Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
VANZARE TELEFOANE!?ciudat - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


VANZARE TELEFOANE!?ciudat

4 replies to this topic

#1 diaconu alina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:

Postat 28 August 2006 - 04:00 PM

am avut un contract cu cei de zapp care s-a reziliat de putin timp si pot returna telefoanele cumparate de la ei, iar ei imi dau 15 dolari pe fiecare telefon....m-am uitat inb obiectele de invenatr date in folosinta si din toate telefonale doar unul figureaza in evid contabile.
acum intreb: cum pot vinde niste telefoane care nu apar ca fiind ale firmei?(cu toate ca sunt.....) sau cum as putea face sa fie ok dpv contabil?
ps: am gasit niste facturi mai vechi....cu val zero....in care se mentioneaza doar tipul telefonului luat de la ei si ca nu se factureaza.am intrebat pe adminbistratorul firmei si mi-a spus ca acele telefoane au putut fi luate de la zapp in urma unor puncte acumulate....



#2 gabi.29

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 28 August 2006 - 04:24 PM

are dreptate "adminbistratorul" firmei
iar contabilul cand a vazut fact cu val 0 nu a inreg tel pe 303 si discount pe 767, din comoditate sau poate nu le avea cu conta, si a preferat sa nu le inreg... asta e doar o parere
treb sa cauti fact sa le inreg
sau sa ceri copie stampilata si semnata conf cu originalul de la zapp
bafta




#3 diaconu alina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:

Postat 29 August 2006 - 10:25 AM

mersi.....
am gasit niste avize de insotire.....si facturile aferente...dar numai o parte.....
deci..trebuie sa mai insist...
oricum ...sa zicem ca le inregistrez acum...dupa 2 ani...dar facturile sunt fara valoare....au mentionat doar la explicatii tipul telefonului...ATIT!
cum as putea sa inregistrez o factura care nu are valoare??????



#4 gabi.29

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 47 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 29 August 2006 - 11:29 AM

cauta contratctele sau fact initale vezi cat costa un telefon in valuta (de obicei dolari)
inreg in 303 (603) val $ X cursul zilei fact si discount 767 aceeasi valoare
bafta



#5 diaconu alina

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 298 Postari:

Postat 29 August 2006 - 12:26 PM

multumesc. chiar acum ma uit sa vad ce mai gasesc pe aici...
la vanzare folosesc contul 707 venituri din vanzari? sau sa caut altul? firma la care lucrez nu face comert ci prestari servicii... :ninja:






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL