Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Spiru Haret - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Spiru Haret

12 replies to this topic

#1 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 12 March 2006 - 02:17 PM

e cineva la spiru haret in bucuresti, la MFC, anul IV, ID ?
sunt nedumerit cu o chestie



#2 ISA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 369 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Constanta

Postat 12 March 2006 - 05:30 PM

"Draga" Septimiu, apropo de Spiru Haret, contarea 622=462 pt. comisionul ITM este in cartea " Contabilitate financiara" pt. anul II, Finante - Banci, a decanului facultatii MFB Constanta ](*,) , prof. Gheorghe Alecu ( in timpul liber, expert contabil, auditor si evaluator autorizat ). Citeste cartea si apoi fa misto in continuare de ce ti-am scris. ](*,)




#3 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 12 March 2006 - 08:14 PM

Apropo de comision ITM, la ASE, atat la finate-banci cat si la CIG se invata: 635 = 447.X
Este vorba de cursul de contabiliate finaciara editia 2005, pag.304, prof. M.Ristea.



#4 contax

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 159 Postari:

Postat 12 March 2006 - 11:19 PM

Ce inseamna MFC?



#5 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 12 March 2006 - 11:21 PM

ISA a spus:

"Draga" Septimiu, apropo de Spiru Haret, contarea 622=462 pt. comisionul ITM este in cartea " Contabilitate financiara" pt. anul II, Finante - Banci, a decanului facultatii MFB Constanta ](*,) , prof. Gheorghe Alecu ( in timpul liber, expert contabil, auditor si evaluator autorizat ). Citeste cartea si apoi fa misto in continuare de ce ti-am scris. ](*,)
nu sunt la finante-banci, nu sunt din constanta, nu am invatat dupa acea carte... si nici nu o voi citi :D

MFC-management financiar contabil



#6 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 12 March 2006 - 11:22 PM

BIBI a spus:

Apropo de comision ITM, la ASE, atat la finate-banci cat si la CIG se invata: 635 = 447.X
Este vorba de cursul de contabiliate finaciara editia 2005, pag.304, prof. M.Ristea.
om serios domnul ristea :D
la fel e nota facuta si prin cartile de la spiru haret din bucuresti, eu am invatat dupa a domnului ionascu :roll:

sa nu mai zic ca fondu de risc cam tot pe acolo bate, nu in 4311



#7 michi dtru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 276 Postari:

Postat 13 March 2006 - 09:28 AM

Succes, Septimiu, in continuare! Aceeasi universitate, dar alt profil. Spiru Haret, Bucuresti, Marketing si Afaceri internationale.
635x = 446x, cand ni s-a predat cursul de conta, parca prin anul 2. Am avut o doamna profesoara, dar in bibliografie, pe locul I figura dl. Ristea, cu toate lucrarile sale.
Nu mi se pare logic 622 = 462. N-am incheiat nici un contract de comision cu ITM-ul. Este vorba de o taxa la un buget.
Cat despre fondul de risc, fiind evidentiat in declaratia de CAS, alaturi de contributiile respective, am optat pentru un 431x.
mdtru



#8 mihaela luta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 41 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 13 March 2006 - 09:45 AM

eu am facut conta cu prof.Raileanu si la comision ITM ne-a spus ca in mod normal fiind un comision ar trebui sa inregistram 622=446, dar...in carti este altfel...si daca ne gandim bine este un comision,nu?



#9 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 13 March 2006 - 01:35 PM

Este un comision dar ai factura sau contract cu ITM-l ? Dupa cum e perceput acest comision este mai mult o obligaie bugetara, nici cum o prestatie facut in baza unui contract.



#10 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 13 March 2006 - 06:23 PM

terminati cu offtopicu pe postu meu :D



#11 alberta

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 28 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 13 March 2006 - 11:54 PM

eu sunt la spiru haret, anul 4 , dar la zi.



#12 Zdrentisor

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 2 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 27 June 2006 - 04:47 PM

Eu sunt anul IV ID MFC la Spiru Haret... daca te pot ajuta cu ceva... :D



#13 alinaliviu

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 26 May 2007 - 10:31 AM

Vezi postareaSeptimiu, la Mar 12 2006, 03:17 PM, a spus:

e cineva la spiru haret in bucuresti, la MFC, anul IV, ID ?
sunt nedumerit cu o chestie
Din pct meu de vedere: comision ITM : 6458 = 4381 iar fondul de risc si accid: 6451 = 43112.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL