Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cursuri si materiale de studiu ACCA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 3

Salt la continut


cursuri si materiale de studiu ACCA


195 replies to this topic

#41 Gabriela.Berendei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ploiesti, Prahova

Postat 19 September 2008 - 04:22 PM

Salut buderuss,

Imi poti atasa fisierul pe adresa gabriela_ro2001@yahoo.com.

Multumesc frumos!

Aceasta postare a fost editata de madalinab: 20 September 2008 - 02:00 AM
citare mesaj anterior

Multe lucruri nu vreau sa le stiu. Intelepciunea traseaza si cunoasterii limite. Nietzsche



#42 buderuss

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 24 Postari:

Postat 25 September 2008 - 08:00 PM

Buna,

Am manualele , sa ne vedem zilele astea.

Aceasta postare a fost editata de Otilia Alupei: 21 March 2009 - 03:11 PM




#43 zefir_pax

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 26 September 2008 - 09:51 AM

salut,

voi cum ati comandat de la bpp.com?
eu am incercat sa plasez o comanda online si in momentul confirmarii am primit mesajul: "Online authorisation of funds was denied"

multumesc



#44 luna_plina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:
  • Gender:Female

Postat 05 October 2008 - 06:57 PM

Eu am facut greseala (mare) sa comand de la BPP. :tongue: Sunt neseriosi, credeam ca stiu ce inseamna profesionalism, nu-s cu nimic mai breji ca noi. Sau poate au ignorat comanda mea, nu de alta da-s din Romania, tara aia comunista cu capitala la Budapesta :tongue:
Am facut plata prin virament bancar, le-am trimis copie dupa OP, dupa o saptamana nu-mi confirmasera inca primirea banilor...Am trimis copie dupa extrasul de cont, dupa raportul tranzactiei, mi-au confirmat intr-un final primirea banilor si-au promis ca ii aloca in contul meu cat mai repede. Dupa 4 zile, nici o miscare, plata mea era inca "pending"; :thumbup: mi-am iesit din pepeni si-am cerut sa vb cu managerul. S-a rezolvat, cica le-au trimis, sunt in drum spre mine. Sper sa le primesc, nu de alta, da` la cat am platiti pe cartile astea...
Oricum, de la BPP nu mai comand. Incarc cu Kaplan, data viitoare.



#45 huntmat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 09 October 2008 - 06:33 PM

pt luna_plina: cardul de credit este sfant
nu trebuia sa te complici cu transfer bancar
cred ca ai platit si niste comisione "sanatoase"

pt zefir_pax: probabil ca ai folosit un card de debit si s-ar putea sa nu accepte
sau poate ai gresit informatiile de pe card
daca nici una din variantele de mai sus sunt excluse ma gandesc ca s-ar putea sa iti expire cardul in max o luna
si inca o posibilitate: una din bancile romanesti blocheaza din start tranzactiile pe internet prin cardurile ei

cel mai usor este sa-i contactezi (BPP sau banca) sau sa citesti conditiile pt comanda (unde in partea de jos a paginii)



#46 huntmat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 09 October 2008 - 06:36 PM

anuntul oficial aici

si inca un anunt oficial aici

daca apasati pe "Return to first page" si pe "Past issues" veti putea citi si mai multe articole despre ACCA si Romania

Aceasta postare a fost editata de huntmat: 09 October 2008 - 06:40 PM




#47 eugen ursache

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 517 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:agricultura, lemne fiare si motoare

Postat 10 October 2008 - 09:23 AM

@zefir_pax:
- Probabil ca deja ai aflat, dar totusi -:
Pentru platile pe inernet cu cardul, trebuie sa semnezi un acord special cu banca emitenta, care sa autorizeze astfel de tranzactii.
Motan m-as fi dorit sa fiu / cu gheare si mustete lungi, / cu coada-n sus, cu blana-n dungi, / c-un ochi verzui si-un ochi capriu. // Pisicile de prin vecini / sa le gonesc pe la pricini, / sa-mi fete fiecare-un fiu / c-un ochi verzui si-un ochi capriu (Nichita Stanescu)



#48 pampu2001

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Oradea

Postat 12 October 2008 - 01:51 PM

Eu am platit cu doua carduri de credit emise de banci diferite si taxa de inregistrare la ACCA, examenele scutite, taxa pentru examenul la care m-am inscris in sesiunea din decembrie (F7) si cartile pe care le-am comandat de la GTG. Nu am avut probleme deosebite. E mai simplu si mai rapid cu card.



#49 Gabriela.Berendei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ploiesti, Prahova

Postat 17 October 2008 - 04:08 PM

Da, este adevarat.
Am sunat la BPP si mi-au confirmat.
Multe lucruri nu vreau sa le stiu. Intelepciunea traseaza si cunoasterii limite. Nietzsche



#50 Anna Nicoleta

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 01 November 2008 - 12:25 PM

Buna,

Am de vanzare cate un modul de F6 - UK taxation de la BPP si ATC.
Cel de la BPP e format din: Study text si Practice & revision kit.
Cel de la ATC e compus din: Study system, Study question bank si Revision question bank.

Tel: 0722.57.52.36

Email: liana.dragan@yahoo.com



#51 anaioana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 27 November 2008 - 09:28 PM

VAT
Salutare la toata lumea. De curand am aflat si eu de examenul asta care se pare e mai valoros pentru ca e international. As dori sa-mi satisfac si eu o coriozitate: cunoaste cineva vreo persoana care s-a angajat "abroad" ajutat de competenta oferita de acest examen?



#52 saint

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 02 January 2009 - 12:11 PM

http://kaplanpublishing.co.uk/KP/SimplePro...mp;MainCat=ACCA

Vand setul la care va duce link-ul de mai sus.
Eu am dat examenul si au fost carti cu noroc :thumbup:
Va rog sa ma contactati pe m_buta2002@yahoo.com

Multumesc



#53 dmro

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 07 January 2009 - 11:40 PM

buna,

am un study text BPP F8 audit & assurance (international), valabil pt 2008-dec si 2009-jun, noua/ neatinsa. Am nevoie de F6(ROM), am inteles de la BPP romania ca trebuie sa apara pina la inceputul lui 2009-mar. Poate fi si un xerox de buna calitate. Pot face schimbul cu cineva din constanta sau bucuresti.

tel 0722 203 570



#54 anaioana

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 11 January 2009 - 09:27 PM

buna,

nu va pot ajuta cu material de studiu pentru F6, sunt incepatoare si eu, dar ma gandeam la un moment dat daca aceste carti procurate direct din Marea Britanie nu sunt mai accesibile la pret !!!
vezi citatul de mai jos, in special ultimul paragraf


huntmat

Vizualizati Profilul
Adauga ca Prieten
Trimite-i un mesaj
Gaseste Topicele Membrului
Gaseste Mesajele Membrului Sep 18 2008, 12:01 PM Trimis la #119


Membru junior


Grup: Members
Postari: 12
Inregistrat pe: 14-March 05
Membrul Nr.: 100,986



CITAT(ionelaa @ Sep 9 2008, 04:14 PM)
Salut,
unde pot afla mai multe despre acca.eu sunt din cluj si as vrea sa stiu cat costa in total examenele.exista vreun centru si al cluj?


in total sunt 14 examene
3 la 49 GBP
6 la 57 GBP
5 la 65 GBP
Trebuie sa platesti si o taxa anuala de 64 GBP si o taxa initiala de inscriere de 64 GBP
Toate taxele la nivelul aug 2008

Exista un singur centru de examinare pentru Romania, in Bucuresti
Daca-ti este mai usor sa ajungi poti sa dai ex la Budapesta.
Lista centrelor o gasesti aici

Poti cere, din diferite consideratii, sa dai examen in alte locatii, dar trebuie respectate anumite reguli si nu ai garantia ca se aproba

Cele mai multe informatii le gasesti pe www.accaglobal.com
In Romania tot ce-ti trebuie poti afla de la BPP, ATC sau Irecson.

Pentru costuri cat mai mici te sfatuiesc sa te inregistrezi singura, sa-ti iei manualele de la BPP (doar ei si Kaplan sunt editori autorizati de manuale) si sa-ti platesti taxele de examen on line pe contul care ti se deschide la inscrire.
O alta poveste este daca iti permiti (sau angajatorul finanteaza) cursurile sau materialele. La BPP costa aproc 1000 GBP cursul, iar cartile sunt la pret dublu.

Eu am comandat din UK un set de manuale pt 6 examene din ses dec 2008 in valoare de 230 GBP (study text + revision), iar transportul a fost 60 GBP. Plata am facut-o cu card, on line, iar transportul a ajuns in 3 zile lucratoare cu posta normala.


ma scuzati pentru telefonul tarziu...

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 22 September 2009 - 08:35 AM




#55 Milea Liliana

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 04 February 2009 - 10:00 AM

Vand

ACCA F7 FINRI IAS TEXT 08 ED si
ACCA F7 IAS KIT DEC 08 EXAM

0723009427



#56 dmro

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 04 February 2009 - 01:12 PM

nimeni interesat? manualul este neatins, eu citesc dupa un altul (dublura)...



#57 lizeta1

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 13 February 2009 - 02:38 PM

Buna

Sunt studenta ACCA si in sesiunea din iunie 2008 voi da F5 si F7 .
Vreau sa achizitionez de la BPP modulele pentru aceste examene, deci manual+ carte de probleme.Am vb cu cei de la BPP si le vor avea pe stoc la sfarsitul lui februarie- abia au fost editate.
Pretul pe modul e aprox. 500 lei , deci total aprox. 1000 lei .Mai am inca o prietena cu care "m-am combinat" la aceste 2 module. Va asteptam!
The more the merryer!
Va astept la lizerot@yahoo.com



#58 lizeta1

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 13 February 2009 - 05:26 PM

Vezi postareasaint, la Sep 12 2008, 04:02 PM, a spus:

Are cineva in forma electronica suportul de curs pentru F7 dat de BPP?

Mersi



vrei sa ne combinam sa cumparam manualele pt f7 de la BPP ?



#59 lizeta1

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 3 Postari:

Postat 13 February 2009 - 10:18 PM

este vorba de sesiunea din iunie 2009



#60 luna_plina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:
  • Gender:Female

Postat 16 February 2009 - 10:49 AM

Buna, am materiale pentru Taxation (Study Text 2009 si Practice and Revision 2008) si Performance Management (Study Text Dec 08-Jun 09 si Practice and Revision 2008). Daca va intereseaza, putem imparti costurile. :frusty:
Adresa mea este: bendis_is@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de luna_plina: 16 February 2009 - 10:52 AM







Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL