Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
HELP ! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


HELP !

1 reply to this topic

#1 GABRIELAD

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 127 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 24 February 2006 - 12:55 PM

Am urmatoarea problema, si nu stiu cum este corect sa procedez:
in 2005-luna octombrie- am inchiriat un spatiu de la o firma.
In 2006 (31.01.2006)-imi vine prima factura de energie ( refacturata de proprietar) cu index initial X, index final Y, consum en electrica Y-X, valoare z.
Nu stiu cum sa inregistrez consum oct, noi, dec 2005, fiindca nu aveam nici un document oare 605=408 ? O fi suficient daca la inventarierea de sf de an zic ca s-a facut citirea contorului si trec indexul N si apoi sa inmultesc cu pretul unui KW , luat de pe site-ul ELECTRICA ?
Factura din 31.01.2006 e destul de maricica (1800 ron) si este evident ca grosul facturii il reprezinta consumul pe 2005, as afecta rezultatul pe 2006 cind culmea devin si platitoare de impozit pe profit cu niste cheltuieli care apartin de 2005.
Nu stiu cum sa procedez ca sa fie cat mai corect, practic sa trec in 2005 cheltuiala care apartine de ex fin 2005!
Va rog frumos sa-mi dati o mana de ajutor!



#2 cristian0

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 128 Postari:

Postat 24 February 2006 - 03:08 PM

GABRIELAD a spus:

Nu stiu cum sa procedez ca sa fie cat mai corect, practic sa trec in 2005 cheltuiala care apartine de ex fin 2005!

2005- 605 =408
4428

2006- 408=401
4426=4428







Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL