Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contab sql - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


contab sql


109 replies to this topic

#101 misshu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Muzica,IT

Postat 15 February 2011 - 10:47 PM

Vezi postareaabcde, la Feb 15 2011, 11:10 PM, a spus:

de ce imi face reglari automate la facturi prin contul 308?
ce sa modific sa nu mai imi regleze programul automatfacturi cu +/- ??/
va multumesc pt raspunsuri anticipat
in meniul Diverse->Modif.param.generali
introduci Parametrul CFG1, care are valoarea implicita: 123456M89012R4567MA0123456789A
modifici parametrul din pozitia 13 cu una din urmatoarele valori:
13. R - nu regleaza facturile cu sold +/-,
F - numai la furnizori,
C - numai la clienti,
V - nu regleaza fact. in valuta (numai pe cele in lei),
normal este configurat cu R...poate a umblat cineva in configurari, verifica si pune R la pozitia 13



#102 abcde

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:oltenita

Postat 15 February 2011 - 11:07 PM

am introdus parametrul de care ai zis
tot asa regleaza prin 308. m am uitat la setari : modificare param generali si am CFG: 1VR456N89012345678RD12345E78PM
ESTE CORECT?

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 17 February 2011 - 10:48 AM




#103 abcde

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:oltenita

Postat 14 March 2011 - 07:21 PM

In ce varianta listati voi registrul jurnal: centralizare pe conturi sau necentralizat?


va multumesc



#104 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 31 May 2011 - 01:04 PM

ma gandesc sa-mi schimb programul de imobilizari-nu sunt deloc multumit de CIEL Imobilizari si ma gandeam sa trec la acest program... Imi poate spune cineva care l-a folosit cat este de multumit de Imobilizarile din Contab SQL ?
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#105 mutual

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 302 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:XBOX 360 ONE, TRAVELLING

Postat 31 May 2011 - 02:54 PM

Iti recomand sa creezi o macheta in Excel sau Open Office, este tipul de lucrare care se preteaza f. bine ca fisier tabelar. Orice aspect privind planul de amortizare poate fi introdus printr-o linie/coloana, cu formula matematica corecta, poti sorta usor, poti introduce chei de control.

Orice program de conta dedicat nu va putea fi suficient de flexibil si adaptat la calculul amortizarii, in functie de specificul activitatii.



#106 -ina-

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 23 Postari:
  • Location:Arad

Postat 03 February 2012 - 08:10 PM

Ati reusit sa faceti casarea obiectelor de inventar?



#107 elena_gujan

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 06 February 2012 - 08:16 PM

Cum se introduc monetarele in contab sql?
Multumesc!



#108 Ramona Andreea

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 15 February 2012 - 09:30 PM

Buna,

Am descoperit de curand (3 zile) acest program. Inca ma mai chinui sa ii dau de cap cumva. Poate ma ajuntati voi...
Am nevoie de el doar pentru gestiunea stocurilor. Mai exact, pentru a-mi usura munca atunci cand trebuie completat "Registrul nontranferurilor de bunuri". Din cate am vazut eu in meniul programului poate sa genereze aceasta registru. Dar cum, ca inca nu m-am lamurit?
Daca aveti cum sa ma ajutati cu cateva lamuriri,va raman vesnic recunoscatoare.

Multumesc anticipat,

Ramona



#109 arina_maria

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 04 April 2012 - 10:17 AM

Buna,
am nevoie de un mic ajutor, va rog. Folosesc versiunea gratuita a contab sql-gestiune cantitativ valorica. La Stocuri/Nomenclator produse ma lasa sa definesc produsele dar apoi la Furnizori/Detalii materiale nu mai vede o parte din produsele respective. Am definit vreo 33 de produse, cred, dar de la vreo 25 in sus nu le mai pot vedea in Furnizori/Detalii materiale. Stiti daca este o restrictie in acest sens la versiunea gratuita (a numarului de produse din nomenclator)?
Multumesc.



#110 anegroita

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 15 May 2012 - 09:50 AM

buna!
abia am instalat acest program si incerc sa il folosesc pentru o firma noua infiintata.nu reusesc sa inregistrez o factura- chitanta de la reg com( fara tva).ma poate ajuta cineva?va multumesc!






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL