Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
viitor microintreprinderi? - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


viitor microintreprinderi?

4 replies to this topic

#1 costi

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Location:Tgv

Postat 13 December 2004 - 04:23 PM

as vrea sa ma lamuriti, sa sa imi spuneti ce stiti in ceea ce priveste viitorul microintreprinderilor. am auzit ca se vor desfiinta, sau mai bine zis, vor trece toate la impozitarea cu 16%. Ce stiti, e adevarat, e fals? pareri? multumesc!

Toate cele bune!



#2 aNgelica pop

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 716 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BAIA MARE
  • Interests:temei legal

Postat 15 December 2004 - 10:20 AM

Asteptam aparitia unor legi!Fii pe faza!




#3 SAR-CO

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 155 Postari:
  • Location:IASI

Postat 15 December 2004 - 06:46 PM

Dupa intrarea in UE presupun ca nu se mai impoziteaza cu 1,5% pe venitul micro. A ceasta impozitare pt.micro este considerata o facilitate pentru micro-intreprinderi.

Dar nu este chiar asa,depinde de activitatea firmei si de chelt.



#4 aNgelica pop

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 716 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BAIA MARE
  • Interests:temei legal

Postat 16 December 2004 - 08:24 AM

Precum exista firme care au cheltuieli foarte mici si deci le convine mai mult 1.5% decat 25%,Nu?
Dar, exista posibilitatea de a opta,s.a.m.d.



#5 arret

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 578 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 16 December 2004 - 07:49 PM

eu "am auzit" ca vor elimina optiunea de 1,5% la inregistrarea societatilor nou infiintate-probabil ca asta inseamna ca nu vor mai da "liber"la microintreprinderi noi;cele "vechi" cu 2007, la impozit pe profit,-zic si eu!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL