Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
consultant fiscal - examen nov. 2006 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 8

Salt la continut


consultant fiscal - examen nov. 2006


599 replies to this topic

#141 lanton

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 17 November 2006 - 10:53 PM

Da, sunt cele din cartea CECCAR-ului. Se pastreaza chiar si numerotarea lor.
Oricum, tot in genul acestora ar trebui sa fie si cele de la exemnul de consultant fiscal.



#142 Jojo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:

Postat 18 November 2006 - 09:09 AM

Intra pe consultanta_fiscala06@yahoo.com PAROLA mfp2006
[size=6][size=10]

Vezi postareamurphy, la Nov 10 2006, 03:33 PM, a spus:

Ziua buna tuturor. Despre examenul pentru Consultant Fiscal ,ce stiti ? Ce trebuie sa invatam ? De unde luam bibliografie ??


Vezi postareamurphy, la Nov 10 2006, 04:25 PM, a spus:

Avind in vedere ca numarul de locuri pentru consultant fiscal este nelimitat. ma surprinde un pic aceasta reactie a ta si ca nu vrei sa dai un sfat unui coleg de breasla .Despre simtul umorului nu te intreb ca probabil aceasta notiune iti este necunoscuta ( nu-ti face griji, e vorba de inteligenta !!! ). Tipic romanesc !!!! !!!!!!! Este clar ca esti admis sau admisa si ca in fapt habar nu ai de nimic !!! Eu nu-tii urez succes ci din contra iti urez sa pici !!!!!!!!!!!!!!!!!


INTRA PE consultanta_fiscala06yahoo.com PAROLA mfp2006 [size=12] SUCCES !!!!




#143 Jojo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:

Postat 18 November 2006 - 09:39 AM

Circula de fapt testele si problemele din culegerea de grile a CECCAR -capitolul consultanta fiscala.Toate astea le gasiti la adresa : consultanta_fiscala06@yahoo.com PAROLA mfp2006[size=12] Gasiti acolo toata legislatia actualizata din bibliografie SUCCES !!



#144 Jojo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:

Postat 18 November 2006 - 05:35 PM

Foarte curios nu se mai poate intra pe consultanta_fiscala06 Parola mfp2006 .Am intrat dimineta.A mai intrat cineva in seara asta? :angry:



#145 cosminmuresan

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:Timisoara
  • Interests:contabilitate, finante

Postat 18 November 2006 - 09:28 PM

Vezi postareaJojo, la Nov 18 2006, 06:35 PM, a spus:

Foarte curios nu se mai poate intra pe consultanta_fiscala06 Parola mfp2006 .Am intrat dimineta.A mai intrat cineva in seara asta? :angry:

Intr-adevar se pare ca nu se mai poate intra pe aceasta adresa de e-mail. Poate din cauza ca incercam prea multi sa intram in acelasi timp , cine stie?

Se pare totusi ca mai sunt si niste grile ( pe care nu le am :aggressive: ) referitor la procedura fiscala. Am vazut niste teste de astea in seara aceasta dar nu am putut sa le iau. Cica au fost obtinute de la cineva din finante din Timisoara. Daca fac rost de le le postez aici.

Ce se mai stie de legitimatii? Aveti legitimatii de examen, ca eu unul am primit doar un numar de inregistrare ?! sau le ridicam la intrarea in examen?

Cum de MFP nu respecta prevederile din ordinele emise chiar de el referitor la publicitatea examneului, pana in 13.11 bla, bla ....

nici acum nu stim care , unde si cand suntem repartizati pentru examen.

Cam cati suntem de fapt? cate mii ?

Nu se putea oare organiza examenul si pe centrele zonala ale Scolii de Finante ( Oradea, Focsani, Ramnicu Valcea si Bucuresti ). Parerea mea este ca o sa fie o nebunie crunta cu examenul asta.
Ec. Cosmin Muresan
Timisoara
cosminmuresan@yahoo.com



#146 geambazumariana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 448 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Calarasi

Postat 18 November 2006 - 10:18 PM

Iti vine sa te duci ...... in tara asta de tot ........ Cum adica circula grilele care pot fi subiecte?S-ar putea la un moment dat sa aud ca circula si lista cu cei admisi! Dumnezeule, Doamne!



#147 monica antonaru

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 17 Postari:
  • Location:constanta

Postat 18 November 2006 - 10:28 PM

m-am trezit si eu! examenul se da intr-o singura zi , pe 25 sau si pe 26.Pe biletul meu de inscriere scrie sesiunea nr.2 din 25 noiembrie. (m-a in scris altcineva si nici ea nu stia.)



#148 lanton

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 18 November 2006 - 10:32 PM

Si pe legitimatia mea scrie acelasi lucru. Sesiunea este a doua de anul acesta pt. ca prima a fost in octombrie. Cu 25-26 nu stiu nici eu ce este.



#149 cosminmuresan

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:Timisoara
  • Interests:contabilitate, finante

Postat 18 November 2006 - 10:44 PM

Vezi postarealanton, la Nov 18 2006, 11:32 PM, a spus:

Si pe legitimatia mea scrie acelasi lucru. Sesiunea este a doua de anul acesta pt. ca prima a fost in octombrie. Cu 25-26 nu stiu nici eu ce este.


Iata ce scie pe site-um Ministerului de Finante:

http://discutii.mfinante.ro/static/10/Mfp/...e/Comunicat.htm

Asa ca asteptam listele oficiala cu repartizarea pe zile, cladiri, sali, .........

Ca la noi la nimeni

ce legitimatii aveti fratilor ca eu am o amarata de fituica pe care e pusa o stampila cu un numar de inregistrare.
Ec. Cosmin Muresan
Timisoara
cosminmuresan@yahoo.com



#150 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 18 November 2006 - 10:47 PM

Legitimatii au primit cei care s-au inscris din timp, nu in ultimele 2 zile. Lor li s-au verificat dosarele, sunt admisi in examne. Ceilalti care avem doar biletel cu nr de inregistrare inca asteptam sa ne regasim pe acele liste, legitimatiile probabil le primim inainte de examen.
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#151 Jojo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:

Postat 19 November 2006 - 12:29 PM

Din cate stiu tu ai facut adresa,nu poti sa o refaci?OARE CINE NU ARE CE FACE? Credeam ca intram aici sa ne ajutam nu sa ne sabotam.ASTA DA SOLIDARITATE DE BREASLA !!!!!!!!!!



#152 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 19 November 2006 - 12:33 PM

Atata timp cat adresa de mail si parola au fost facute publice, oricine putea intra si schimba parola.
Nu este musai sa fie "opera" unui coleg de breasla, ar putea fi un pustan teribilist care acum rade in barba :wink: N-ai ce face.
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#153 cosminmuresan

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 7 Postari:
  • Location:Timisoara
  • Interests:contabilitate, finante

Postat 19 November 2006 - 01:16 PM

Vezi postareaCris Raicu, la Nov 19 2006, 01:33 PM, a spus:

Atata timp cat adresa de mail si parola au fost facute publice, oricine putea intra si schimba parola.
Nu este musai sa fie "opera" unui coleg de breasla, ar putea fi un pustan teribilist care acum rade in barba :wink: N-ai ce face.


Asta cam asa e


Totusi hai sa punem aici fisiere si tot ce mai avem noi
Eu unul cam atata am

Fisiere atasate


Ec. Cosmin Muresan
Timisoara
cosminmuresan@yahoo.com



#154 libra

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 21 Postari:
  • Location:Oradea

Postat 19 November 2006 - 09:00 PM

Se pare ca sunt niste grile de la CECCAR din 2005



#155 Neouber

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:

Postat 20 November 2006 - 10:41 AM

Balonul se sparge..grilele sunt de la CECCAR de la examenul de experti contabili..e TZEAPA clara varianta cu bani..legislatie si iar legislatie
Daca intelegi mai mult de 20 % din ceea ce spun inseamna ca m-am exprimat gresit



#156 iren

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 112 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate si Florenta (nu radeti, ca-s indragostita de orasul ala si am un interes la el)

Postat 20 November 2006 - 12:03 PM

pentru cei interesati.....s-a publicat lista cu dosarele celor admisi sa dea examen.
pe www.mfinante.ro



#157 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 20 November 2006 - 12:12 PM

In sfarsit......partea buna e ca de sus pana jos scrie "aprobat".
Dragi colegi de forum si examne....sa avem BAFTA si reusita la acest examen. :good:

Logic ca scrie doar aprobat...doar e lista cu cei aprobati :)) . E luni ...mi-e somn.

Aceasta postare a fost editata de Cris Raicu: 20 November 2006 - 12:16 PM

"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#158 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 20 November 2006 - 12:44 PM

Vezi postareairen, la Nov 20 2006, 12:03 PM, a spus:

pentru cei interesati.....s-a publicat lista cu dosarele celor admisi sa dea examen.
pe www.mfinante.ro
unde mai exact, te rog ?
Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!



#159 lanton

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:Constanta

Postat 20 November 2006 - 12:44 PM

Sunt si cei respinsi si amanati pe lista.



#160 robertantal

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 868 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:orice

Postat 20 November 2006 - 12:46 PM

Am gasit. Cautam pe anaf.
Important in viata nu este ceea ce faci, ci sa faci bine ceea ce faci! Astfel, vei deveni un om mai bun ... Continua sa te straduiesti mai mult!






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL