Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
contab sql - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


contab sql


109 replies to this topic

#1 mutulica

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Bucuresti
  • Interests:informatii legate de viata in general

Postat 04 July 2006 - 04:41 PM

am tot citit pe forum despre prog de contabilitate, si se spune ca (scuzati cacofonia) contab sql este gratuit. am intrat pe net si iata de ce dau:
Oferta de pret


1.Versiunea Contab SQL monopost (programul instalat pe un singur calculator) permite tinerea evidentei unui numar nelimitat de: societati, salariati, documente primare, mijloace fixe si permite tiparirea de: Facturi, NIR-uri, Bonuri de consum, Note de predare, Avize de expeditie, este activ retetarul, importul si exportul de date, etc.

1.a) Abonament lunar:


Contab.SQL: contabilitate, gestiune, mijloace fixe, salarii - 59 lei + TVA.

Contab.SQL: contabilitate, gestiune, mijloace fixe - 52 lei + TVA.

Contab.SQL: mijloace fixe - 29 lei + TVA.

Contab.SQL: salarii - 29 lei + TVA.
Societatile ce achita abonamentul in avans pentru 10 luni beneficiaza de 2 luni de gratuitate. Sumele lunare (sau anuale) se vor achita prin OP sau mandat postal. Achitarea abonamentului se poate sista in orice moment, in continuare programul va functiona in regimul versiunii gratuite. Dupa o perioada de intrerupere se poate relua achitarea abonamentului si programul va reveni la drepturile versiunii comerciale. Prin trecerea de la o forma de utilizare la alta, nu se pierd datele introduse anterior.

1.B) Cumparare program:

Toate variantele de mai jos includ 12 luni garantie cu actualizari si suport tehnic GRATUIT.
Contab.SQL: contabilitate, gestiune, mijloace fixe, salarii) - 920 lei + TVA.
(optional - suport tehnic si actualizari postgarantie 280 lei + TVA pe an)

Contab.SQL: contabilitate, gestiune, mijloace fixe - 799 lei + TVA.
(optional - suport tehnic si actualizari postgarantie 240 lei + TVA pe an)

Contab.SQL: mijloace fixe - 448 lei + TVA.
(optional - suport tehnic si actualizari postgarantie 120 lei + TVA pe an)

Contab.SQL: salarii - 448 lei + TVA.
(optional - suport tehnic si actualizari postgarantie 120 lei + TVA pe an)
2.Versiunea Contab SQL pentru o retea cu 3 sau mai multe calculatoare permite tinerea evidentei unui numar nelimitat de: societati, salariati, documente primare, mijloace fixe si permite tiparirea de: Facturi, NIR-uri, Bonuri de consum, Note de predare, Avize de expeditie, este activ retetarul, importul si exportul de date, etc.

2.a) Abonament lunar:
Contab.SQL: contabilitate, gestiune, mijloace fixe, salarii - 156 lei + TVA. (peste 3 calculatoare 50 lei / calculator).

Contab.SQL: contabilitate, gestiune, mijloace fixe - 119 lei + TVA.

Contab.SQL: mijloace fixe - 69 lei + TVA.

Contab.SQL: salarii - 69 lei + TVA.
Societatile ce achita abonamentul in avans pentru 10 luni beneficiaza de 2 luni de gratuitate. Sumele lunare (sau anuale) se vor achita prin OP sau mandat postal. Achitarea abonamentului se poate sista in orice moment, in continuare programul va functiona in regimul versiunii gratuite. Dupa o perioada de intrerupere se poate relua achitarea abonamentului si programul va reveni la drepturile versiunii comerciale. Prin trecerea de la o forma de utilizare la alta, nu se pierd datele introduse anterior.

2.B) Cumparare program:

Toate variantele de mai jos includ 12 luni garantie cu actualizari si suport tehnic GRATUIT.
Contab.SQL: contabilitate, gestiune, mijloace fixe, salarii) - 1880 lei + TVA.(peste 3 calculatoare 498 lei / calculator)
(optional - suport tehnic si actualizari postgarantie 640 lei + TVA pe an)

Contab.SQL: contabilitate, gestiune, mijloace fixe - 1720 lei + TVA.
(optional - suport tehnic si actualizari postgarantie 520 lei + TVA pe an)

Contab.SQL: mijloace fixe - 999 lei + TVA.
(optional - suport tehnic si actualizari postgarantie 280 lei + TVA pe an)

Contab.SQL: salarii - 999 lei + TVA.
(optional - suport tehnic si actualizari postgarantie 280 lei + TVA pe an)
3. Versiunea pentru internet (datele sunt gazduite pe serverul societatii COMETA si pot fi accesate de la orice calculator legat la internet – pe baza numelui de utilizator si a parolei). Preturile sunt cele de la punctul 1 si permit gazduirea datelor unei singure societati. Pentru maxim 3 societati preturile sunt cele de la punctul 2.
Este utila managerilor sau contabililor ce doresc sa acceseze datele societatii atat de la firma cat si de acasa. Numarul calculatoarelor de pe care poate fi accesata simultan aplicatia este nelimitat.

4. Versiunea pentru firme mari include personalizare, instruire, preluarea datelor din vechile aplicatii, suport tehnic la sediul clientului, etc.
Pentru oferta de pret contactati firma producatoare.

5. Extensii optionale ale versiunii comerciale:

Interfata cu casa de marcat fiscala 398 RON + TVA.
Casa de marcat va functiona pe post de imprimanta fiscala, bonul de casa va fi introdus pe calculator, ce va tine evidenta stocurilor in timp real, a preturilor de vanzare, etc. si va fi tiparit pe casa de marcat pentru a se inregistra in memoria fiscala a acesteia. In situatia in care aveti mai multe case de marcat identice interfata se va cumpara o singura data.
In acest moment programul functioneaza cu urmatoarele modele de case de marcat fiscale: EPSON, ACTIVA STAR, DATECS, OPTIMUS, EURO HANDY, SAPEL. In situatia in care utilizatorul are deja achizitionat un alt model se va face o interfata si cu acesta - costurile raman aceeleasi.


Importul soldurilor din vechile aplicatii (nomenclatoare de materiale, date despre clienti si furnizori, solduri balanta, mijloce fixe, salarii, etc.) - 1200 RON + TVA.
Achizitionarea unei licente comerciale implica acceptarea urmatorului angajament de licentiere.

Beneficiarii oricarei licente comerciale primesc suport tehnic telefonic si prin email, upgrade automat la noile versiuni si la modificarile legislative.

pai ori este gratuit, ori se plateste?



#2 BITUCA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 76 Postari:
  • Location:BUCURESTI

Postat 05 July 2006 - 10:19 AM

exista si o versiune gratuita, care anumite restrictii , uite link-ul :http://www.reclama .ro/download.htm




#3 marian.apetre

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 939 Postari:
  • Gender:Male

Postat 05 July 2006 - 05:32 PM

BITUCA a spus:

exista si o versiune gratuita, care anumite restrictii , uite link-ul :http://www.reclama .ro/download.htm
Unde scrie ca e gratuita ???



#4 vasiloni

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Ludus

Postat 13 July 2006 - 08:39 AM

pe site-ul lor intra la documentatie si acolo scrie despre versiunea gratuita



#5 kris**

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 6 Postari:
  • Location:baia mare

Postat 24 July 2006 - 02:01 PM

intra pe reclama.ro,descarca programe si o sa vezi , scrie mare varianta gratuita
succes



#6 unam

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 65 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 24 July 2006 - 04:18 PM

Buna,
Tu ai dat peste Oferta de pret , dar intra si pe Documentatie-licente-versiune gratuita si apoi te edifici. Bafta multa in cautare!



#7 ramona.gabriela

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 99 Postari:

Postat 24 July 2006 - 09:48 PM

EU FOLOSESC DE 2 ANI PROGRAMUL CONTAB SQL SI SUNT FOARTE MULTUMITA....VARIANTA GRATUITA O GASITI www.reclama.ro...



#8 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 24 July 2006 - 10:36 PM

daca cititi cumva regulamentul muriti ? :shock:

1. Sa nu existe mesaje offtopic
2. NU se face publicitate nici unui program de contabilitate
3. Nu folositi linkuri catre site-urile programelor de contabilitate
4. Orice gen de publicitate duce la stergerea mesajului postat




#9 Andra Grigore

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 40 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 26 November 2006 - 05:19 PM

Buna, am si eu o problema :thumbup: , lucrez de putin timp cu sql si nu ma descurc la dvi.
As avea si eu rugamintea, daca se poate pentru cei care tin gestiune cu dvi in sql, sa imi scrie si mie la adresa: andragrigore2003@yahoo.com.(sa tinem legatura)
Va rog frumos!



#10 abcde

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 75 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:oltenita

Postat 26 November 2006 - 06:25 PM

Am control de la garda financiara si nu stiu cum trebuie sa fac : sa listez zilnic registrul de casa, sau la sfarsitul lunii? (Folosesc programul in versiunea gratuita de 2 luni ) si nu stiu cum este bine.
multumesc :thumbup:

Aceasta postare a fost editata de ALUPEI OTILIA: 20 February 2007 - 01:34 PM




#11 AdrianGrigoruta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 19 February 2007 - 11:23 PM

S-au modificat dvi`urile. Descarca versiunea 2007 beta 2 si vei putea lucra cu ele. Daca nu te descurci da un PM si te ajut.
Adi

Aceasta postare a fost editata de Andreea`: 25 February 2007 - 12:24 AM




#12 ana-op

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 425 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:-

Postat 20 March 2007 - 05:12 PM

AM INCERCAT UN PM DAR NU AM REUSIT

buna adrian am vazut ca te-ai oferit sa o ajuti pe o colega intr-o problema asemanatoare nici eu nu stiu nu pot contabiliza corect un dvi in cometa si ma chinui de cateva zile am citit in documentatie pe site-ul lor dar tot nu da bine
daca imi permiti iti prezint exact problema si poate gasesc tu unde am gresit, cu multumiri ana oprea

import extracomunitar dvi 20000 kg *2.6143 curs usd=9411 ron val statistica
taxe 518 ron

am introdus asa:
dvi
nr.190/2.02 taxare inversa 401=371 9411 ron

apoi pt taxe
nr.VAMA/2.02 LA DOC.TR. AM INTRODUS 190 (DVI LA CARE SE REFERA) taxare inversa 446=371 518 ron

si in situatia asta programul imi modifica automat prima poz.respectiv 190 (dvi) imi adauga in macheta de servicii ct. 371 cu suma -518 ron
dar nu e corect pt ca imi ramane o datorie fata de clientul estern 9411-518=8893 si nu 9411 cat ii datorez in fapt



#13 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 21 March 2007 - 02:48 PM

pe ce cont ati inregistrat colaboratorii (gen cenzori, administratori etc)? ca pe conturi de genul 401x sau 401.x.x nu merge (il considera ca si furnizor si la plata apare Pl./Incas. fara fact.coresp.) mersi anticipat.
Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#14 ana-op

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 425 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:-

Postat 22 March 2007 - 08:58 AM

nu lucra in macheta de furnizori mergi direct pe reg.casa-banca cu nc



#15 marteli

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:buftea
  • Interests:contabilitate firme mici

Postat 22 March 2007 - 01:31 PM

Pentru Ana

Eu lucrez cu acest program .Folosesc taxare inversa la material lemnos.
daca utilizezi varianta gratuita asta ar putea fi cauza pentru care iti ramane acea suma neincasata pentru ca si la mine in perioada in care utilizam varianta gratuita ramanem cu sold la clienti si furnizori.In varianta comerciala se fac niste configurari .Sper sa-ti fie de folos.
elenat



#16 ana-op

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 425 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:-

Postat 22 March 2007 - 04:50 PM

nu, nu folosesc varianta free, poti sa-mi spui despre ce configurari vorbesti
multumesc



#17 marteli

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:buftea
  • Interests:contabilitate firme mici

Postat 18 May 2007 - 10:12 AM

Vezi postareaana-op, la Mar 22 2007, 05:50 PM, a spus:

nu, nu folosesc varianta free, poti sa-mi spui despre ce configurari vorbesti
multumesc

Ana imi cer scuze ca iti raspund asa tarziu dar nu am intrat pe conta o perioada si apoi am uitat de mesajul tau.Am crezut ca ai sunat la firma furnizoare si ai intrebat. daca nu iata configurarile
in DIVERSE - Modificare parametri statie adaugi
camp1 camp2 camp3 camp4
FTVA1 taxare inversa 4012 C
CTVA1 taxare inversa 4112 C

si iti va face automat in nota contabila 4426=4427

inca odata scuze ca nu am raspuns
elenat



#18 cristina5859

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1152 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 30 May 2007 - 11:01 AM

spuneti-mi parerea voastra despre acest program ??
daca achizitionezi cu abonament lunar 59 lei +tva /lunar, nu-ti da actualizarile si nici nu-ti acorda suportul tehnic???
am citit ca in modulul salarii se asigura automat transferul datelor in programele cas, etc., este adevarat ?? iti face si modificarile de program , atunci cand apar????

as dori sa schimb programul care-l am, si va cer si voua parerea !!! please !!! :smile:
Imaginatia este mai importanta decat cunoasterea. Cunoasterea este limitata, imaginatia inconjoara lumea .



#19 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 30 May 2007 - 01:54 PM

Vezi postareacristina5859, la May 30 2007, 12:01 PM, a spus:

spuneti-mi parerea voastra despre acest program ??
daca achizitionezi cu abonament lunar 59 lei +tva /lunar, nu-ti da actualizarile si nici nu-ti acorda suportul tehnic???
am citit ca in modulul salarii se asigura automat transferul datelor in programele cas, etc., este adevarat ?? iti face si modificarile de program , atunci cand apar????

as dori sa schimb programul care-l am, si va cer si voua parerea !!! please !!! :smile:
daca te ajuta, eu il folosesc din 2002. parerea me e ca e bun (pe alocuri f. bun). scrie-mi ce vrei sa stii.

indiferent de ce varianta folosesti, actualizarile de pe net sunt gratuite. ai softul la zi. intrebari poti pune oricand la office@cometa.ro si ti se va raspunde, crede-ma (chiar si un raspuns scurt).
da. se transfera automat
da. toate modificarile

Aceasta postare a fost editata de robertantal: 30 May 2007 - 02:03 PM

Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#20 lilly

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 38 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 30 May 2007 - 02:26 PM

Si eu lucrez de 2 ani cu versiunea free a programului si sunt foarte multumita. Pot sa mentionez ca programul il gasiti cel mai usor "acasa " la el pe site cometa.
lilly






Similar Topics Collapse

3 useri citesc topicul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL