Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Contract de inchiriere - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


Contract de inchiriere

4 replies to this topic

#1 tori

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 19 January 2005 - 02:31 PM

Am nevoie de un sfat: am un contract de inchiriere pt. o masina de la o pers. fizica(150.000/luna), suma pe care nu i-am platit-o niciodata in doi ani de cand exista contractul)Intrebarea mea este daca pot acum sa ii platesc toata suma.(E vorba doar de formalitati, pentru ca eu efectiv banii nu trebuie sa ii dau ).Implica asta penalizari in cazul unui control de la fisc? Pe ce document ii fac plata; pe o dispozitie de casierie?In ce conturi inregistrez?
Va multumesc.



#2 IURIETG

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 57 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:BUCURESTI

Postat 19 January 2005 - 02:40 PM

PE DISPOZITIE DE PLATA.612=5311 TOATA SUMA




#3 sogardro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 126 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 19 January 2005 - 03:41 PM

tori a spus:

Am nevoie de un sfat: am un contract de inchiriere pt. o masina de la o pers. fizica(150.000/luna), suma pe care nu i-am platit-o niciodata in doi ani de cand exista contractul)Intrebarea mea este daca pot acum sa ii platesc toata suma.(E vorba doar de formalitati, pentru ca eu efectiv banii nu trebuie sa ii dau ).Implica asta penalizari in cazul unui control de la fisc? Pe ce document ii fac plata; pe o dispozitie de casierie?In ce conturi inregistrez?
Va multumesc.


contractul trebuia inregistrat la adminitratia finaciara in vederea impozitarii persoanei fizice (se facea regularizare la venitul global)



#4 tori

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 62 Postari:
  • Gender:Female
  • Location:Timisoara

Postat 19 January 2005 - 04:06 PM

Contractul este inreg.la finante, s-a trecut si la imp.pe venitul global.



#5 sogardro

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 126 Postari:
  • Location:Bucuresti

Postat 19 January 2005 - 04:34 PM

citeste legea 469/2002 - privind unele mãsuri pentru întãrirea disciplinei contractuale (in vigoare din 19.08.2002)


...amenzile sunt ceva cam mari... :oops:






Similar Topics Collapse

1 useri citesc topicul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL