Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Caiet de practica anul 2 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 2

Salt la continut


Caiet de practica anul 2


150 replies to this topic

#21 simo simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:resita

Postat 09 August 2007 - 10:59 AM

as dorii si eu un caiet de practica,mulumesc anticipat. simosimonar@yahoo.com



#22 nickcelmic

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 13 August 2007 - 11:21 AM

am nevoie de un poiect de practica pt anul 2 la conta financiara, daca cineva ma poate ajuta astept mail pe nickcelmic999@yahoo.com. sunt dispus sa platesc pentru proiect
Mersi




#23 nickcelmic

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 13 August 2007 - 11:37 AM

am si eu nevoie de un model pentru un proiect de practica de conta financiara, daca are cineva va rog sa trimiteti pe nickcelmic999@yahoo.com
Mersi mult



#24 ladydi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 13 August 2007 - 12:31 PM

salut, am vazut ca multi de aici au aceeasi problema ca si mine
eu sunt studenta in anul II la CIG la Babes si de azi am inceput practica
as dori daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu un model de caiet de practica, m-ar ajuta foarte mult daca as sti ce ar cuprinde proiectul si cum trebuie facut

adresa mea este angelitas07@yahoo.com

multumesc mult



#25 sica25

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 18 August 2007 - 08:54 PM

:lostit (13):
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu un caiet de practica, anul II Finante Banci, Spiru Haret, va multumesc anticipat.
Imi puteti trimite la adresa de mail ignatescu.marius@gmail.com



#26 bebykatona

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 20 August 2007 - 06:21 PM

buna ziua si eu sunt nou pe acest forum si as avea nevoie de un model de caiet practica pt finantze banci anul 2 spiru haret cine are un model si doreste sa ma ajute ma poate gasii la bebykatona@yahoo.com
multzumesc tuturor :lostit (13):



#27 Guest_light_ocean_*

  • Guests

Postat 21 August 2007 - 01:29 AM

am crezut ca numai la Baritiu se intampla diverse...dar se pare ca si in alte locuri. :lostit (13):
succes !
:celb (6):



#28 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 24 August 2007 - 01:48 PM

Sper sa nu vorbesc cu pacat, dar din cate am vazut eu....Caietele de Practica va sunt date de la Facultatea respectiva. ca voi trebuie sa le completati cu operatiile contabile si apoi sa faci registrul jurnal, balanta si fisele conturior (T-urile), da, e adevarat si poate ca aveti nevoie de indrumare...sunteti la inceput....dar din ce avd pe forumul asta toata lumea crede ca exista un model unic de proiect care se poate trimite pe mail. Dragilor, nu e bine asa.



#29 irina_duse

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 24 August 2007 - 05:16 PM

buna ziua as dori si eu un model de caiet de practica pentru anul 2 finante banci multumesc mult irina_duse@yahoo.com



#30 BIBI

    Membru activ

  • Validating
  • PipPipPip
  • 1336 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti
  • Interests:contabilitate, fiscalitate, legislatie

Postat 24 August 2007 - 07:22 PM

Am ajutat cativa studenti sa isi faca caietele de paractica dar nu aveau un model anume;veneau cu trimitere de la facultate catre societate si in perioada de la... la.... faceau paractica;mergeau prin toate birourile(finaciar, contabiliate, salarizare,aprovizionare, desfacere) spre final isi alegeau o activitate, isi strangeau toate documentele, faceau toate operatiunile(note, fise de cont, jurnale), scriau cateva cuvinte despre societatea in cauza, analizau pe toate fetele tema aleasa si completau intr-un caiet ce au facut in fiecare zi.
In final iese un dosar in care se regasesc documentele justificative, opreatiunile contabile, T-ri, note, balanta, jurnale de tva, registrul jurnal si caietul cu pricina anexat.
La final societate elibereaza o adeverinta prin care se arat ca studentul X a efectuat practica de vara la SC...
Model standard nu exista, deci trebuie depus ceva efort sa il faci si nu e rau pentru ca asa se evita, pe viitor, tot felul de intrebari elementare.
Deci succes!

Aceasta postare a fost editata de BIBI: 26 August 2007 - 04:46 PM




#31 speedutza

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 28 August 2007 - 03:28 PM

mda dar noi suntem la inceput si avem nevoie de un model macar sa avem idee cum trebuie sa arate nu neaparat sa facem la fel.eu totusi mai astept acest model de caiet sunt in anul II FB.puteti lua legatura cu mine la id de mess geanyspeed sau email geanyspeed@yahoo.com
Va multumesc.

Aceasta postare a fost editata de speedutza: 28 August 2007 - 03:36 PM




#32 mihai_g66

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 29 August 2007 - 05:44 PM

salut, am nevoie si eu de un model de caiet de practica. am formularul de la facultatedar nu stiu sa il completez. daca ma puteti ajuta trimite-ti pe adresa mihai_g66@yahoo.com. va multumesc



#33 onitagabi

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 6 Postari:

Postat 04 September 2007 - 04:31 PM

buna ,sunt noua pe acest forum si as dori si eu un model de caiet de practica AN II FB - financiar contabil. onitagabi@yahoo.com
Va multumesc!!



#34 surcell

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 September 2007 - 09:57 PM

Ma poate ajuta cineva pls cu un model de caiet de practica finante-banci,contabilitate financiara-anul II?Multumesc anticipat! Adresa de mail: surcell@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de surcell: 06 September 2007 - 09:59 PM




#35 rodicus

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 135 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Iasi

Postat 12 September 2007 - 10:47 AM

buna

poate cineva sa-mi dea si mie un model de caiet de practica contabilitate financiara?

sunt in anul II CIG si mail-ul meu e rodikus@yahoo.com

multumesc anticipat !
The art of knowing is knowing what to ignore.



#36 catalin_10

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 16 September 2007 - 04:21 PM

Mda , vad ca acest caiet de practica cam da bataie de cap. pai ce sa zic... am si eu nevoie de un model.. :notworthy: ce ziceti se poate....? si cam acum mi-ar trebui dar mai pot astepta o ora... maxim.
Ms



#37 al3xxx88

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 05 January 2008 - 01:30 PM

NU stiu daca am fac aceasta cerere prea tarziu...dar incerc :biggrin:

Sunteti draguti/dragute sa imi dati si mie un model caiet de practica?

mail:al3xxx88@yahoo.com

Multumesc anticipat... :lostit (13):



#38 irinaaura

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 January 2008 - 05:00 PM

buna daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu un model de proiect pt anul 2 cig k nu am nici ce-a mai mica idee de cum se face si cu raspunsurile la examene pt anul 2 cig va rog mult,astept mail pe adresa pufy4_u@yahoo.com



#39 andreea

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 580 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Literatura, muzica, computere, masini....toate in egala masura.

Postat 06 January 2008 - 05:04 PM

LA MULTI ANI!

O luam de la inceput: nu mai cereti modele de caiete de practica, pentru ca vi se dau (sau vi se spun sa le cumparati de la facultate) si tb sa le completati pe vara. Si o sa vedeti atunci ca trebuie sa completati registru jurnal, balanta si T-uri.



#40 MARI

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 90 Postari:

Postat 06 January 2008 - 09:28 PM

Am avut si eu pt anul 2 de intocmit caiet de practica la conta, dar profesorul de specialitate ne-a dat indrumari cum trebuie sa-l intocmim, ce trebuie sa contina, am urmat cerintele si a fost OK. Nu am avut un model anume. Sunt convinsa ca ati primit indicatii de la prof., asa ca daca le urmati o sa iasa caietul de nota 10.






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL