Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
monetare - urgent, va rog - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


monetare - urgent, va rog

6 replies to this topic

#1 alinaig

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 116 Postari:
  • Location:Iasi

Postat 02 May 2006 - 11:15 AM

Va rog imi poate spune cineva daca se mai intocmesc sau nu monetare? Am auzit un zvon ca nu s-ar mai utilza de prin noiembrie 2005, si ca in locul lor se folosesc chitante.



#2 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 02 May 2006 - 11:35 AM

Oare la ce foloseste butonul cautare? Acest subiect s-a discutat de cateva luni bune.




#3 titza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 195 Postari:

Postat 04 May 2006 - 01:29 PM

vezi http://www.conta.ro/...pic.php?t=10604



#4 cornelia_cristea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 04 May 2006 - 01:58 PM

alinaig a spus:

Va rog imi poate spune cineva daca se mai intocmesc sau nu monetare? Am auzit un zvon ca nu s-ar mai utilza de prin noiembrie 2005, si ca in locul lor se folosesc chitante.


Revin la acel Z... Bun am inteles ca inreg incasarile pe baza Z-ului zilnic... Dar acel Raport lunar trebuie sa il duc la administratie, sa fac o copie dupa el sau ce fac exact cu el... este prima data cand am o firma care lucreaza cu casa de marcat
Va multumesc foarte mult



#5 silvia stanciu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 247 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 04 May 2006 - 05:17 PM

De obicei firma de service de la casa de marcat face Zul lunar in doua exemplare, unul merge la Adm.impreuna cu decontul de TVA si unul ramane in firma. In principiu se foloseste la verificarea incasarilor si mai ales a TVA-ului declarat la vanzari. Chiar e un raport folositor, asta vreau sa zic.



#6 cornelia_cristea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 81 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 08 May 2006 - 07:48 AM

silvia stanciu a spus:

De obicei firma de service de la casa de marcat face Zul lunar in doua exemplare, unul merge la Adm.impreuna cu decontul de TVA si unul ramane in firma. In principiu se foloseste la verificarea incasarilor si mai ales a TVA-ului declarat la vanzari. Chiar e un raport folositor, asta vreau sa zic.


Buna dimineata

Am inca o nelamurire... Firma pentru care am acel raport lunar nu este platitoare de TVA... Ce fac cu raportul? Firma care se ocupa de casa de marcat a scos raportul intr-un singur exemplar



#7 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 08 May 2006 - 07:58 AM

Nu conteaza. Faci o declaratie prin care prezinti anexat raportul casei de marcat pe luna ... pe care o depui cu numar de inreg. la adm.fin pana la 25 ale lunii urmatoare.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL