Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
nedumerire! - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


nedumerire!

3 replies to this topic

#1 ocoleanuionut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 318 Postari:

Postat 08 August 2006 - 09:52 PM

Am o firma care are un sediu social si un punct de lucru.Domeniul de activitate este paza si protectie!
Deci ,administratorul imi aduce facturile de utilitati (gaze ,energie ,telefon) de la sediu si de la punctul de lucru pe care le inregistrez in contabilitate ca atare:la puunctul de lucru are contract cu proprietarul unde s stipulate clauzele 70%-gaze,100% energie ,iar la sediul social imi aduce tot felul de facturi---pe numele tatalui la energie ,ale maica sii elefon ,ca cica sunt de la sediu au numele parintilor ,dar au trecuta adresa sediului social pe ele!!!
Acum vine intrebarea mea :astea de la sediu social ,le deduc tva ???
Conform carei act nu se deduce tva ???
ocoleanui



#2 mih@

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 168 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:craiova

Postat 08 August 2006 - 09:55 PM

atita timp cit nu sunt contracte de utilitati incheiate de societate nu ai voie sa deduci tva si nici nu sunt cheltuieli deductibile




#3 ocoleanuionut

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 318 Postari:

Postat 08 August 2006 - 10:02 PM

are contract intre firma si persoanele fizice!!!dar facturile sunt pe numele pers fizice si adresa e sediul social al firmei!!!
Daca are contract ,deduc si tva si cheltuiala???
ocoleanui



#4 Septimiu

    Peter Pan

  • Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4882 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Nici unu - am o lene de ma doare !!!

Postat 08 August 2006 - 10:03 PM

doar cheltuiala






Similar Topics Collapse

  Topic Forum Deschis de Statistici Ultima postare

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL