Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contract de munca - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contract de munca

5 replies to this topic

#1 elmin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 21 May 2006 - 01:31 PM

Acum 2 zile am fost la politie pentru schimbare c.i. (imi expirase buletinul). Cei de-acolo au spus ca nu-mi pot da nici un act care sa inlocuiasca buletinul pana la emiterea noii carti de identitate. Problema e ca m-am angajat de curand si - din cate stiu - contractul trebuie dus in maxim 5 zile de la semnare, la camera de munca iar mie cei de la politie mi-au spus ca trebuie sa astept 2 saptamani pentru emiterea c.i.; datele din c.i. imi trebuie la contractul de munca, inclusiv data emiterii, cu cel vechi nu puteam sa ma prezint si sa aman schimbarea lui pentru ca era expirat deja. In concluzie cred ca singura posibilitate e sa semnez contractul de munca cu 4 zile inainte de a-mi lua noul buletin, in momentul in care mi-l iau, urmand sa fie completate si datele din el dar in felul asta voi pierde cateva zile in care voi lucra fara contract.... Ce ma sfatuiti? Exista si alta posibilitate ca in cazul acesta cei de la resurse umane sa duca mai tarziu de 5 zile contractul?



#2 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 21 May 2006 - 04:40 PM

Termenul de depunere a contractului la ITM este de 20 de zile. :wink:




#3 madalinab

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1733 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 May 2006 - 05:12 PM

Contractul de munca se inregistreaza in termen de 20 de zile de la data incheierii lui. Perioada de 5 zile se refera la modificari la contractul de munca deja inregistrat.
Madalina



#4 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 21 May 2006 - 11:59 PM

cei de la resurse umane nu stiu treaba cu 20 de zile ? :shock:
ce informati sunt indivizii :D



#5 elmin

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 52 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 23 May 2006 - 08:55 AM

va multumesc, sper sa se fi informat intre timp



#6 nicole33

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1373 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 23 May 2006 - 10:21 AM

Putin probabil. Eu n-as risca sa merg pe 20 de zile.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL