Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
consultant fiscal - examen nov. 2006 - Forum 100% contabilitate - Conta.ro - Pagina 6

Salt la continut


consultant fiscal - examen nov. 2006


599 replies to this topic

#101 Jojo

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 213 Postari:

Postat 12 November 2006 - 10:27 AM

iti trimit legislatia dar da-mi o adresa de e-mail

Aceasta postare a fost editata de Jojo: 12 November 2006 - 10:28 AM




#102 nikki

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 1 Postari:

Postat 12 November 2006 - 01:24 PM

:angry:
va salut
sunt putin nedumerita referitor la examenul acesta
prietena mea lucreaza la trezorerie si mi-a spus sa nu ma ingramadesc la examen pt. ca cei din min. fin. vor fi acceptati in mare parte pt. ca incepand cu 01.01.2007, vor avea se pare dreptil la al doilea contract de munca
deci este explicat faptul de ce 70% din participanti au fost acceptati din minister
m-am saturat de meseria asta




#103 SARINA

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 228 Postari:

Postat 12 November 2006 - 08:02 PM

Nikki spune-mi daca prietena ta a citit undeva aceasta informatie,pt.ca eu m-am contrazis cu o persoana ,care mi-a spus ca cei din administratia financiara participa la concurs in eventualitatea ca vor renunta la posturile pe care le au in prezent,sau ca vor continua sa fie functionari publici si consilieri fiscali ,insa INACTIVI.



#104 ina_cont

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 98 Postari:
  • Location:constanta
  • Interests:contabilitate

Postat 12 November 2006 - 10:25 PM

Nikki,stai linistita,eu nu cred asa ceva.....pe aici toata administratia s-a apucat de invatat,oare de ce?!?!?! Treaba cu al doilea contract de munca...nu cred nici asta,cred ca ar fi conflict de interese.....pe de alta parte,de aia nu tin ei evidente contabile ca nu au voie...iti spun eu,tin in masa,sub semnatura altcuiva sau a administratorului...sa nu te saturi de meseria asta,ea in sine este foarte frumoasa....si pina la urma daca toate ar fi roze nu ar fi monoton?!?!? :angry:
Count your life by friends,not years!



#105 cristalex

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 91 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 13 November 2006 - 11:44 AM

Nu ar fi trebuit ca pana pe 13.11.2006 sa fie postate pe site-ul mfinante si in presa locul si ora examenului cf Ordin 1657?
A vazut cineva ceva in legatura cu acest lucru, si daca da unde?
La cat de multi s-au inscris cred ca tb sa fie vre-o 2 facultati inchiriate integral!!!

Rog si eu un moderator sau altcineva in masura sa-mi spuna de ce apare Avertisment in dreptul meu. Am facut ceva rau? Vreau sa stiu ca sa nu se mai repete. Multumesc.



#106 cipicaduh

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 32 Postari:
  • Location:Iasi

Postat 14 November 2006 - 11:23 AM

Am aflat ca s-a afisat repartizarea candidatilor pe cele 2 zile de examen,dar nu am gasit nimic pe net. Stie cineva ceva concret? Raman dator! Multumesc!
Pr.Arsenie Boca :"Dumnezeu asculta de oameni tot atat cat asculta si oamenii de Dumnezeu".



#107 Daiana

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 303 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 14 November 2006 - 11:26 AM

Am sunat azi la ei si mi-au spus ca la sfarsitul saptamanii afiseaza pe net numele celor admisi in examen.



#108 Cristina Tarus

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 18 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Bucuresti

Postat 14 November 2006 - 03:15 PM

Vezi postareaAndi_cmn, la Nov 8 2006, 12:23 PM, a spus:

Am o nedumerire.
Expertii contabile sau contabili autorizati activi au voie sa exercite activitatea unui Consultant Fiscal?
Oare nu se poate considera conflict de interese? :cool:




#109 editor

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 16 Postari:
  • Gender:Female

Postat 14 November 2006 - 08:32 PM

In week-end am participat la o instruire pe tema Codului fiscal aplicabil din 01.01.2007, lectorii (din Ministerul de Finanate) ne-au spus apropo de examenul de consultant fiscal ca vor fi intrebari si din cel aplicabil din 01.01.2007 si ca intrebarile vor fi de genul "problemelor". Succes tuturor!



#110 iahimda

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 90 Postari:

Postat 15 November 2006 - 11:27 AM

Vezi postareaDaiana, la Nov 14 2006, 09:26 AM, a spus:

Am sunat azi la ei si mi-au spus ca la sfarsitul saptamanii afiseaza pe net numele celor admisi in examen.
te rog sa ne ti la curent cu afisarea pe site-ul ministerului, ca eu am cautat si nu am gasit nimic despre examen



#111 dbalint

    Nou

  • Members
  • Pip
  • 9 Postari:

Postat 15 November 2006 - 05:20 PM

Vezi postareacubbusiness, la Nov 2 2006, 10:15 AM, a spus:

Prin Bucuresti circula o brosura cu subiectele de la Consultanti Fiscali.
O aveti din intamplare?


ceva noutati despre subiectul asta?



#112 Cris Raicu

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 420 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:bucuresti
  • Interests:Multe si marunte.

Postat 15 November 2006 - 06:09 PM

Da, am auzit ca sunt deja cozi imense la ofiicile postale sa-si ridice lumea plicul cu "subiecte". :angry:
"Spitalul judetean a fost dotat cu un aparat de reanimare dupa ultimul strigat (Monitorul de Cluj)"



#113 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 15 November 2006 - 08:02 PM

HA ! HA ! :angry:



#114 laura-alina spinoche

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 20 Postari:
  • Location:Mangalia

Postat 15 November 2006 - 09:04 PM

este o adevarata fobie cu testele grila.Toata lumea se intreaba :angry:
laura



#115 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 15 November 2006 - 10:44 PM

le are cineva?
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#116 DR

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 639 Postari:
  • Gender:Female

Postat 15 November 2006 - 11:09 PM

Dragi colegi ,chiar nu intelegeti ! Doar a scris Lexus :cei care s-au inscris ,vor primi subiectele de la examen acasa prin posta........traiasca Posta Romana :biggrin: Vaiiiiii si cei care nu s-au inscris cum le vor primi?



#117 GAMA

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 675 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Brasov
  • Interests:Dialogul este cea mai buna cale de a ajunge mai repede la solutii pozitive

Postat 16 November 2006 - 12:24 AM

Prin e-mail :angry:



#118 mony23

    Membru activ

  • Members
  • PipPipPip
  • 1239 Postari:
  • Location:

Postat 16 November 2006 - 02:49 AM

:biggrin:
Am invatat ca succesul se masoara nu atat prin pozitia pe care cineva a castigat-o in viata cat prin obstacolele pe care el le-a depasit incercand sa invinga.



#119 kesaruus

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 31 Postari:
  • Location:N-N-E

Postat 16 November 2006 - 11:07 AM

Imi ajunge oare e-mailul de pe yahoo sau sa-mi mai deschid cateva??! Daca nu intra subiectele in ele??! :thumb_yello:
:angry:
Teoretic, nu există strategii bune de marketing. Strategiile bune sunt proaste. Și strategiile proaste sunt bune. Totul depinde de cine le folosește.
Al Ries și Jack Trout



#120 iren

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 112 Postari:
  • Location:bucuresti
  • Interests:contabilitate si Florenta (nu radeti, ca-s indragostita de orasul ala si am un interes la el)

Postat 16 November 2006 - 10:43 PM

A aparut pe site doar locul unde se va da eamenul..in politehnica.

Si apropos...nu stiu cat de mult invata cei din administratiile financiare pentru examenul asta, pentru ca STIU ca circula " in interior" grilele din care se va da examenul. prin urmare, ei sunt avantajati.
ceea ce ma uimeste este ca, desi ei nu pot avea dreptul sa profeseze, 90% din cei inscrisi la examen sunt cei ce lucreaza in Administratiile financiare (aici ma refer la toata tara, nu numai la bucuresti). De ce oare??? :angry:






Similar Topics Collapse

6 useri citesc topicul

0 membri, 6 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL