Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
serviciul de raportare online CASMB - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


serviciul de raportare online CASMB

61 replies to this topic

#21 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 30 March 2006 - 09:22 AM

se va rezolva problema si cu serveru, si cu teava de internet... doar cunoasteti tara asta si stiti ca nu se bate din palme pt rezolvarea problemelor... dl clot imaginati-va ca mai are peste dansu enspe sefi... sa nu mai vb de banii care sunt necesari...
p.s. daca sunt moderator acolo sunt pt ca vreau sa ajut, nu pt a realiza eu softu sau portalul casmb



#22 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 March 2006 - 10:57 AM

tomane a spus:

Costurile on-line sunt mai mici cu 0,3 lei fata de posta (greutatea dischetei). La implementare, ce sa mai vorbim ? Serverul CASMB este blocat 18 ore din 24 cu 6000 de probabili utilizatori. Dar pana la 80-90.000 de societati care depun declaratii, mai este mult si multi care vor veni la cozi !

dumipaul a spus:

In ce priveste "on-line + picior", da, este putin mai ciudat dar, zic eu, mult mai eficient decit cozile de care se pare ca nu ne putem dezobisnui. Pe de alta parte, nimeni nu este obligat sa raporteze on-line, avem dreptul la optiune.
Acum judecand dupa eficienta variantelor eu aleg:
1. transmit on line - pot afla si daca este corecta declaratia transmisa
2. astept confirmarea cu listele
3. imprim, semnez, stampilez si le duc .
A propos, stiati ca si la pensii este cam acelasi sistem, doar ca expedierea declaratiilor ( tot cu confirmarea postei ) trebuie sa fie pana pe 25?

La CASMB nu inteleg la ce or folosi tonele de hartie! Daca vreodata vor avea nevoie de declaratia semnata si stampilata, depusa de SC ABC SRL, tot noua o sa ne ceara copii dupa cele depuse, ca doar n-or cauta in maldarul de hartoage!
Dupa ani de zile cei de la Pensii au adoptat sistemul: va stampilam declaratia dvs. ca noua nu ne mai trebuie hartii. Era nevoie de ele cand statea cineva sa introduca datele de pe ele, dar acum sunt inutile! :idea:

Pt. Septimiu: cand o sa se convinga si cei de la CASMB ca nu le trebuie hartiile pt. validare o sa fie prea tarziu. Vor fi inecati in declaratii :twisted:




#23 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 30 March 2006 - 11:07 AM

Un motiv in plus sa nu fim primiti in UE este risipa de hartie (lemn) = padure taiata = dezastre ecologice, la care Romania cred se afla pe locul 1 in lume !!
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#24 tomane

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 196 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 30 March 2006 - 05:35 PM

fboji a spus:

La CASMB nu inteleg la ce or folosi tonele de hartie! Daca vreodata vor avea nevoie de declaratia semnata si stampilata, depusa de SC ABC SRL, tot noua o sa ne ceara copii dupa cele depuse, ca doar n-or cauta in maldarul de hartoage!
Vor fi inecati in declaratii
Pai, dupa cateva luni o sa-i auzim pe coridoare: " Da' halatul, cat costa halatul.. ? " Ca tot este vorba de sistemul sanitar.



#25 BUFTACHE

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bacau
  • Interests:DIVERSE

Postat 31 March 2006 - 08:26 AM

Nu am depus declaratiile la sanatate din 2004 pana in ian 2006, pentru ca aveam un angajat si nici o miscare.La momentul cand am inceput sa nu mai depun citisem ca depui declaratia la sanatate doar daca ai miscari, noi angajari, plecari...
Mai stie cineva aceeasi chestie sau am avut un moment de ratacire, poate am visat si am pus in practica. Acum gandesc ca era normal sa depun.Poate trebuia sa nu depun doar tabelul nominal.
O zi buna.



#26 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 31 March 2006 - 08:37 AM

Nu aveai nimic de depus.



#27 MANUELA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 214 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BACAU

Postat 31 March 2006 - 08:41 AM

Problema e ca cele de la sanatate mi-au sarit in cap ca nu am procedat corect si eu cum sa le combat ca nu mai stiu baza legala, nici nu mai eram sigura ca am citit asa ceva.Acum caut baza legala ca sa rezolv la sanatate.
BUFTACHE



#28 LUCK33RO

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1059 Postari:
  • Gender:Male

Postat 04 April 2006 - 01:59 PM

LOLACHE
Sari si tu in capul lor si atunci o sa vezi ca se linistesc subit...
Silencio Stampa!... ptr. delatii avem ID mess in profil!



#29 Dara

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 55 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 04 April 2006 - 02:26 PM

BUFTACHE a spus:

Nu am depus declaratiile la sanatate din 2004 pana in ian 2006, pentru ca aveam un angajat si nici o miscare.La momentul cand am inceput sa nu mai depun citisem ca depui declaratia la sanatate doar daca ai miscari, noi angajari, plecari...
Mai stie cineva aceeasi chestie sau am avut un moment de ratacire, poate am visat si am pus in practica. Acum gandesc ca era normal sa depun.Poate trebuia sa nu depun doar tabelul nominal.
O zi buna.

La un moment dat se depuneau doar cand existau miscari, DAR si pentru fiecare luna ianuarie din fiecare an. Pe site la CASMB a fost scrisa chestia asta pana in ianuarie 2006. Dar eu retin ca era valabila treaba asta pe cand la sanatate era o lege 145..de cand sanatatea a fost reglementata de ordonanta 150, scria ca trebuie depus lunar, dar ei mergeau tot dupa ce zicea legea 145 si mai mult, din iulie 2005, de cand au re-reglementat depunerea lunara, ne-au zis ca nu accepta nici o declaratie, ca nu au program de preluare. Asa ca le-am trimis cu forta prin posta.



#30 lorena

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 54 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 05 April 2006 - 01:50 PM

la voi functioneaza chestia asta on line? ca eu am fost fata harnica si am incercat sa le depun azi pe net, dar ma tot autentific de juma de ora si degeaba..



#31 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2006 - 02:37 PM

Acum 5 minute am transmis online alea 5 fisiere si am primit deja confirmarea. Acum le printez si o sa le duc la cutia din Capelei.
Voi ati reusit sa va autentificati?



#32 lolita

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 197 Postari:

Postat 05 April 2006 - 02:48 PM

NU! Pe mine ma exaspereaza! Cand apas pe butonul autentificare mi se blocheaza calculatorul si trebuie sa restartez. Ce ................ o avea?



#33 Andra M

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 125 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2006 - 04:05 PM

Am primit user-ul si parola. Cu orice versiune de atlas pot face raportarile?
Multumesc



#34 riquiqui

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:editare filme

Postat 05 April 2006 - 04:09 PM

Eu am trimis joia trecuta Declaratia-angajament pe care am primit-o pe mail si pana azi, miercuri, nu am primit nimic. Voi ce stiti? Dureaza mult?



#35 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2006 - 04:14 PM

riquiqui a spus:

Eu am trimis joia trecuta Declaratia-angajament pe care am primit-o pe mail si pana azi, miercuri, nu am primit nimic. Voi ce stiti? Dureaza mult?
Ai trimis prin posta sau ai depus-o in str. Ilfov? Eu am dus-o personal joi si azi am primit user si parola.



#36 Andra M

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 125 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2006 - 04:40 PM

Eu,vineri,le-am trimis prin posta si ieri, am primit,pe mail, user-ul si parola.



#37 riquiqui

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:editare filme

Postat 05 April 2006 - 04:43 PM

Gata, m-am lamurit! Sunt o FRAIERA!!! Ca sa nu zic alt cuvant! Am trimis-o pe adresa din Lascar in loc de Ilfov!!!! :evil: Imi vine sa.....hmmmm!!!Bine ca ati pomenit de str. Ilfov ca nu imi dadeam seama! Multumesc mult, ma duc sa o mai trimit o data! Neatentia se plateste!!



#38 riquiqui

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:editare filme

Postat 05 April 2006 - 04:45 PM

Dar, de fapt, unde e str. asta Ilfov? Presupun ca doar o pui la cutie (hartia) nu stai la vreo coada, ca atunci ma duc maine o fuguta, poate o fi prin drumurile mele!



#39 fboji

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1114 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 05 April 2006 - 07:04 PM

riquiqui a spus:

Dar, de fapt, unde e str. asta Ilfov? Presupun ca doar o pui la cutie (hartia) nu stai la vreo coada, ca atunci ma duc maine o fuguta, poate o fi prin drumurile mele!
Este in spatele CEC-ului vechi iar strada este mica, paralela cu Calea Victoriei la capatul ei dinspre Splai.



#40 riquiqui

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 244 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:editare filme

Postat 05 April 2006 - 07:06 PM

Multumesc mult, acum stiu! Multumesc!
Revin, am primit contul si parola, asa cum am trimis pe adresa din Lascar, mai tarziu dar sunt binevenite!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL