Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
declaratie CAS - Forum 100% contabilitate - Conta.ro

Salt la continut


declaratie CAS

3 replies to this topic

#1 green_eyes

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 29 August 2006 - 09:09 AM

am si eu o intrebare...in situatia in care un angajat este toata luna in concediu fara plata, apare in declaratia CAS?? am de facut o rectificativa la iunie, trebuie sa adaug o persoana care a avut concediu fara plata toata luna si programul nu-mi da voie sa-l adaug. mai fac rectificativa tinand cont ca asta ar fi singura modificare pe care o fac in declaratie??



#2 chirica adrian

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 27 Postari:
  • Gender:Male
  • Location:tulcea
  • Interests:informatii

Postat 29 August 2006 - 09:33 AM

Daca este in concediu fara plata nu il mai treci deloc.Tu oricum il ai in evidenta ca fiind in concediu fara plata si la un eventual control poti demonstra ca nu a avut nici un venit in luna respectiva.Nu mai e nevoie de rectificativa.




#3 minea_simona

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 104 Postari:
  • Location:constanta

Postat 29 August 2006 - 05:27 PM

Vezi postareagreen_eyes, la Aug 29 2006, 09:09 AM, a spus:

am si eu o intrebare...in situatia in care un angajat este toata luna in concediu fara plata, apare in declaratia CAS?? am de facut o rectificativa la iunie, trebuie sa adaug o persoana care a avut concediu fara plata toata luna si programul nu-mi da voie sa-l adaug. mai fac rectificativa tinand cont ca asta ar fi singura modificare pe care o fac in declaratie??
nu il treci in declaratia cas, dar trebuie sa ai cerere de concediu fara plata si decizie de suspendare a contractului de munca pentru perioada respectiva ca sa poti dovedi de ce nu a fost pontat.



#4 green_eyes

    Membru junior

  • Members
  • Pip
  • 36 Postari:
  • Location:bucuresti

Postat 30 August 2006 - 06:34 AM

va multumesc pentru ajutor.






Similar Topics Collapse

2 useri citesc topicul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Cometa SQL