Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
despagubire asigurare imobil - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


despagubire asigurare imobil

  • Nu puteti replica pe acest topic
No replies to this topic

#1 fivefell

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 156 Postari:

Postat 31 March 2006 - 12:57 PM

Chiar nu mai stiu cum sa rezolv urmatoarea problema: un imobil (asigurat la o valoare mai mare fata de valoarea lui contabila)a ars partial intr-un incendiu.Cat anume din el a ars (ca procent) nu scrie in nici un document oficial sau expertiza efectuata de pompieri sau evaluatorul celor de la asigurari.Scrie doar ca din valoarea asiguarata se va despagubi asiguratul cu o suma este 2/3 din valoarea din conta. mai spun ca nu stiu cat sa scad prin 658 din 212 si cat sa consider amortizarea deductibila( abia am achiz de 6 luni asa ca...) Sper sa ma ajute cineva daca ma intelege. :(


  • Nu puteti replica pe acest topic




Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL