Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
rotunjiri - urgent va rog!!! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


rotunjiri - urgent va rog!!!

2 replies to this topic

#1 x_tina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2006 - 10:50 AM

Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie referitor la rotunjiri. Eu sunt in CIC si de cand nu mai lucrez s-a trecut la moneda noua. Azi am test pt interviu si voi calcula manual statul, dar nu stiu la cate zecimale sa rotunjesc. Doua? Niciuna? :oops: Iar la deduceri personale, rotunjirea la 10 RON pentru algoritmul care se aplica la salarii intre 1000 si 3000 RON este in plus sau in minus?
Va multumesc din suflet!



#2 nicoletalaz

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 152 Postari:

Postat 26 June 2006 - 01:52 PM

Citeaza

la cate zecimale sa rotunjesc. Doua? Niciuna?
Ex: ce este >= 0.5 se rotunjeste la leu Salariu net 378.5=379;
iar pt deduceri...iti dau anexa...cu deduceri

Fisiere atasate


nicol



#3 x_tina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 35 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2006 - 04:31 PM

Multumesc mult. Gata testul, am dat chix la orele suplimentare de noapte. N-am stiut sa le calculez. :lol: :oops: Mai am de citit.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL