Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
punctul de lucru - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


punctul de lucru

5 replies to this topic

#1 tudor anamaria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 07 June 2006 - 03:44 PM

exemplu-un SRL infiintat cu un an in urma - punctul de lucru a fost declarat tot cu un an in urma la administratia financiara din sectorul pe raza caruia se gaseste punctul de lucru. Firma care a inchiriat spatiul respectiv are autorizatie de la primarie sa faca acest lucru. trebuia neaparat ca acest punct de lucru sa fie declarat si la registrul comertului din moment ce S R L -ul are aviz de functionare ???????
imi cer scuze dar nu ma pricep la acte ....
astept un raspuns
si daca acest punct de lucru nu a fost declarat la registrul comertului care sunt consecintele



#2 geambazumariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 448 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Calarasi

Postat 07 June 2006 - 06:15 PM

pai nu putea fi declarat la administratie fara sa fie intai inregistrat la reg comertului




#3 tudor anamaria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 09 June 2006 - 05:35 AM

trebuie sa mentionez un lucru.
mi-ati raspuns ca un punct de lucru se inregistreaza intai la registrul comertului si apoi la administratia financiara, in cazul meu s-a intamplat invers adik am fost la administratia financiara ,am depus acolo actele ,l-am inregistrat dar nimieni nu mi-a spus ca tre sa merg intai la reg comertului......



#4 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 09 June 2006 - 10:10 AM

Colegii care ti-au dat informatii eronate ar trebui sa-si ceara scuze.

___________________________________________-
A dori sa multumesti pe toata lumea este un efort inutil,



#5 angeliq

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 85 Postari:
  • Location:Petrosani
  • Interests:contabilitate

Postat 14 June 2006 - 09:44 PM

Nu stiu ce Administratie locala itzi da autorizatie de functionare fara act aditional si Certificat constator de la ORC
si multe alte necesare: contract de proprietate,(contract de inchiriere), contract utilitati (gen gunoi, termofic, energ. electrica) si dastea.
relatiile cu statul roman sunt intotdeauna "cordiale....."



#6 angeliq

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 85 Postari:
  • Location:Petrosani
  • Interests:contabilitate

Postat 14 June 2006 - 09:56 PM

mersul: Act adidional + www.onrc.ro rezultat certificat constator
apoi autorizatie de functionare de la Administratia publica locala (primarie)
inregistrare de dragul celor de la Administratia financiara. De ei scapi. De primarie nu. In fiecare an trebuie reinoita autorizatia.

PS Fucntie de activitate poti sa mai te lupti cu cei de la mediu, Pompieri, Sanitar-veterinar.
relatiile cu statul roman sunt intotdeauna "cordiale....."






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL