Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Locul examenului - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


Locul examenului

83 replies to this topic

#61 Julyana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 27 June 2006 - 09:21 PM

mirela 13 a spus:

Ne lasa cu plan de conturi sau nu?

Chiar nu stie nimeni cu certitudine?
Ba da. Ne lasa cu planul de conturi si cu calculatorul .Sigur. As vrea insa sa nu fie sigur 50-50% .Pupici si spor la invatat tuturor



#62 STELIANA

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 4 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 27 June 2006 - 09:25 PM

Raspuns primit de la CECCAR-sediul din FLoreasca la intrebarea daca avem voie cu planul de conturi : DA.
La examen te prezinti cu BI/CI, chitanta cu dovada platii, plan de conturi.Legitimatiile se vor inmana la locul faptei. Succes si fruntea sus!




#63 nicole_chriss.idea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2006 - 09:30 PM

Atentie.... sa nu aveti adnotari pe planul de conturi si nici sa nu scrie in dreptul conturilor care e de Activ/Pasiv.... Stiu sigur ca nu accepta.
Multumim pt. informatii..Steliana
Mai puteti... mai intra ceva cunostiinte acum?



#64 tat.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 82 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2006 - 10:01 PM

Deci este cit se poate de oficial ,din ce spuneti :cry: ca proportia va fi : 50% grile si 50% studii de caz ,ceea ce inseamna :rezolvat grile impecabil max punctaj 5 si la studii de caz :1 rezolvat din doua inseamna examen trecut :?:

o veste buna din surse neoficiale, dar cu tangenta sau din zona ceccar,
se va organiza inca o sesiune in septembrie anul asta, deci de ce zic ca este o veste buna ?:

Cam toata lumea este panicata ,si eu sunt la fel cind mai si citesc ce spuneti pe forum" n-am citit,....nu pot sa invat.........,nu am timp..........."
parca m-ati cita pe mine,

pentru toata lumea daca nu este sa fie iulie va fi sigur septembrie ,deci peste aproximativ 2 luni cind vom fi si mai bine pregatiti ,si in cunostinta de cauza

Eu o consider o veste neoficiala posibila si probabila, BUNA! :?

Si mi-a venit ideea daca zvonul nu se adevereste ,sa ii asaltam cu e-mail-uri si telefoane in care sa solicitam o a doua sesiune de examene ,ca peste tot , sa ai posibilitatea sa sustii examenul de doua ori in vara si in toamna .........cei drept mai rusinos ......ptr picati dar barem nu mai pierdem un an! :oops:

Ce ziceti?(zvonul se aude printre stagiari)



#65 nicole_chriss.idea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2006 - 10:13 PM

Da..dupa toate noutatile de azi...am un moral... tocmai bun de examen.
Nu putea sa ramana la fel ca in anii trecutii ..in toamna..pe caldurile astea, parca nimic nu intra..mai ales cand nu ai prea multa experienta in campul muncii...cat poti sa tragi .. sa bagi cu palnia la informatii...conta cel putin pe mine ma dat peste cap..cel mai mult am stat la ea si mare lucru tot n-am facut.
Credeam ca sunt singura care nu dorm si stau sa-mi tocesc coatele -si creierul- pe cartea asta firava cu grile- tat. - sau poate ceilalti invata mai cu spor dacat mine..eu simteam nevoia sa ma mai uit pe forum sa vad ce mai scrieti.. materia nu prea mai intra..
tu mai ai mult de invatat sau ai reusit sa parcurgi materia, tat.?
Mai e cineva treaz?



#66 tat.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 82 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2006 - 10:30 PM

Raspuns ptr nicole_criss.idea"tu mai ai mult de invatat sau ai reusit sa parcurgi materia, tat.?'

Nu am reusit sa pargurg decit o singura data grilele(cele cu raspunsuri nu si cazurile de judecata profesionala) de la :conta,fiscalitate,drept,audit si evaluare mai am expertiza si control financiar apoi vreau sa reiau grilele intr-un rit mai alert si sa-mi ramina 1 sau doua zile in care sa ma uit pe studiile de caz ,deci sunt in pom si pomul in aer .............. :shock:



#67 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 27 June 2006 - 10:31 PM

nicole_chriss.idea a spus:

Mai e cineva treaz ?
eu sunt si treaza si langa voi, dragilor :smt052

am facut chiar un nou subiect "bafta multa" ca dovada ...



#68 nicole_chriss.idea

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 33 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 27 June 2006 - 10:41 PM

Sa-ti spun cum sta pomul meu in aer si cum zboara pasarelele pe langa el?
Conta..am trecut prin aproape toate grilele cu var.de raspuns ..dar nu am reusit sa le rezolv pe toate, studii de caz deloc.... fiscalitate aproape toate grilele, drept: toate grilele cu var. si vreo 5 studii de caz...mai mult n-am reusit, la audit invat acum..dar doar grilele cu var. si mai urmeaza celelalte discipline de la expert contabil la care nu stiu nimic.
..asa ca fruntea sus...stai mai bine decat mine...
..dai la expert si tu?



#69 Otilia Alupei

    Membru senior

  • Nou venit
  • PipPipPipPipPipPip
  • 16663 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 28 June 2006 - 12:06 AM

nicole_chriss.idea a spus:

..dai la expert si tu?
nuuu ... :D



#70 BORCEA DANIELA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 11 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 28 June 2006 - 08:33 AM

si eu care-mi faceam griji ca sunt tare in urma, ca m-ai este mult de invatat; sa speram ca putem vorbi macar intre noi;
sa fie numai bine la toata lumea!!!!!!!!!!
dana



#71 Anca Barlici

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 30 June 2006 - 02:37 PM

Doamne, eu n-as mai suporta inca odata examenul asta. Dupa ce timp de 7-8 saptamani, fii-mea de 1an si 5 luni ca fost minge de ping-pong intre nasa si parinti, care au tinut-o de dragul meu, sa ma lase sa invat, dupa ce sotul a avut grija de casa si de mine, m-a cicalit intr-una sa-nvat.......si uite-ma acum, in ultima zi, nu sunt in stare de nimic, ma uit ca berbecul pe forum, mi-e somn de mor, sunt terminata, vreau sa iau examenul astaaaaaa !!!! Bafta multa tututor, fiti atenti, calmi, concentrati-va, lasati alte ganduri p-acasa, o sa scapam si ne vedem la stagiu !!! Sunt tare...cu sfaturile, off, vai de capul meu.....de la lecitina, o fi? supradoza de lecitina?!?!?!



#72 Anca Barlici

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 30 June 2006 - 02:42 PM

Hei, eu sunt nr. 55 in afiteatrul I, cine mai sta pe langa mine? Am vazut pe forum Borcea Daniela, parca, stai pe aproape, nu? Se pare ca ne vor lasa sa ne verificam asa discret intre noi, Toma zicea ca ni se dau foile si timp de maxim o ora punem intrebari comisei. E, in timpul ala, putem sa ne sfatuim, discret, cum ziceam. Bafta maine



#73 Lia Oberofer

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Location:Alba Iulia

Postat 30 June 2006 - 03:21 PM

Lia Oberofer a spus:

Si eu am facut la fel, mi-am trimis copilul la plimbare si la joaca cu cine apucam , doar doar mai apucam sa invat cate ceva. La conta nu am apucat sa parcurg toate grilele, in rest am invatat cam tot, iar la capitolul studii de caz traiasca forum-ul si sper sa putem sa vb. intre noi. Eu dau examenla Alba Iulia si sper sa il iau ca alti nervi nu cred ca o sa mai am ca sa ma apuc iar de invatat. Daca nu il iau o sa-mi para rau doar de timpul investit si de banii dati pe taxa.
Dar din cate am mai auzit de la altii care au apucat deja sa dea examenul cica nu ar fi in interesul lor ca sa ne pice. Si mai ales nu sunt cu nr.locuri ca sa concuram intre noi ca la admitere la facultate.
Bafta la toti si sper sa ne auzim dupa ....lipsiti de griji.




#74 tat.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 82 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 30 June 2006 - 04:20 PM

In ciuda dificultatilor privind copii mici si familia ,totusi sunteti niste norocoase, s-au inspirate, daca v-ati apucat de invatat acum acum 2 luni(7-8 saptamini) sau daca puteti afirma ca:" stiti si a-ti invatat tot mai putin la conta nu ati parcurs tote grilele"eu ce sa mai zic ..........s-au altii ca mine care invatam de max de 2 saptamini, tare imi este frica ,ca in cazul meu prezentarea la examenul de mine va insemna o experienta in plus ptr viitoarele examene>! :cry:

Tare mi-as dori sa nu fie asa ci sa am o sansa ,dar parca toate informatiile se invirt in capul meu :!:

Bafta tuturor miine!si poimine!



#75 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 30 June 2006 - 04:28 PM

bafta fratilor
sa reusiti cu totii
poate reusesc si eu in "sesiunea din septembrie"
oare se va tine?
daca nu la anu'

Bafta!!!!!!!!!!
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#76 LilianaV.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 30 June 2006 - 04:42 PM

Buna !

lasand la o parte faptul ca nu stiu nimic de nimic (doar grilele le-am parcurs si cateva studii de caz, cantitate neglijabila), stie cineva cat poate dura toata frumusetea de examen? . . . ca maine trebuie sa ma inscriu si la "liceu" si este intre 9:00 si 14:00 . . .
. . . si daca tot am platit dreprul de examinare, de ce sa lipsesc ! ?

multam ' si succes pt maine si poimaine !!!

PS .sper sa avem idei bune maine



#77 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 30 June 2006 - 04:53 PM

ce "liceu" Liliana?!!!!!!!!!!
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#78 LilianaV.

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 30 Postari:

Postat 30 June 2006 - 06:40 PM

inscrierea copilului la liceu; dupa ce am tremurat la capacitate , acum ne inscriem la liceu!!! unii cu bebelusi, unii cu liceul !. . . trebuie sa fim acolo sa completam fisa de inscriere unde sunt sute de optiuni ! . . . ca asa se poarta la noi ?!!! . . .


tremuram la examene engros !

bafta la toti !



#79 Julyana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 30 June 2006 - 07:10 PM

Daca scap de examenul asta... adica, scap cu bine, peste trei ani pustiul meu va da capacitatea, eu examenul de aptitudini iar sotul licenta.
Pupici tuturor.
Ne vedem maine odihniti si in forma maxima.
Bafta !!!



#80 miky_frunza

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 30 June 2006 - 07:29 PM

Ce mame eroine suntem.... :smt038 ...si bebeii mei se simt abandonati din cauza acestui examen...si pt ca sunt micutzi...adik unu are 2 ani si celalalt doar 4 luni...si nu inteleg de ce mami sta cu nasu in calculator si in atatea hartii.... :smt024 ...Daca nu i-au examenul fac reclamatie la drepturile omului...
Hai ca mai avem un picutz....bafta....
Unde-s multi...puterea creste...






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL