Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
justificare avans cu chitante de pe taxiuri - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


justificare avans cu chitante de pe taxiuri

6 replies to this topic

#1 mari_p_mari

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 14 March 2006 - 06:12 PM

Buna ziua,
Va ro sa ma ajutati asupra unei probleme:
- la institutiile publice luati in considerare la justificarea avansului pt deplasare si drumurile facute cu taxiurile (pe baza chitantelor date de taximetrist) ??
- daca da va rog mult sa-mi spuneti si legile care stau la baza

VA MULTUMESC.



#2 ovidiu_adrian79

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 256 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:VASLUI

Postat 15 March 2006 - 08:40 AM

Din cate stiu eu nu se deconteaza si cheltuielile cu taxiul! Astept si alte raspunsuri mai documentate... :(




#3 mari_p_mari

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 15 March 2006 - 06:24 PM

din pacate asa stiam si eu....ca nu se deconteaza
dar..totusi unele institutii o fac...dar nu stiu ce legi au in vedere



#4 carmela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 132 Postari:

Postat 15 March 2006 - 09:29 PM

Taxiul nu se deconteaza.
A se vedea HG 543/1995 privind drepturile banesti ale salariatilor institutiilor publice pe perioada delegarii si detasarii in alta localitate in interesul serviciului
camicaze



#5 carmela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 132 Postari:

Postat 15 March 2006 - 09:31 PM

Se deconteaza doar transportul cu mijloacele de transport in comun. Daca merge cu taxiul merge pe banii lui.
camicaze



#6 mari_p_mari

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:

Postat 16 March 2006 - 08:32 PM

multumesc mult
asa este, am citit HG 543/1995 ....ai dreptate se deconteaza doar transportul in comun


...desi daca te duci intr-un oras mare (Bucuresti) ca sa stai sa schimbi tramvaie de la gara pana unde tr sa ajungi (si nici sa nu stii in ce sa te urci) iei taxiul ca ...te apuca cealalta iarna

multumesc



#7 carmela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 132 Postari:

Postat 24 March 2006 - 10:14 PM

Ce sa mai spunem de Hotel Mara din Sinaia care este foarte departe de gara si nu exista mijloace de transport in comun pana acolo. Ce sa facem, mergem pe banii nostri.
camicaze






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL