE,MAI ALES,MATEMATICI APLICATE IN ECONOMIE SI MATEMATICI FINANCIARE SI AUCTORIALE!MACAR SINTEZELE! :041: :076: :102: :eusa_doh: :eusa_pray:

Cand dai restantele?Pe cand ti le trebuie?



#36 rodi_cluj

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:
  • Location:Cluj

Postat 13 October 2006 - 08:04 PM

Salutare tuturor !!! :D Am intrat azi prima data pe acest site. Felicitari tuturor celor care l-au creat! Cred ca ma voi simti bine aici !



#37 mask@

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 19 October 2006 - 04:18 PM

SALUTARE!
Sunt nou pe aici si am nevoie de rezolvarea unei probleme la contabilitate urgent.Adica astazi. As fi recunoscator celui care ma ajuta sa scap de un chin. E o problema de clasa a XI-a. :( Va rog sa raspundeti ca sa stiu daca sa scriu problema pe forum sau nu . Sunt disperat. Asa ca va rog sa ma ajutati rapid ca altfel e de rau .



#38 mask@

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 19 October 2006 - 05:32 PM

:excl:
Vad ca nimeni nu mi-a raspuns asa ca am sa scriu problema.E lunga tare.
SC Vega SA se prezinta la 30 sep 06 astfel:
-terenuri 108 mil
-imprumuturi din emis de obligatiuni - 700 mil
-credite bancare pe termen lung-100 milioane
-echipamente tehnologice-632 mil
-materiale consumabile-115 mil
-impozit pe profit-4,5 mil
-capital soc subscris nevarsat-50 mil
-cap soc sub varsat-450 mil
-clienti-285 mil
-decontari cu asociatii privind capitalul-50 mil
-rezerve legale-100 mil
-rezultatul exercitiului[Sold Final Creditor]- 13,5 mil
-rezultatul reportat [S F Creditor]- 24 mil
-conturi in banci-240 mil
-casa-20 mil
rezerve din reevaluare-8 milioane.

In cursul lunii octombrie au loc urmatoarele :
1.AGA hotaraste incorporarea rezervelor din reevaluare in suma de 8 milioane
2.Se aporteaza un mijloc de transport in valoare de 50 mil
3.Se inregistreaza subventii de primit de la buget in val de 80mil in vederea achizitiei unei linii tehnologice
4.Se inregistreaza si se achita dobanda la imprumutul public-140 mil si dobanda datorata BRD-30 mil .

Se obtine un credit bancar cu scadenta peste 10 ani de la Banca Tiriac in valoare de 1 miliard.

Se achita datoria publica,scadenta pe 20 octombrie.

Se inregistreza dividende de plata din profitul exercitiului 2004 in suma de 24 milioane.
Se rascumpara actiuni la bursa,50 actiuni,60 000 lei/actiune si se anuleaza stiind ca valoarea nominala este de 50 000 lei / actiune.

Se incaseaza subventia de la buget.
Se achita dividende catre actionari,persoane juridice,stiind ca impozitul pe dividende este 10%.

Se cere intocmirea BALANTEI DE VERIFICARE CU O SERIE DE EGALITATI pentru situatia existenta la 1 octombrie !

Inregistrarea cronologica a operatiilor aferenta lunii octombrie [se vor avea in vedere inchiderea conturilor de venituri si cheltuieli in vederea stabilirii rezultatului] [REGISTRUL JURNAL]

Inregistrarea sistematica in REGISTRUL CARTEA MARE.

Intocmirea BALANTEI DE VERIFICARE CU 4 SERII DE EGALITATI la data de 31 octombrie 2006.

Cine are bunavointa sa ma ajute si pe mine. AM MARE NEVOIE DE AJUTOR. VA ROG EU>>> :o
maska132002 - adresa de messenger si e-mail .
ASTAZI !!!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL