Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
cursuri si materiale de studiu ACCA - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 4

Salt la continut


cursuri si materiale de studiu ACCA


195 replies to this topic

#61 huntmat

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 04 March 2009 - 08:18 PM

din cate am inteles de la ACCA Romania, nu va exista (cel putin pentru iunie 2009) un manual (study text) pentru versiunea in romana a examenului
cu toate astea, in fucntie de numarul celor care vor da examen situatia s-ar putea imbunatatii in viitor, chiar pana la un Adv Taxation in romana

succes oricum

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 22 September 2009 - 08:36 AM




#62 Daniel26

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 2 Postari:

Postat 18 March 2009 - 11:02 AM

Salut,

Intrucit am citit in revistele pe care le primesc de la ACCA ca pentru F5 fin iunie " ar fi bine sa cumparam cartile tiparite pentru 2009 " va rog daca are cineva de pe forum F5-ul cartile pentru sesiunile din 2009 sa imi dea un mail la daniel_sava26@yahoo.com pentru a imparti costurile . Daca are cineva un scan sau xerox cu atit mai bine. Eu ma apucasem sa invat dupa cele din 2008.

Multumesc pentru ajutor.




#63 VictoriaNedelcu

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 5 Postari:

Postat 24 March 2009 - 10:14 AM

Buna, eu sunt abonata la newsletters de la o noua firma de training, se numeste The ExP Group. Ei au anuntat ca vor organiza cursuri pentru varianta romana a paper F6 Taxation - si din cate stiu, sunt singurii din Romania care organizeaza aceste cursuri. Puteti intra pe site-ul lor la www.theexpgroup.com, si la sectiunea ACCA / timetable puteti vedea datele de curs.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 22 September 2009 - 08:36 AM




#64 dmro

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 7 Postari:

Postat 12 April 2009 - 08:00 AM

vind manual BPP F8 neatins, valabil pt iunie 2009 cu 20 gbp ( in mod normal costa 30 gbp manualul plus 9 gbp transportul). Pot face schimbul in Bucuresti.

0722 203 570

multumesc



#65 Sinona

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 20 April 2009 - 10:45 AM

Si eu am sa invat tot din cartile tiparite in 2008. Nu pot fi schimbari atat de mari, si tocmai din cauza lor sa nu luam exanemul...
Spor la invatat!



#66 ella3

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 19 Postari:
  • Gender:Female

Postat 20 April 2009 - 03:02 PM

Salut!

Daniel, am comparat programa pt F5 valabila in 2008 cu cea de acum. Nu este absolut nicio schimbare. Singura schimbare consta in structura examenului: in loc de 4 intrebari a cate 25 de puncte, vor fi 5 intrebari a cate 20 de puncte. Deci nu exista un motiv pentru care manualele din 2008 sa nu fie valabile si pt 2009.

Spor la invatat si bafta la examene!



#67 stefid

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 22 April 2009 - 08:27 PM

Salut!
Eu dau F6 Taxation (Ro) pe 01.06.2009.

Face cineva cursuri la Expgroup pt F6 Taxation(Ro)

Ne puteti spune ce preturi sunt?

Eu am un Pilot Paper pt F6 si am inteles ca-i de baza. Faceti altceva mai mult decat in acel Pilot Paper?



#68 RazvanACCA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 28 May 2009 - 10:06 PM

Buna, eu tocmai mi-am terminat cursurile la ExP. am avut 6 zile full de curs si webinar la F6 Ro, cred ca costa cam EUR 500 (e pe site cred www.theexpgroup.com mie mi-a platit firma, sunt foarte norocos). ei au o carte super cu co-brand cu Kaplan dar nu cred ca o vand separat de curs. Oricum e super mult de facut si noi am facut non-stop intrebari si tot mai simt nevoia de practice. Oricum ei folosesc toate materialele pt ACCA de la Kaplan si costa ok, vin repede si sunt toate si on-line. Poate vorbesti cu ei si prinzi webinarul dar iar nu stiu daca poti sa intri la el fara curs. Ti-ar fi foarte util - cred ca e maine trebuie sa verific. Dar suna-i si vezi ce zic, sunt chair cei mai draguti.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 22 September 2009 - 08:37 AM




#69 stefid

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 15 Postari:

Postat 29 May 2009 - 09:07 AM

Multumesc pt informatii. E mult peste bugetul meu.

Acum as vrea sa te intreb ceva. Cata legislatie romaneasca cunosteai inainte de curs.

Eu lucrez in domeniu. Si pilot paper pt F6 mi s-a parut super ok.

Comparativ cu ce ai facut la curs cum ti s-a parut pilot paper pt F6.


Oricum bafta luni!



#70 shiggy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 01 June 2009 - 05:54 PM

buna!

m-ar interesa si pe mine sa cumpar/xeroxez contra cost materialele pt f7 si f8

in schimb am o dilema; am observat ca sunt unele lucruri care se cam schimba de la an la an; m-am izbit de asta le exmenul de taxation unde nu era vorba doar de o modificare de rate sau de procente, care oricum ti se dau si deci ar fi cat de car usor sa le aplici, si de principii pe care nu ai cum sa le cunosti decat daca detii ultima varianta a study text-ului...



#71 Gabriela.Berendei

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 34 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Ploiesti, Prahova

Postat 02 June 2009 - 10:20 AM

Vezi postareashiggy, la Jun 1 2009, 06:54 PM, a spus:

buna!

m-ar interesa si pe mine sa cumpar/xeroxez contra cost materialele pt f7 si f8

in schimb am o dilema; am observat ca sunt unele lucruri care se cam schimba de la an la an; m-am izbit de asta le exmenul de taxation unde nu era vorba doar de o modificare de rate sau de procente, care oricum ti se dau si deci ar fi cat de car usor sa le aplici, si de principii pe care nu ai cum sa le cunosti decat daca detii ultima varianta a study text-ului...

Buna shiggy,

Eu am Kit-ul doar la F7. Dar astepti sa dau examenul pe 9 iunie si apoi sa vorbim?
Multe lucruri nu vreau sa le stiu. Intelepciunea traseaza si cunoasterii limite. Nietzsche



#72 shiggy

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 8 Postari:

Postat 02 June 2009 - 07:21 PM

Vezi postareaGabriela.Berendei, la Jun 2 2009, 11:20 AM, a spus:

Vezi postareashiggy, la Jun 1 2009, 06:54 PM, a spus:

buna!

m-ar interesa si pe mine sa cumpar/xeroxez contra cost materialele pt f7 si f8

in schimb am o dilema; am observat ca sunt unele lucruri care se cam schimba de la an la an; m-am izbit de asta le exmenul de taxation unde nu era vorba doar de o modificare de rate sau de procente, care oricum ti se dau si deci ar fi cat de car usor sa le aplici, si de principii pe care nu ai cum sa le cunosti decat daca detii ultima varianta a study text-ului...

Buna shiggy,

Eu am Kit-ul doar la F7. Dar astepti sa dau examenul pe 9 iunie si apoi sa vorbim?


Sigur!

Mersi mult si bafta!



#73 RazvanACCA

    Nou

  • Nou venit
  • Pip
  • 4 Postari:

Postat 11 June 2009 - 11:34 PM

Vezi postareamarcopolo, la Feb 5 2008, 05:52 PM, a spus:

Ma intereseaza manualele pt F7 si F8.
Daca le are cineva si-mi poate furnza o coipie dupa ele as fi recunoscator

Buna - te pot ajuta eu cu ele -doar complete text-uri de la Kaplan - da-mi nr de tel si te sun.



#74 al_led

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 04 August 2009 - 12:11 PM

Sper ca nu postez un topic care s-a mai discutat. Daca da, imi cer scuze este prima mea postare.
Vreau sa cumpar carti de la BPP pentru primele 7 examene ACCA: F1-F7 cu F4 si F6 pentru Romania.
Daca aveti aceste carti (caut study text si revision kit) va rog sa ma contactati.

Daca cineva doreste sa cumpere aceste carti noi, sa ma contacteze pentru a discuta varianta de a imparti costul cartilor.



#75 talida_26

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 04 August 2009 - 12:38 PM

Pe mine ma intereseaza F7, ar fi ok sa impart cu cineva costul. Poti sa-mi spui din ce oras esti?



#76 al_led

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 04 August 2009 - 12:43 PM

Sibiu



Daca poti da-mi adresa ta de email.

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 22 September 2009 - 08:40 AM




#77 talida_26

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 05 August 2009 - 11:20 AM

Pentru Razvan ACCA: complet text, adica Study text, nu? Poti sa-mi spui ce varianta ai? Adica sunt cele pentru sesiunile decembrie 2008-iunie 2009? Ma gandesc ca se mai schimba unele chestii de la o sesiune la alta.
Poti sa-mi dai un raspuns pe kaa_23@yahoo.com? Multumesc.



#78 talida_26

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 05 August 2009 - 11:22 AM

Vezi postareaal_led, la Aug 4 2009, 03:10 PM, a spus:

Daca poti da-mi adresa ta de email.
kaa_23@yahoo.com

Aceasta postare a fost editata de MIKY2010: 22 September 2009 - 08:40 AM




#79 talida_26

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:

Postat 06 August 2009 - 10:03 AM

Al_led, e posibil sa ajung in sibiu pe la sfarsitul lunii, ar fi mult mai simplu sa le iau direct de la tine. Crezi ca faci comanda luna asta? Te rog sa-mi dai un raspuns, sa gasesc alta varianta in caz ca nu esti interesat/a. Merci



#80 saint

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:

Postat 17 August 2009 - 08:07 AM

Buna
am eu cartile pt F5. Eu am vazut ca am luat astazi examenul, deci pot sa le vand linistita...

Daca doreste cineva, va rog sa ma contactati pe m_buta2002@yahoo.com






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL