Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contract de asociatiune in participatiune - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contract de asociatiune in participatiune

1 reply to this topic

#1 vgv

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Location:arges

Postat 15 June 2006 - 01:26 PM

am o mare problema,sper sa ma puteti ajuta.
firma mea are un contract de acociac in particip cu o alta firma .am inreg in ct121 doar procentul meu din venit si cheltuieli.procentul lor l-am repartizat in 458.firma partenera doreste ca eu sa facturez ceea ce-mi datoreaza in asociatiune(cind e pierdere )
cum inregistrez eu aceasta factura care nu mi se pare deloc corecta?

e corect asa ceva?



#2 ctanela

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1277 Postari:
  • Location:constanta

Postat 18 June 2006 - 11:43 PM

1. Subiectul acesta nu are legatura cu salariile.
2. Ori am obosit eu, ori nu esti foarte coerent(a).
Nu pot sa-ti spun decat ca este corect sa se factureze suma primita in caz ca rezultatul asocierii este pierdere. Asta daca contractul prevede plata unei sume in acest caz. Inregistrezi factura ca venit de exploatare si colectezi TVA aferent.







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL