Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
SEPTIMIU - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


SEPTIMIU

40 replies to this topic

#1 tudor anamaria

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 21 July 2006 - 07:00 AM

TREBUIE SA AM GRIJA CUM MA EXPRIM PE ACEST FORUM .... PENTRU CA MULTI , IN LOC SA TE AJUTE, FAC MISTO.... CRED CA ATI INTELES MESAJUL MEU, IAR DACA ESTE NEVOIE DE ALTE EXPLICATII SA-MI SPUNETI...
pentru Septimiu completare ceva????



#2 lilianab

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 136 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:noutati

Postat 21 July 2006 - 09:02 AM

tudor anamaria a spus:

pentru Septimiu completare ceva????

iti completez eu, daca doresti: are simtul umorului, il deranjeaza prostia si l-a suparat "pe viata" Radu Pop!




#3 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 21 July 2006 - 09:07 AM

Acest mesaj nu-si are locul la acest capitol.



#4 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 21 July 2006 - 09:39 AM

trebuie sa te exprimi sa inteleaga cine citeste; daca tu spui ca "nu am platit la cartea de munca"... ce se poate intelege de aici ?
ca trebuia, puteai sa ii platesti cartii de munca ceva, nu ?



#5 vasiloni

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Ludus

Postat 21 July 2006 - 10:33 AM

Chiar sunt curios cati o sa aiba curajul sa-si exprime parerea aici...
Pt ca stilul ironic cu care primesti pe noi veniti cred ca i-a descurajat pe multi sa mai puna intrebari



#6 Keke

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 122 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 21 July 2006 - 10:51 AM

Eu cred ca acest forum este facut pentru initiati si mai putini initati, nu pentru novice intr-ale contabilitatii. Contabilitatea se invata la scoala, facultate, cursuri de perfectionare, nu pe acest forum. Nu trebuie sa ne supararm cand cineva ne atrage atentia ca nu ne exprimam corect in limba romana sau cand punem niste intrebari ciudate sau care nu ar trebui puse aici.



#7 ana c

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 405 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Cluj

Postat 21 July 2006 - 11:06 AM

Cred ca simtul umorului este indispensabil in zilele de azi!

Cei care nu suporta gluma sau ironia... sa se gandeasca inainte de a se supara la cei care VOLUNTAR petrec foarte mult din timpul lor ajutind pe altii aici pe forum... Mai cu seama cind e nevoie de experienta lor!



#8 Ligia Georgescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 403 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 July 2006 - 11:18 AM

Sunt de acord cu voi, Septimiu este indispensabil acestui forum...
Insa vorba dulce, mult aduce....
Cateodata ironiile lui si tonul de "a tot stiutor" chiar deranjeaza. Poti sa-i spui unui om ca e prost, dar daca tu esti chiar foarte destept te poti abtine. Eu una asa cred.
O buna parte dintre mesajele lui Septimiu sunt: da, nu, s-a mai scris, da-i cautare...

Si in alta ordine de idei, cred ca forumul conta.ro este pentru toata lumea, stiutor sau nu in ale contabilitatii. Cred ca scopul este sa ne ajutam intre noi, pentru ca avem o meserie foarte grea, cu foarte multe chichite. Daca ma insel eu cumva, atunci s-ar numi mai bine "experticonta.ro"



#9 vasiloni

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 114 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Ludus

Postat 21 July 2006 - 12:04 PM

Bravo domnule
Ai ajuns subiect de discutii
Pana acum doar laude.
Sa-i auzim si pe ceilalti



#10 lilianarodica

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1548 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti

Postat 21 July 2006 - 01:42 PM

Daca fiecare din cei care acceseaza ar respecta regulamentul, atunci nu am fi obligati noi moderatorii sa raspundem putin laconic: da,nu, da-i cautare.
In alta ordine de idei conform regulamentului , moderatorul nu este obligat sa raspunda. Moderatorii acestui forum , fara falsa modestie dau dovada de multa amabilitate si rabdare , pentru ca in loc sa stearga mesajele la care s-a raspuns de nenumarate ori dau raspunsuri profesioniste.
Echipa acestui forum incerca sa multumeasca toata lumea, efort inutil de fapt, pentru ca exisata nenumarate situatii cand intrebarile care se pun sunt la limita rabdarii si a bunului simt, ca sa nu spun ca se posteaza aiurea , fara ca intrebarea sa aiba vreo legatura cu capitolul respectiv.
Va rog in nume personal, incercati sa ne ajutati respectand regulamentul.
Numai bine..



#11 severmihail

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 14 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 July 2006 - 02:07 PM

pe undeva pe forum, septimiu a scris:
"reg de evidenta fiscala si cel de control sunt cu regim special si trebuiesc stocate"
...corect: "trebuie"
...asa ca "errare humanum est"...
septimiu, poti incerca un pic de "autosarcasm"? :)
...si mai ales, de ce?...



#12 militaru liliana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 58 Postari:

Postat 21 July 2006 - 02:31 PM

ironic nesuferit si totusi placut de fff multe ori



#13 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 21 July 2006 - 02:31 PM

:smt043
incredibila discutie... :D
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#14 ggf

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 397 Postari:

Postat 21 July 2006 - 02:31 PM

Mie mi se pare de prost gust ce se intampla pe acest topic .
Ce se vrea aici ? Barfa pe forum ?
Haideti sa ne pastram nervii intregi si sarcasmul pentru ce avem de suportat in real life ....



#15 helga

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 111 Postari:
  • Location:cluj

Postat 21 July 2006 - 02:33 PM

statutul de moderator deocamdata septimiu il are ceea ce inseamna ca lumea are mai mult de invatat DE LA EL decat SA-L invete pe el in ale contabilitatii. toata stima si respectul pt cunostintele dobandite si pt amabilitatea de a ni le impartasi indiferent ca suntem novice sau nu in domeniu. cat despre modul in care isi expune parerile si raspunsurile...poate ca ar trebui sa se aplice vorba aceea ca orice ar fi sa nu uiti niciodata ca in primul rand esti om. si asta e valabila in ambele sensuri.
nimeni nu gandeste pentru tine



#16 Ligia Georgescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 403 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 July 2006 - 02:36 PM

Draga lilianarodica,
asa este, moderatorii nu sunt obligati sa raspunda, dar daca totusi o fac, s-o faca in limitele colegialitatii. Cam asta cred ca ar fi rugamintea noastra, a celor multi ...
Oricum eu tin sa multumesc lui conta.ro, si implicit voua tuturor. Iar Septimiu, (el fiind subiectul) este sarea si piperul, dar doar atunci cand nu sare calul.
Va pup pe toti.
Eu plec in concediu ... :D



#17 Ronaldo

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara
  • Interests:Fotbal, filme

Postat 21 July 2006 - 02:39 PM

Ligia Georgescu a spus:

Draga lilianarodica,
asa este, moderatorii nu sunt obligati sa raspunda, dar daca totusi o fac, s-o faca in limitele colegialitatii. Cam asta cred ca ar fi rugamintea noastra, a celor multi ...
Oricum eu tin sa multumesc lui conta.ro, si implicit voua tuturor. Iar Septimiu, (el fiind subiectul) este sarea si piperul, dar doar atunci cand nu sare calul.
Va pup pe toti.
Eu plec in concediu ...   :D

concediu ? excelent.
avand in vedere ca inainte de post-ul acesta al meu aveam EXACT acelasi numar de mesaje (343), iti urez Distractie placuta !!!
"The saddest thing in life is wasted talent."
R. de Niro - A BRONX TALE



#18 silviu_cucerzan

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 10 Postari:
  • Location:Cluj Napoca

Postat 21 July 2006 - 03:02 PM

Ronaldo a spus:

:smt043  
incredibila discutie... :D
ronaldo ai cumva filmul a bronx tale ca il caut de fff multa vreme.daca da da un mail pe silviu.cucerzan@esatto.ro



#19 Ligia Georgescu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 403 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 21 July 2006 - 03:04 PM

Multumesc frumos (asta ca sa te ajung la mesaje... :D ).



#20 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 21 July 2006 - 03:35 PM

:shock:
bey ma leshi ?
sunt curios daca se face film cu subiect "viata lu' septimiu pe conta.ro" cine o sa ma interpreteze :roll:

p.s. mi-am scris numele gresit... incredibil :lol:






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL